Výkřiky v temnotě

Výkřiky v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483551/bmid_vykriky-v-temnote-Wbe-483551.png 4 391 391

Černá zima série

Clare a Dorran se snaží zajistit staré rodinné sídlo před hladovými mutanty, kteří osídlili tajné chodby domu, a doufají, že si tím koupí alespoň chvíli klidu. Jejich naděje berou rychle za své v okamžiku, kdy se Clare vysílačkou přihlásí její sestra Bethany. Žije, ale je uvězněná ve svém bunkru a dochází jí kyslík. Oddělují je od sebe stovky kilometrů a krajinu mezi nimi ovládla krvežíznivá, znetvořená monstra. Clare si musí vybrat mezi relativním bezpečím Winterbournu a cestou, kterou nemusejí ani jeden přežít. Když se ale rozhodne zůstat, stane se pouze bezmocným svědkem toho, jak její sestra pomalu umírá. Ať už se rozhodne jakkoli, může se spolehnout na to, že jí Dorran bude vždycky stát po boku. Temný svět kolem je plný tajemství a vyzáblá monstra čekají na svou příležitost. Stačí jediný chybný krok…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Secrets in the Dark , 2020

RoseDadas
30.04.2022 3 z 5

3,5*
Výkřiky v temnotě sérii o trochu vylepšily pověst, přece jen, příběh je rozehraný, kulisy izolovaného sídla vystřídá svět venku za zdmi a čtenář na některé otázky konečně dostane odpovědi. Dva díly za námi, dva před námi. Jaká esa ještě Darcy Coates schovává v rukávě? To si budeme muset ještě chvíli počkat.

Sérii bych označila za hybrida The Last of Us a The Walking Death, i proto si myslím, že může zaujmout příznivce postapokalyptických světů a katastrofických scénářů.

marina4088
27.04.2022 4 z 5

To, co chci na začátek říct, je, že jsem na sebe pyšná, že jsem vydržela a dala šanci druhému dílu. Protože z mého pohledu byl lepší a změnil můj pohled na sérii.

Přestala jsem totiž knihu řadit mezi horrory (kam je zařazena asi jen kvůli autorce?) a četla to jako post-apo knihu, což mě samotné docela dost pomohlo, protože jsem od knihy začala mít jiná očekávání.

Ze začátku nás kniha hned hodí zpět do příběhu, protože začíná přesně tam, kde skončil první díl. Autorka se s námi už tolik nemaže, co bylo potřeba vysvětlit už bylo vysvětleno v prvním díle, takže je tu více akční rozjezd a svoje tempo si drží.

Konečně se totiž dostáváme mimo dům a konečně se zde objevují i jiné postavy, než jen Clare a Dorran, což bylo dost potřeba. Také už kniha je více post-apo než romantika, což hodně oceňuji, protože v prvním díle jí bylo až moc. Tady sice je, ale nestaví se na první místo, což mi vyhovovalo mnohem více a přišlo mi, že dialogy mezi nimi už nejsou tlačené tak na sílu.

Celý tenhle díl byl vlastně o nahánění Beth - Clare sestry. Jak to dopadlo vám neřeknu, protože by to byl spoiler jak vrata. Jen si řekněme, že věci rozhodně nebyly tak jednoduché, jak si je plánuje.

I přes to tu prostě byly věci, které nešlo přehlédnout, ani kdybychom chtěli. A to největší číčovina byla prostě výměna motoru. Řeknětě mi, jak je možné dát motor z auta starého třeba 20 let do novějšího auta, přimontovat ho za 5 minut a novější auto díky tomu rozjet? Takhle to přece vůbec nefunguje. To mi prostě ničilo mozek. :D

Určité dialogy a situace mi zde přišly taky trochu mimo. Ani nebudu mluvit o tom štěstí, které hlavní hrdinové měli pokaždé, když se jejich život blížil konci. Posledních dejme tomu 60 stran celý příběh prostě vylepšil a chce se mi díky němu dát šanci i dalším dílům.

