Žena mého života

Žena mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415924/bmid_zena-meho-zivota-3hf-415924.jpg 4 773 773

David Raker série

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Představí se jako jeho manželka Derryn. Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory. Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka je už osm let mrtvá. Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže… všechno je pryč. A navíc se v případu brzy stává hlavním podezřelým. Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle žena, kterou miloval a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno – své vzpomínky, zdravý rozum i život…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

You Were Gone , 2018

kap66
18.12.2019 3 z 5

Budu na svého druhdy oblíbeného spisovatele trochu zlá. Moc jsem CHTĚLA, aby se mi další díl líbil jako většina předcházejících, ale…
Timu Weaverovi přišlo jako dobrý nápad zahrát si na Velikonoce s Rakerovou mrtvou manželkou a pak teprve domýšlel, jak by to šlo udělat, aby se na to hned nepřišlo. Ono to totiž udělat nejde, ne v civilizované zemi se zavedenou zdravotní péčí (lékařské záznamy, konstatování smrti lékařem) a vším, co je na několikaměsíční umírání navázáno (např. návštěvy přátel, jejich účast na pohřbu). Toho, aby se z toho stal případ na 512 stran, šlo docílit jedině souhrou Davidova hrozného vyšetřování plného kopanců a jeho pochybností o vlastním zdravém rozumu a práce-nepráce policie, která jen prudila Davida mj. kvůli úmrtnímu listu, místo aby sama dělala, co má.
Jako případ se to tedy nedalo brát vážně, takže mi zbývalo jen užít si čtení; ale ani tohle nebylo úplně ono, i to mi přišlo odbytější. Asi už jsem byla načatá těmi uvedenými nelogičnostmi, takže mě pak popíchly i drobnosti, třeba meteorologický nesmysl (a ještě s chybou v překladu): "Mrzlo až praštilo a drobně mrholilo."
Ale jsou ty štědré Vánoce, tak jednu hvězdičku navrch, protože mi to bylo trochu líto.

kniha
17.12.2019 5 z 5

Příběh, který vás nutí číst dál dokud neotočíte poslední stránku.

Rozmarýna Rozm
15.12.2019 5 z 5

Je to druhá kniha tohoto autora, kterou jsem četla a opět výborná. Nejprve jsem si říkala, proč to ta ženská dělá? Chce ho snad připravit o nějaký majetek? Ovšem to, co se z toho vyklubalo, stálo za to.

klarence
12.12.2019 4 z 5

kniha se mi velmi dobře četla, v části mi to přišlo poněkud nataženější, ale jinak docela napínavé.. již druhá kniha od tohoto autora a chystám se na zbytek :-)

Gabriellla
10.12.2019 5 z 5

Za mě velice čtivé. Byla to má první kniha od autora a určitě né poslední. ????

Bulldog
07.12.2019 5 z 5

Opět skvělý Weaver, který vás udrží v napětí až do konce..a tentokrát byl pro mě příběh navíc pěkně děsivý v tom jak je jednoduché udělat z normálně fungujícího člověka blázna, který nakonec pochybuje úplně o všem.

Trustty
06.12.2019 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že mě mile překvapila.
Příběh byl čtivý a napínavý.
Postupně chci přečíst všechny jeho knihy :))

iška
06.12.2019 5 z 5

Mě kniha vysloveně sedla. Ano, byly momenty, kdy jsem do stránek volala “Proč!” a chtěla poslat radu, jak postupovat jinak, ale byla jsem napnutá až do konce a dle posledního sdělení přítele Kennedyho doufám, že se můžeme těšit na další příběh.

derminator
02.12.2019 5 z 5

Co říct? Kniha mě dostala, je to velice dobře napsáno, skoro do poslední chvilky nevíte, zda se Rakerovi vše jen nezdá, zda se nezbláznil. Kniha je hodně uvěřitelná a tomu dává na autencitě hlavně příběh, který Weaver stvořil. Za mě knihu doporučuji, já ji doslova hltal. Dávám 95%.

mmmisulka.r
29.11.2019 5 z 5

Co dodat k Ženě mého života? Snad jen to, že to je jeden z nejlepších dílů série právě díky svému příběhu. Možná není nejpropracovanější a nejlepší ze všech, možná obsahuje pár nedokonalostí a much, ale rozhodně je super! Je nutností a dalším hřebíčkem do čtenářovi pomyslné rakve. Dostane vás! Ale to už se jistě stalo i u předchozích dílů… S touto sérií bude jednou velmi těžké se rozloučit.
Nikdy blíže už asi Davidovi nebudeme...

karantena
26.11.2019 2 z 5

Já jsem tak trochu zklamaná.Přečetla jsem všechny knihy od Tima Weavera a byly naprosto úžasný.Měly napětí,nápaditost,spád a byly uvěřitelné.Jsem na straně 274 a zatím se tam nic nedějě.Děj se neskutečně vleče,stále se omýlá dokola to samé.Nepochopitelné jednání policie je až neskutečně trapný.Už několikrát jsem knihu chtěla odložit.No nakonec jí dám šanci,ale jen proto,že není kniha kterou bych nedočetla.Hodnotím stejně jako jinou knihu od tohoto autora Zlomené srdce.Tyto dvě knihy mě absolutně neoslovily.Utahané a nudné.Například Údolí mrtvých to byla jízda.Tim Weaver umí líp.

