Ďábel nosí černou

Ďábel nosí černou https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485919/bmid_dabel-nosi-cernou-O4S-485919.jpg 4 543 543

Od L. J. Shen, jedné z nejlépe prodávaných autorek USA Today, přichází romance o lásce, druhé šanci, ztrátě, hledání sama sebe i splynutí s tím pravým člověkem. Maddie Goldbloomová vymyslela plán, jak zajistit, aby bylo v jejím životě vše perfektní – od kariéry v módním průmyslu přes stylový byt v New Yorku až k jejímu příteli pediatrovi. Když jí do života vpadne její bývalý partner Chase Black s pobuřujícím požadavkem, Maddie okamžitě odmítne. On chce ale jen splnit poslední přání svého otce. Ačkoliv jí tento muž zlomil srdce, hrát jeho snoubenku by nemělo být tak složité, zvlášť když to znamená, že uvidí, jak se ten arogantní ďábel kroutí. Vyvolá to však sled událostí, které život Maddie doslova rozmetají – a když se zdi, které kolem sebe Chase postavil, zhroutí, oba dva jsou nuceni čelit realitě. Říká se, že si máte držet své nepřátele blízko. Ale co když je váš nepřítel zároveň muž, kterého milujete?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

The Devil Wears Black , 2021

anndrra
04.03.2022 4 z 5

Musím říct, že autorka se zlepšuje. Jediné co mi hrozně vadí jsou ty přeslazené americké konce, kdy hlavním postavám tleská polovina města a celé rodiny. Jako fakt bych chtěla, aby přede mnou můj syn někdy mluvil o tom, že ho jeho nastávající nezměkčuje všude...

pavlikova9332
03.03.2022 5 z 5

Velmi povedená kniha

lihate
02.03.2022 5 z 5

Stalo se vám, že se snažíte vyhnout jistému tématu a ono jako na potvoru zrovna je úplně všude?
Tak nějak to mám i s Ďábel nosí černou, jenže já strašně nerada odcházím od nedočtené knihy... I když vím, že se po jejím čtení možná nebudu vůbec cítit dobře.

Tenhle silný příběh plný bolesti, strachu, ztráty, lásky, neopětované lásky, zmatků, idealizace, smutku, chtíče, vášně, všech možných i nemožných emocí a květin, mi nabídl neuvěřitelný pohled do světa, kde se děje něco, co je součástí každého života, ale nikdo to nechceme zažívat.

Chvílemi jsem se bála číst dál a dozvědět, co se všechno ještě stane.
Chase mi bylo vlastně líto. Díky tomu, že mu v životě několika blízkých přátel dost ublížilo, se stranil veškerým závazkům a ďábel se nikdy nevrací dvakrát do stejného bodu.
Samota je dobrá, ale nesmí trvat moc dlouho.

Někdy si říkám, jak by dnes vypadal náš život, kdyby všechno, co nám kdy ublížilo, se vlastně nikdy nestalo a svět by byl zalitý sluncem. Asi divně. Je potřeba to vyvažovat.

Neuvěřitelná Mučednice Maddie neměla moc lehký život. Všechno, co se jí kdy stalo jí poznamenalo a dodnes díky tomu nemá ve svém slovníku slovíčko ne. Vůbec jsem se nedivila zmatku, který přerůstal přes její hlavu. Taky bych netušila co cítím a jak se rozhodnout. Protože rozhodnout se jestli budu trpět tak a nebo trpět trochu jinak... Vždycky stojí za prd.
Její updateovaná verze, ale byla mnohem lepší.

Ke konci se příběh svezl po strmé spirále do temné části a pak přišlo spoustu světla. Příběh tím byl naprosto dokonale vyvážený, a možná mi i pomohl smířit se s faktem, který je známý po miliony let a stejně vždycky tolik bolí.

A u epilogu už se moje duše tetelila úplně. Tuhle knihu prostě miluji!

"Život je jako ruská ruleta. Člověk neví, jak se to pro něj vyvrbí, ale prostě si užívá jízdu. Tragédie je to samé jako vyhrát v loterii, ale naopak."

"Když se neměníš, ani nežiješ. “
,,Možná nechci žit."
"Ale to víš, že chceš."