Miška74
23.04.2022 4 z 5

Po docteni druhého dílu série jsem trošičku na vazkach, kolik hvězdiček dát. V prvním díle mi trochu vadilo to množství romantiky a rady je toho ještě víc. Doran je něco jako Ken, prostě dokonalost sama. Navíc jsem celou knihu měla pocit, že čtu cestopis nebo Hobita, prostě pořád jenom cestovali až došli do věže. Nicméně i tak se mi kniha četla dobře a byla napínavá, o tom není pochyb. Závěr jsem predvidala, tak mě moc nepřekvapil. A protože kniha má opět otevřený konec, musím počkat, až někdo přeloží a vydá další díl, tak snad to nebude trvat moc dlouho.

uzivatel3552
23.04.2022 odpad!

Tak tohle se fakt nepovedlo. Už první kniha této série byla přeslazená až hrůza, ale tohle? Claire je snad ten nejnešikovnějši člověk pod sluncem. Na co sáhne, to zkazí, furt se zraňuje. Aby toho nebylo málo, je taky totální drama queen a chová se zcela iracionálně. Autorkou je ale vykreslená jako dokonalá, absolutně nesobecká, nesmírně chytrá, ohleduplná a silná žena. Dorran je jak jinak než krásný, nesobecký a dokonalý ve všech ohledech. Miluje Claire nadevše, obdivuje ji, absolutně ve všem se jí podřizuje. Přijde mi, že autorka si zvolila charaktery postav podle svého vysněného já. Prakticky celá kniha je složena z nekonečných pasáží, jak si ti dva navzájem vylévají lásku, zachraňují se, ošetřují si zranění. Mezitím se jim stávají ty nejvíc wtf situace, které jsou totálně přehrocené. Bohužel je ale kniha od začátku dost předvídatelná. A konec? To je ta největší slátanina, co jsem kdy četla. Další díl už určitě číst nebudu. Kdybych měla stroj času, použila bych ho, abych tuto knihu smazala ze svého života. Knihu jsem s velkou námahou dočetla jen proto, že knihy zásadně dočítám vždy. Ale asi to své přesvědčení po tomhle traumatu přehodnotím.

Pavlína2019
21.04.2022 4 z 5

V první řadě - knihy s tématem zombie opravdu nečtu. Za výběr tématu bych musela dát nulu.
Duchařskou tématiku - tu nečtu také - pouze u této autorky, narazila jsem na její knihy a přečetla všechny, moc se mi líbily - proto i tuhle.
Tedy až tento druhý díl, první ne, ale pochopila jsem.
Přese vše, co píšu výše: kniha je napsaná velmi dobře. Téma je zajímavé, opravdu dobrý nápad /zdá se mi, fakt s tímto nemám správnou zkušenost/.
Souhlasím s pár výtkami-vyměna motoru a až k neuvěření skvělý Dorran... Ale je to kniha.
V každém případě bych ji doporučila, pokud se čtenáři najdou v tématu - určitě zjistí, že je to dobrá kniha!

zuzi1162
20.04.2022 5 z 5

Lepsi nez prvni dil, konecne se to rozjelo. V prvni dile clovek jen pulku knihy tusil o co by mohlo jit, zde uz byly karty otevrene a poradne jsem si to uzila.

ArwenAragorn
17.04.2022 5 z 5

(SPOILER) 81%

Výborný horor, ještě lepší než první díl! Tentokrát se děj neodehrává jen na starém šlechtickém sídle, ale Clare a Dorran jednou za Clařinou sestrou Beth, které v bunkru dochází kyslík. Pak se dostanou i na místo, odkud unikla látka, která postupně přeměnila větší část lidí na Vyzáblé. Kniha je velice čtivá, je nadupaná akcí a hodně napínavá. Moc hezká je romantická linka.
Na nic nečekejte a přečtěte si tento příběh!

judas.1988
15.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Když jsem přečetl první díl,tak jsem se zařekl že druhý kupovat nebudu. A proto jsem si druhý díl půjčil, kámoška mi spíš vnutila že budu překvapen o kolik je lepsi než jednička. No a jsem docela rád že jsem ho nekupoval.A kamosce poděkoval.Jako,ano,ano,ano čtivost se tomu upřít nedá. Ale co se týče nějakých těch technických záležitostí. To je holý nesmysl. Přehodit motor z auta do auta. Když je každé to auto jiné značky a z jiného století. Oukej! Přejíždět autem děravý most opravený větvemi??? Tvl tak jo no:-D. Co se týče těch bio/ nano botů. Jsem měl okamžitě před očima novou Bondovku. A to stojí upřímně za prd. Noooo další díly si zase spíše půjčím protože přece jenom... Zase mě docela zajímá co se s tohoto guláše uvaří. Jinak hodnocení průměr. A je opravdu na místě to brát tentokrát jako pohádku se zombíky.

