Výkřiky v temnotě

Výkřiky v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483551/bmid_vykriky-v-temnote-Wbe-483551.png 4 391 391

Černá zima série

Clare a Dorran se snaží zajistit staré rodinné sídlo před hladovými mutanty, kteří osídlili tajné chodby domu, a doufají, že si tím koupí alespoň chvíli klidu. Jejich naděje berou rychle za své v okamžiku, kdy se Clare vysílačkou přihlásí její sestra Bethany. Žije, ale je uvězněná ve svém bunkru a dochází jí kyslík. Oddělují je od sebe stovky kilometrů a krajinu mezi nimi ovládla krvežíznivá, znetvořená monstra. Clare si musí vybrat mezi relativním bezpečím Winterbournu a cestou, kterou nemusejí ani jeden přežít. Když se ale rozhodne zůstat, stane se pouze bezmocným svědkem toho, jak její sestra pomalu umírá. Ať už se rozhodne jakkoli, může se spolehnout na to, že jí Dorran bude vždycky stát po boku. Temný svět kolem je plný tajemství a vyzáblá monstra čekají na svou příležitost. Stačí jediný chybný krok…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Secrets in the Dark , 2020

Ladyhawke1983
17.03.2022 4 z 5

Kniha se mi četla skvěle (kdybych mohla, dala bych jí na jeden zátah), o trochu lépe než první díl, ale nejsou srovnatelné, protože obě lokace (sídlo/les v prvním díle; město v druhém) nabízejí různé možnosti, což je super, změna v ději je dosti dynamická. Kniha je dobře napsána, nic při čtení nedrhne, autorka neustála udržuje napětí, kdy i v klidových situacích čtenář neustále čeká, co na něj na další stránce vyskočí.
Pár negativ za mě :Konec byl drobet očekávaný a trochu mě kleslo nadšení, některé hlavní situace byly předvídatelné, jedna k závěru dost klišoidní, romantika mi vadila, ale nebyla tam zastoupena zase tolikrát a dala se snadno přelítnout nebo přeskočit, aniž by to narušilo děj a napětí.
Přesto všechno hodnotím hodně vysoko, dobré stylisticky, nastavení a udržování napětí na výbornou, děj taky fajn.
Už teď se těším na třetí díl (dohromady ze čtyř), spíše jsem nakloněna variantě sáhnout pro verzi v AJ originálu. Nebudu muset tak dlouho čekat :-) a také budu moci posoudit, jak autorka píše napřímo.

nela3812
11.03.2022 3 z 5

Po první knize jsem se nemohla dočkat, až se pustím do pokračování. Asi jsem se těšila příliš moc, protože prvních 130 stran byl boj na 14 dní. Ještě štěstí, že se nevzdávám, protože potom mě děj vtáhl natolik, že jsem knihu stěží odkládala.

Autorka konečně poodhalila, co způsobilo celosvětový výpadek energií, změny počasí a hlavně znetvoření obyvatelstva. Bála jsem se, aby se z toho nakonec nestalo spíš sci-fi než horor. Protože už i mezi horory balancuje příběh na tenkém ledě...Naštěstí to má vše celkem logické vysvětlení a do děje to krásně zapadlo.

Iracionalita hlavní hrdinky je stále neměnná a mrzí mě, že nedosáhla alespoň nějakého vývoje vpřed. Opakovaně podniká nebezpečné kroky a ohrožuje okolí a přítom je to vcelku rozumná bytost. Mám z ní pocit rozpolcenosti a nevím zda ji mám rada nebo ne. Naštěstí má Dorana, který je obezřetnost sama a krásně se tak s Clare doplňují. Romantická linka je to poslední, co bych v hororu čekala. Ale tady to autorka podává tak, že to příběh nijak nenarušuje.

Tentokrát mi v příběhu chybělo více mrazivých a děsivých scén, ale naopak zde bylo více napětí. Pravděpodobně díky tomu, že se vše neodehrává jen v 1 domě a přilehlém lese. Čeho zde bylo až příliš? Rozhodně popisů, které jsou zdlouhavé a doslova uspávají. Kniha má díky tomu přes 400 stran a dost prázdných míst.

Konec příběhu je opět dost otevřený a já doufám, že se posledního dílu dočkáme brzy. Potřebuji vědět, zda se podaří svět zachránil nebo ne.