"Jídlo je zřídkakdy o jídle,“ vysvětloval. ,,Je o útěše. O sexu.Taky o pomstě, chtíči a vzteku. Ale jídlo nikdy není jen o jídle samotném."

oresvo
02.03.2022 5 z 5

Tak tohle mě bavilo. Bylo to vtipné.
Líbilo se mi, ze je to psané z pohledu obou.
Oba se mi líbili .
Mad byla ze začátku trochu naivní. Chtěla každému vyhovět.
Chase se tvářil , že je mu vše jedno.

Sice se tam prolnula i smutná linka .

Ale po dočtení jsem z toho měla úsmev na rtech.

anna7852
28.02.2022 3 z 5

Ocekavala jsem ze me kniha dostane tak jako vsechny ostatni od Shen,ale nestalo se tak.
I presto se kniha vcelku dobre cetla:)

Pawca33
25.02.2022 2 z 5

Nevim no...Nutila sem se do čteni.Cetla sem to asi tyden.A to vetšinou stahnu knizku od Shen na jeden zátah.Chase mi nebyl vubec sympaticky.A to sem se na knizku tolik těšila.Jsem zklamana..

happy19
23.02.2022 5 z 5

Miluji sarkasmus,tady ho bylo ďábelsky dost,-)
Trošku odlišný styl knihy než jsem od p.Shen zvyklá,až moc romantiky?:-D
Četla se ale opět skvěle!

„Ďábel i Bibli cituje, když mu to přijde vhod.“

Kiwicatko
23.02.2022 4 z 5

Jako taky mam problem odmitnout, kdyz me nekdo o neco zada, ale Maddie je v tomhle neprekonatelna. A lezla mi tim na nervy. A kdo rekne, ze jemu ne, tak keca :D
Chase byl blb, kteremu spoooousta veci nedochazelo, ale aspon se na nej dobre “koukalo” :D

tefree
22.02.2022 4 z 5

Ze začátku mi dělalo problém se do knihy dostatečně začíst, a to zejména z toho důvodu, že se mi nelíbilo chování obou hlavních hrdinů. Chase přišel “žádat“ Maddie o obrovskou laskavost, ale v podstatě ji o nic nežádal, prostě jí to oznámil. A Maddie se sebou nechala neskutečně vorat. Říkala jsem si, kde má ta holka nějakou sebeúctu. Ale s postupem času, jak jsem Chase a Maddie více poznávala a pochopila tak důvody a příčiny jejich chování jsem si příběh začala užívat. Jako odpočinkové čtení můžu doporučit.

NikolaSkop
22.02.2022 5 z 5

Jsem vazne moc moc spokojena!! Kniha se mi moc libila ostatne jako vsechny od teto spisovatelky! Jednoznacne doporucuji :)

petusska01
19.02.2022 5 z 5

Na L. J. Shen to bolo nejaké prisladké ale mne sa to páčilo. Opäť tu vystupovali moje obľúbené typy postáv - samostatná vtipná žena a "bad boy bussines man" ktorý však miluje svoju rodinu. Tá bola ozaj úžasná. Samozrejme príbeh sa nezaobišiel bez rôznych klišé, tie mi však nejako nevadili. Dokonca sex bol naozaj iba v úzadí, čo sa už veľmi nestava. Áno, síce to je jednohubka ale v konečnom dôsledku veľmi príjemná, vtipná, plná rôznych zapletiek ale tiež rozvoja postáv k lepšiemu. Môže byť.

2688
17.02.2022 4 z 5

Sladké nenáročné čtení s dobrým vtipem a dávkou sexu. :-*

Njangu
17.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Úžasné - strašně jsem si to užila, přečteno jako jednohubka za jeden den. Bylo to čtivé, svižné, děj nebyl jen o sexu a o ničem. Začátek každé kapitoly obsahuje dopis od maminky, který mě několikrát chytil za srdce a i smutná situace na konci dodala knížce trošku jiný náboj. L.J. Shen je prostě sázka na jistotu.