Misute603
25.11.2019 5 z 5

za mě prostě pecka ..neskutečně jsem si knihu užila,za 2dny ji přečetla,vůbec se mi ji nechtělo odložit ...doporucuji

rm
25.11.2019 5 z 5

Dám plný počet, neboť je to můj oblíbený hrdina, ale určité malé výtky bych tentokrát měl.
Není to úplně spoiler, ale vy, co jste to ještě nečetli, tak zvažte zda číst dál.
Začátek suprový, wow. Postupně mi ale přišlo, že těch pocitů tam bylo až moc, když si nebyl jistý sám sebou...
Druhá věc, padouch je tam skutečně (no, jak je už zvykem v jeho knihách) vyšinutý úchyl, ale nejde mi do hlavy, že by to tak dovedně skrýval tolik let bez povšimnutí svého okolí a v zaměstnání, které dělal...
Jinak je docela zajímavý číst komentáře, jak je to rozdělené na dva tábory... :-)

Anet2106
23.11.2019 4 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. První polovina knihy byla strašně nudná. Někdy jsem měla pocit, že jí snad ani nedočtu. Po polovině se to trochu rozjelo, a finále bylo skvěle výborné jako předtím. Nicméně mi přišlo zvláštní, že autor zase přišel s domem v domě....takové řešení už jednou použil v předchozích knihách, takže nic překvapivého. Jsem zvědavá, o čem bude další díl....doufám, že bude navazovat tím velkým případem, na který přišel Kennedy :)

pifffka
22.11.2019

Tak tohle bylo dost zklamání. Vyšetřovatelé jsou ještě blbější než obvykle a vlastně nevyšetřují. Nakonec Raker zločince odhalí. No a kdyby to náhodou čtenář nepochopil, spisovatel na několika (mnoha) stránkách znovu zopakuje všechny zločiny a pohnutky zločinců a když už si čtenář myslí, že je konec, tak není. Zjihlý Raker musí řešit další problém, prostě další případ na obzoru. Doufám, že bude uvěřitelnější než tenhle.

Jessie26
22.11.2019 4 z 5

Tohle byla první knížka, kterou jsem od autora četla, nemám ji tedy s čím porovnat.
Trošku jsem váhala mezi 3-4 ale nakonec zvítězily 4*. Kniha byla napínavá, pořád se něco řešilo, téměř každá stránka měla zápletku, ale 4* dávám proto, že se moc opakovala fakta. několikrát dokola se zmiňovaly věci, které již byly řečené. ale určitě si půjčím další.

melonka
17.11.2019 2 z 5

Mrzí mě, že musím hodnotit takto, protože sérii Davida Rakera mám ráda. Předchozí díl - Muž bez minulosti byl skvělý. Po přečtení popisku jsem čekala asi něco víc. Nebylo to špatné, ale..děj bych rozdělila na 2 části:
1. část - do půlky, kdy Raker sám o sobě spekuluje, jestli je nebo není blázen, tak to bych jednou ma x 2 hvězdami. Nebyl tam ten spád a děj, jak jsem zvyklá. Stálo to na jednom bodě.
2. část - to už byl starý dobrý Raker, který vyšetřuje. Hodnotím 3 body, protože i když má Raker vždycky štěstí si něčeho všimnout čeho ostatní ne, tak tady se to autor ani nesnažil zamaskovat a bylo to ve stylu - cítím, že tu je něco špatně a je to tady toto.

Kdyby to byla první kniha, kterou čtu s Rakereme možná bych hodnotila daleko výš. Takto ve srovnání s ostatními knihy série musím říct, že za mě rozhodně nejslabší díl, ale konec vypadal nadějně.

Nočnípták
15.11.2019 5 z 5

Tim Weaver a jeho David Raker opět nezklamali. Kniha čtivá, děj odsýpá. Nemohla jsem se odtrhnout, četla skoro celou noc a druhý den ještě dvě hodiny. Zase jsem se těžko loučila, mrzelo mě, že už je konec. Dávám 5* a vím, že je to sakra málo.

knihomolkadorfa
13.11.2019 5 z 5

Super. Velmi čtivé od začátku až do konce. Je David opravdu nemocný nebo to na něj jen někdo hraje. Ale jaký by k tomu měl důvod? To nezjistíte, dokud si knížku nepřečtete.

AlenaF
09.11.2019 5 z 5