Nixa
11.04.2022 4 z 5

Na druhý díl jsem se moc těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná! V knize nejsou žádná hluchá místa. Děj je samá akce, napětí a bojů o přežití hlavních postav. Konec byl opět napínavý a já se nemůžu dočkat pokračování. Jednu věc bych možná vytknula, úplně strašidelný tento díl není. Tajemná a mrazivá atmosféra v knize je, ale tentokrát jsem se při čtení nebála. I tak tuto sérii moc doporučuji a celkově knihy od Darcy Coates za to určitě stojí :)

Johny_H.
08.04.2022 4 z 5

Tato kniha není nikterak špatná. Největší problém je u této knihy autorka. Když si od ní přečtete sérii Strašidelné domy a sólo knihu Kořist a obojí se vám líbí což znamená, že máte rádi její jednoduchý styl psaní kde nic neokecává tak si koupíte další knihu a zde je vše úplně jinak. Kniha je popisná stále se buduje atmosféra kvůli akci na 100 stránkách a konec předvídatelný snad bude v příštích dílech více postav a budou nějaké zajímavé konfrontace. Takto je to na hodně slabé 4/5 ale je to jen kvůli oblíbenosti autorky. Pokud autorka chce pozměnit styl psaní u nějaké nové sérii myslím, že by měla psát pod pseudonymem.

hana4834
05.04.2022 3 z 5

Zase moc zdlouhavý ale je fajn že tam byla konečně další postava

wlado
04.04.2022 4 z 5

Kniha je pútavá, dobre napísaná, až na technické blbosti (výmena motoru v aute z úplne inej značky).

AlenaO
03.04.2022 3 z 5

Za mě zklamání!Půlka knížky je jen o zbytečném popisu věci okolo. Nebavilo mě stále dokola číst dopodrobna popis kde co stojí nebo leží. Podle mě to zbytečně zdržovalo od děje. Takže jsem četla stylem že jsem pár vět vždy přeskočila. Děj v knížce je na půlku stánek zbytek zbytečně detailní popisy. Jinak děj nebyl špatný. Jen ten konec...No nejspíš příprava na další díl.

Šárka88
03.04.2022 3 z 5

Nevím ani, jak tohle hodnotit. První díl knížky se mi moc líbil, ale tahle dvojka? 400 stránek vlastně bylo o čem? Pořád dokola a dokola stejné. Darcy měla udělat jeden velký díl této knížky a vůbec by to nebylo na škodu. Tento díl byl trochu zazděn, neustálé co by kdyby od Clare. Teprve konec byl malinko živější. Nečetlo se mi to tak rychle a žádné Wow, jak někteří píší. Doufám, že pokud bude třetí díl, tak bude kratší a více chytlavější, čtivé na zaujetí. Podobné hře The Last of Us, co jsem hrála.

barbora6886
01.04.2022 5 z 5

Luxus, už se těším na pokračování.

MonaR0se
30.03.2022 3 z 5

Po prečítaní prvej časti série Černá zima som bola mierne sklamaná, kniha sa síce čítala dobre (ako všetky od Darcy), no príbeh mal celkom dosť chybičiek krásy a až tak mi nesadol. Výkřiky v temnotě (druhá časť série) však zdvihla latku o niečo vyššie. Autorka stavila na zmenu prostredia a na (oveľa) viac akcie.

A tak som sa dočkala vývoja charakterov hlavných postáv (z čoho Clare bola ešte viac na facku a Dorran až moc dokonalý), celkom originálneho vysvetlenia prečo sa vlastne deje to čo sa deje :D, väčšej romantiky, než v prvej časti (tu som jemne na vážkach či to brať ako pozitívum, keďže tam vôbec nemusela byť) a (síce predvídateľného a otvoreného, ale dostatočne) uspokojivého konca.