Hodnotím 3,5/5. První díl mi sedl více, ale rozhodně je to něco co si zaslouží pozornost. Tahle série mě opravdu baví.

bupilla
07.03.2022 5 z 5

Po prečítaní prvej časti som mala pocit, že nebudem chcieť v tejto sérii pokračovať, aj keď autorka sa radí medzi mojich najviac obľúbených autorov.
To by bola chyba! A som neskutočne rada, že som dala šancu pokračovaniu :)
Toto bolo fakt výborné, neskutočne ma to bavilo :)
Vývoj vzťahu hlavných hrdinov.
Vysvetlenie toho, čo sa vlastne so svetom stalo - za mňa super. Celkom originálne a dáva to zmysel.
V knihe je skvelý pomer akčných scén a popisov prostredia, dialógov a popisov vnútorných svetov postáv.
Už teraz sa teším na pokračovanie, dúfam, že sa ho dočkáme čoskoro! :)

Nikola_
06.03.2022 5 z 5

Naprostá dokonalost. Nutně potřebuju další díl!!

trancy
06.03.2022 5 z 5

Skvělé pokračování. Napínavé, čtivé, s trochou lásky a naději. Za mě super. Jediný co mi kazilo čtení bylo, že ještě u nás nevyšlo pokračování.

Lucy
28.02.2022 5 z 5

Velmi pěkné ,napínavé, první díl mě malilinko přišel lepší, ale jinak super. Obdivuji Dorrana za jeho trpělivost s Clari v druhém díle mi přijde Clari občas zralá na tečku, asi ve dvou situacích :-) :-), ale jen můj pocit .Konec super, romantika a zas teď, to čekání než vyjde další díl - to je dlouhé :-).

AndulinaU
27.02.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila moc, i když možná první díl se mi líbil o trošku víc, když jsem ještě nevěděla, co mě čeká. Těším se na další díl

Ajuszka
27.02.2022 5 z 5

Nemám slov, tohle bylo úžasné. Od první stránky napínavé. Clare a Dorran jsou úžasní. U téhle knihy se člověk nebojí, ale napětím by si vytrhl vlasy.
Clare a Dorran se rozhodnou vydat na záchrannou cestu k Beth. Nebudu nic prozrazovat, opravdu vás čeká 400 stran plných napětí.
A konec? Skvělý a opět otevřený, doufám že další díl bude brzo!

TerezaMondeková
21.02.2022 5 z 5

Skvělé pokračování! Tentokrát byla kniha od samého začátku plná akce, nebezpečí, překvapení, napětí, ale taky lásky a romantiky. Hlavně i konečně vysvětlení, proč se to všechno stalo. Přijde mi, že ten vztah mezi Dorranem a Clare dodává příběhu takové kouzlo. Bylo hezké vidět, jak se dva milují, sbližují, chrání mezi tím vším, co se děje. Na konci knihy jsem brečela jako želva. Jsem strašně zvědavá, co bude dál. Sakra, potřebuju další díly!

mynonka
21.02.2022 4 z 5

Oproti jedničce to bylo nadupané akcí a napětím. Skoro jsem občas zapomněla dýchat.
Jediný problém pro mě byla ta neustálá romantika, která se objevovala i ve chvílích, kdy to nebylo potřeba, a působilo to až násilně vecpané (což se děje i v jiných jejích knihách). Já jim to občas prostě nebaštím.
Ale na konci jsem samozřejmě zamáčkla slzičku a už se těším na další díl.

Domisek1
18.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavá,plná lásky,odhodlání… obě postavy jsou úžasný ale,přece jen Dorran je za mě nej :-)…Clare je taky super.. sympatická a milá.. už se těším na další díl a hlavně na oba dva hrdiny. Kéž by už vyšel další :-(… Ta doba a čekat co bude dál je hrozný :D

Lenda777
15.02.2022 5 z 5

Další dva díly už jsou na světě, tak šup sem s nima! :D

Turante
14.02.2022 4 z 5

Super pokračování prvního dílu. Hodně akce, nové informace, více prostoru pro vztah mezi Clare a Dorranem. Jo, je to pohádka s hororovými prvky, ale čte se to skvěle! A kurnik, už aby byl další díl!

EtELINKA23
06.02.2022 5 z 5