lucie3944
16.02.2022 4 z 5

Je to kniha, která není z půlky o sexu. Má to nějaký děj, někam to směřuje. Nebylo to špatné, okolní postavy dobře popsané, ale vztah mezi těmi dvěma... Bavilo by mě víc jejich slovních přestřelek. Chase mi nepřišel tak hrozný, jeho myšlenky sice byly poněkud šovinistické, ale jinak se choval v pohodě. Maddie byla trochu moc hodná, ale vyvíjela se. Jo! A zajímalo by mě, proč jí jediný Chase říkal Mad.... Bylo to tam vysvětlené nebo nebylo???

novi74
14.02.2022 3 z 5

Autorku miluju, a její knihy většinou čtu skoro na jeden zátah. Bohužel u této knihy se souznění s postavami nějak nedostavilo v potřebné intenzitě. Příběh je to hezký, místy smutný, místy vtipný, ale klouže po povrchu a bojím se že za chvíli nebudu vědět, že jsem knihu četla ....

Kristy.Seb
13.02.2022 4 z 5

Když si projdeš tím, že vidíš, jak umře někdo, koho miluješ, a pořád se zvládneš další den ráno probrat, zavázat si tkaničky, nacpat do sebe snídani, co nemá žádnou chuť, dýchat, uvědomíš si, že přežití premuze tragédii. Vždycky. Je to prvotní instinkt.

Sebevědomí je jako dům. Stavíš ho cihlu po cihle. Každá cihla se zdát být sama o sobě nevýznamná, ale když po chvíli poodostoupíš, uvidíš, žes udělala veliký pokrok. Oblékat se je první krok.

Závist je jako prdění. Smrdí, děje se to nám všem, ale je lepší si to nechat uvnitř a pustit to jenom tehdy, když nás nikdo nemůže vidět ani slyšet.

Ta propast mezi realitou a našimi sny? Přesně tam najdeš život.

Květinové pravidlo: pokud tě to nepřiměje růst nebo vzkvétat - nech to jít.

Život je jak ruská ruleta. Člověk neví, jak se to pro něj vyvrbí, ale prostě si užívá jízdu. Tragédie je to samé jako vyhrát v loterii, ale naopak.

Příběh byl velmi skvělé obohacen citáty ohledně květin, to se mi moc líbilo. Maddie mi na začátku až vadila, jaká byla najivka a jak se to snažila hrát i navenek. Ale byla jsem ráda, když začala vystrkovat drápky. Ty jejich vtípky byly boží!

Hatshepsut
12.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha, skvělá autorka! Arogantní, samolibý Chase a povahou dobrácká Maddie vám určitě zpříjemní čas! Moc krásné dopisy maminky Mad, s tématikou květin.

"Vlčí máky jsou silné, tvrdohlavé a nedají se zlomit. Buď vlčí mák. Vždycky. "

rampapa
12.02.2022 5 z 5

Tak tohle bylo krásné a nádherné. Krásně se mi to četlo. Zamilovala jsem si hnedka tenhle příběh. Chase a Mad jsem si hnedka zamilovala. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další knížku od této autorky. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

Dellphi
11.02.2022 5 z 5

Ach, tohle byla knížka přesně podle mého gusta. Sladká, romantická a se správnou dávkou erotiky. Navíc nechyběl ani dobrý a zábavný příběh. A slovní přestřelky hlavních hrdinů (i ty textové) byly prostě úžasné. Za mě boží a těším se na další knihy od autorky. Musím se přiznat, že tohle byla zatím nejlepší kniha, kterou jsem od ní přečetla.

Ivuska.09
10.02.2022 5 z 5

Pár knih už jsem od autorky četla, ale všechny prostě jen "zapadly" do průměru. Ale tohle? Tohle bylo skvělé! Vtipné, smutné, bolavé, zamilované... Zkrátka je to taková přehlídka různých emocí. Ano, je to pohádka pro dospělé ženy. Všechny víme, jak to skončí, ale přesto nás to baví a prostě čteme až do konce. Nechybí momenty překvapení a rozhodně v příběhu nejde jen sex. Bavilo mě sledovat, jak se hlavní hrdinka mění. A i když k ní život nebyl vždy fér, sama se nikdy nezachovala jako mrcha. Možná se mi kniha jen trefila do nálady? Kdo ví, ale já jsem spokojená.