Akčných scén je tu viac než dosť, napätie dostatočné, dialógy sú síce stále jednoduchšie, no predsa len o trošku lepšie ako v jednotke...Asi by som ocenila o niečo menej opisov prostredia, príbeh je vďaka nim zbytočne rozťahaný, napriek tomu to dej nejako výrazne nebrzdí a navyše Darcy píše veľmi čítavo.

Séria Černá zima nie je na úrovni autorkiných Strašidelných domov a už vôbec nie jej standalone knihy Kořist, napriek tomu sa číta dobre, dokáže zaujať opäť niečím iným a zároveň je to jej klasická klišé rozprávka s jemnými hororovými prvkami. Je ideálna pre čitateľov, ktorí s hororovým žánrom práve začínajú. Rada si prečítam aj zvyšné dva diely :).

margareth1189
30.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Autorka umí psát velmi čtivě a napínavě, to ano. Ale buď sází na prostoduchost svých čtenářů, nebo je zkrátka povznesená nad rešerše a předkládá nám donebevolající pitomosti. Ta výměna motoru? To jako vážně? Clařina úvaha o počtu zbývajících nábojů? Jak by na to jako přišla, když neměla dostatek informací? Nehledě na to, že i kdyby je měla, její závěr by byl stejně naprosto lichý. Logika si zkrátka místy bere dovolenou a to je něco, co mi požitek ze čtení opravdu hodně kazí.

Jinak je příběh ale zajímavý a velice čtivý, i když námětem v tomto žánru nejspíš nijak nevyčnívá.

Sysel
26.03.2022 5 z 5

Druhý díl byl lepší, než první. A to jsem z prvního dílu byla unesená. Suprová série. Už chci další díl!

romca4180
22.03.2022 4 z 5

První díl je první díl, ale tohle má taky něco do sebe.. Sice mi tam nesedělo pár věcí, ale při přimhouření očí se to "dalo uvěřit" :)

Bee240
21.03.2022 4 z 5

První díl se mi velice líbil a byla jsem po dočtení nadšená a nemohla jsem se dočkat až si přečtu jak bude pokračovat příběh Clare a Dorrana.
Trochu mě překvapila romantická linka jelikož romantiku nečtu, ale u prvního dílu mi to kupodivu nevadilo...
Tady to bylo trochu horší jelikož neustále opakující se scény....typu...jak se Clare opírá Dorranovi o hruď.....byli prostě všude a trochu mi to rušilo celý pohled na příběh. Podle mého to bylo zbytečně rozepsané.
V tomto díle prošli obě postavy jak Clare tak Dorran jistým vývojem...kdy Dorran byl už jako superman a místy to bylo dost na hraně. Za to Clare byla místy dost na facku....ale když přihlédneme v jaké situaci se nacházejí dá se to pochopit. A také Dorranova minulost a to jak vyrůstal ho asi naučila jak přežít a být odolný vůči spoustě věcem.
Velké plus autorce za změnu prostředí... dodalo to příběhu úplně nový směr a také obrovské plus a radost nastala když jsem se dozvěděla proč jsou všude Vyzáblí a jak k tomu vlastně došlo.
Příběh byl opět velmi napínavý a četlo se to skoro samo. Popisy Vyzáblích byli opět skvělé a také dvě inteligenční varianty těchto monster byl dobrý nápad a dodává to příběhu to .... CO SE JEŠTĚ MŮŽE STÁT.....
Také v tomto díle je více akce jelikož se vše neodehrává jen v domě. Někomu tato série může přijít hodně nerealistická, ale jeden nikdy neví co se ve světě může stát.
Kdyby byl další díl hned bych se do něj pustila jelikož potřebuji vědět jak to celé dopadne. Co se ještě stane a jak se k tomu naši přeživší postaví. I když jsem ze začátku byla trochu na vážkách zda bude tento díl stejně silný jako předchozí...naštěstí postupem času bylo jasné že je to skvělá kniha i když s menšími chybkami....
Čtyři hvězdy dávám z důvodu na mě přehnané romantiky.