Žena mého života

Žena mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415924/bmid_zena-meho-zivota-3hf-415924.jpg 4 773 773

David Raker série

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Představí se jako jeho manželka Derryn. Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory. Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka je už osm let mrtvá. Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže… všechno je pryč. A navíc se v případu brzy stává hlavním podezřelým. Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle žena, kterou miloval a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno – své vzpomínky, zdravý rozum i život…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

You Were Gone , 2018

alusa4302
14.02.2020 5 z 5

Napínavý děj už od začátku,četlo se jedním dechem. Za mě knihu doporučuji.

Ráďa99
05.02.2020 4 z 5

Kniha mě ihned zaujala! Ikdyž mi občas přišlo, že to autor až moc přetahoval, tak si mě to získalo..Ale! Jednu hvězdičku sem musela ubrat a to z důvodu konce..představovala jsem si větší spád a gradaci..

MiliKry
01.02.2020 5 z 5

Moje první přečtena knížka z téhle série a bavila mě hodně, takže není rozhodně poslední. A vůbec nevadí, že jsem nešla od 1. dílu Rakera.
Knížka měla spád a ke konci jsem se nemohla odtrhnout.

magic11
31.01.2020 5 z 5

Nemohla jsem se od ní odtrhnou, jak čtu Weavera, rodina trpí - musí si chystat večeře sami. Moc jsem se na ni těšila, nutně jsem potřebovala zjistit, co to ušili na mého oblíbence Davida Rakera. Výsledek odtajňovat nebudu, ale za mě super knížka.

sarash
23.01.2020 4 z 5

Kniha není špatná,ale očekávala jsem trochu víc.Libi se mi ,ale styl jakým je kniha napsaná.

Peřinka
21.01.2020 5 z 5

Moje první kniha od Weavera a rozhodně ne poslední. Trochu mě mrzí, že teď tuším jak dopadla kniha předchozí (pochopitelně si za to můžu sama).
Velmi mi seděl styl psaní, zápletky jsou promyšlené a o zvraty není nouze, Raker je navíc fakt sympaťák :)

SPOILER

Trochu mě mrzí, že to je už 3. kniha v pořadí, kde je nakonec zločinec z okruhu vyšetřovatelů :(

Lumír23
19.01.2020 5 z 5

Jednodenní kniha. To člověk prostě muší dočíst! Je to sice trochu pošmodrchané, ale stejně je to paráda. Weaver je návykový, líbilo se mi to.

Pisquosus
19.01.2020 3 z 5

No, měla jsem tedy co dělat, abych knihu dočetla.

První dvě třetiny super, knihu jsem hltal jedním dechem, ale pak se to zlomilo a stala se z toho přehnaná slátanina.

Pája699
16.01.2020 4 z 5

Mě se kniha moc líbila, ale je fakt, že ten konec už byl i na mě trošičku moc :-) a spisovatel má určitě leší knihy, proto ubírám jednu hvězdu. Jinak ale nemám co jiného vytknout. Kniha se četla sama, zajímavý příběh.

trudoš
16.01.2020 4 z 5

Všichni mě varovali, že konkrétně tenhle díl je hrůza. Přesto jsem do toho šel... a dočetl s pocitem dobře odvedené práce. Tim Weaver zase obrací zápletku naruby, přichází opět s něčím novým a v rámci prvních padesáti stran musím říct, že i kvalitně schizofrenním. A jak se tajuplná skládačka dává postupně dohromady, výsledek vám docvakne přesně v ten okamžik jako protagonistům, takže tomu zkrátka nemám technicky co vytknout. Jistě, těch pět set stran je možná trochu moc a uvěřitelnost celého komplotu je maličko vachrlatá - lépe řečeno, skvěle jej charakterizuje Murphyho zákon: „Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.“ Taky té literárně nadsazené lásky mohlo být míň, v závěru jsem se až styděl, jak přízemní emoce oproti hlavnímu hrdinovi vlastně prožívám. Ale tohle všechno jsou detaily, které by šlo vytknout kterémukoliv románu s Davidem Rakerem. Jediné, co mi skutečně vadilo, bylo to, jak dlouho se události ubíraly právě tím směrem, jakým si přál pachatel. Jinak ale spokojenost.

Adriassa
11.01.2020 4 z 5

Velmi napinave a ctive. I kdyz spousta veci mi prisla dost nelogicka.

ydnac
06.01.2020 5 z 5

Za sebe musím říct, že každá kniha Weavera je úžasná, ale tuhle jsem přečetla nejrychleji ze všech, jen pár hodin:-)Už od první stránky jsem pořád čekala jak to bude dál:-)Některé věci samozřejmě byly jasné (např. že doktor lže), ale nemohla jsem se prostě odlepit. Doporučuji knihu i autora těm kdo od něj ještě nic nečetli - pokud máte rádi napětí a úžasné příbehy které vás chytí tak je číst MUSÍTE:-)!!!

adaba
05.01.2020 5 z 5

Po přečtení pár řádků vás to vtáhne do děje a už nepustí :) Pro mě jsou knihy tohoto autora absolutní top, neskutečně čtivé a napínavé až do konce.

ctenarkaEva
05.01.2020 5 z 5

Pro mě skvělé, napínavé čtení. Zhltla jsem ji za jeden den, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne a kdo je padouch. Kniha mě zaujala svým tématem, nedokázala jsem si představit, jak ho autor zpracuje. Některé situace mi připadaly přehnané (ale to se mi u tohoto autora stává snad v každé knize), ale kniha se četla dobře, příběh plynul, napětí stoupalo, objevovaly se další a další situace a postupná vyjasňování... Těším se na další díl. Jsem zvědavá, jaké téma Tim Weaver vymyslí tentokrát. Obdivuji jeho fantazii :-)

Kate72
05.01.2020 4 z 5

Věděla jsem, že s knihou od Weavera se nebudu nudit. Vím to vždycky když se mi dostane do rukou. Ale, že to půjde tak rychle. "Začínám : sobota 20:00h, končím neděle 2:00". Bylo mi úplně jasný, že ji neodložím. :) Další komentář už asi nemá cenu. (Doufám, že už dokončuje další díl:))

Pralinka1910
03.01.2020 3 z 5

Od hvězdy moderního thrilleru jsem měla velké očekávání, které bohužel nesplnila. Tim Weaver je skvělý vypravěč, příběh měl dokonale promyšlený do detailu, bez hluchych míst. Ze zkusenosti ve svém okolí vím, ze podobne případy opravdu existují! Trosku za čáru považuji fakt, ze by příslušník policie, informoval o faktech z vyšetřování, potají hlavního podezřelého. To si nedovedu představit ani u nás, natož v Londýně. Nevěřím, ze by člověk s takovou závaznou psychickou uchylkou působil několik let mezi vyšetřovateli a nikdo si toho nevšiml ( navzdory všem psychotestum a zkouškám ). Druhou hvězdu ubiram za Davida Rakera. Samozřejmě, ze jsem mu fandila a držela od začátku palce, aby nebyl blázen on a vše se objasnilo a jeho jméno ocistilo. Ale přijde mi takový “studeny anglicky čumák”. Mám rada pocit, ze každou chvíli hlavní hrdina zaklepe u nás na dveře... a z Davida jsem měla pocit jako z ohromného exponátu ve skleněné vitrine. Jsem rada, ze vím, kdo je David Raker, ale na další díly se v dohlédne době nechystám.

Reat
02.01.2020 2 z 5

Ač velký Weaverův obdivatel a fanoušek, budu tady kritický, neboť tohle mě nebavilo ani malinko. Nedokázal jsem se prostě začíst, protože ač jsem na nadsázku v jeho dílech zvyklý, tady už je to hodně přes čáru. Velkou část neduhů popsalo spousta uživatelů přede mnou, takže si jejich vypisování odpustím, jen snad podotknu, že by pomalu bohatě stačilo přečíst si poslední dvě kapitoly, kde se děj shrne a tím Vám odpadnou ty nevěřícné pohledy do stránek a ironické pošklebky nad......ale...ale nic!! Já to Rakerovi.....totiž Timu Weaverovi protentokrát prominu, i když mě tady opravdu hodně zklamal....

Pav
30.12.2019 4 z 5

Ze začátku jsem přemýšlela, jak může někdo úspěšně zpochybňovat něčí smrt, ale postupně se vše vysvětlí. David Raker trochu jinak, ale taky super.

ArwenAragorn
29.12.2019 5 z 5

Vrány v noci nevidno
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dokonalý thriller.
Tentokrát spisovatel zpodobnil psychopata, ze kterého mi bylo špatně. Geniální, hrozivý a naprosto zvrácený. Díky němu se život Davida Rakera obrátí během pár hodin vzhůru nohama. Musí vypátrat pravdu dřív než přijde o rozum.....nebo o život.
I přes některé nelogičnosti považuji knihu za jednu z nejlepších od autora.
Přečtěte si i vy!

Wyder
28.12.2019 4 z 5

Tenhle díl není tím nejlepším v sérii, ač jsem se na něj pro to téma vlastně dost těšil. Celkově mi to přišlo dost nelogické a děravé od samého začátku. SPOILER: Bylo přeci jasné, jestli se zbláznil nebo ne, protože by tím prvním Weaver popřel všechny své předchozí romány. Vlastně mě tak potěšil hlavně úplnej závěr, kde se vrací moje (po Davidovi) nejoblíbenější postava...

P. S. Čte se to ale furt dobře, jen to prostě tentokrát nebylo tak dobré, jako jindy... Teď už jen čekat, až něco dalšího napíše, protože já mám sérii již dočtenou a nejlepší bylo určitě Údolí mrtvých a díly s Healym...