Výkřiky v temnotě

Výkřiky v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483551/bmid_vykriky-v-temnote-Wbe-483551.png 4 391 391

Černá zima série

Clare a Dorran se snaží zajistit staré rodinné sídlo před hladovými mutanty, kteří osídlili tajné chodby domu, a doufají, že si tím koupí alespoň chvíli klidu. Jejich naděje berou rychle za své v okamžiku, kdy se Clare vysílačkou přihlásí její sestra Bethany. Žije, ale je uvězněná ve svém bunkru a dochází jí kyslík. Oddělují je od sebe stovky kilometrů a krajinu mezi nimi ovládla krvežíznivá, znetvořená monstra. Clare si musí vybrat mezi relativním bezpečím Winterbournu a cestou, kterou nemusejí ani jeden přežít. Když se ale rozhodne zůstat, stane se pouze bezmocným svědkem toho, jak její sestra pomalu umírá. Ať už se rozhodne jakkoli, může se spolehnout na to, že jí Dorran bude vždycky stát po boku. Temný svět kolem je plný tajemství a vyzáblá monstra čekají na svou příležitost. Stačí jediný chybný krok…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Secrets in the Dark , 2020

inkara
27.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Achjo. První díl jakž takž, ale nechápu, že druhý má lepší hodnocení než první. Tento druhý díl byl ze 2/3 "Dorran je krásný" a "Slib že nikam nepůjdeš beze mě" a pak z 1/3 posun děje a to, že někdo někam šel bez toho druhého. Proč u "hororové série" zabírá celou stranu vaření čaje a tulení u krbu a cesta přes město plné zombie jen odstavec?

sipkulka
17.08.2022 5 z 5

No, tak tenhle díl se opravdu povedl. Ač byl chvilkami šíleně přestřelený a člověk si říká že Clare i Dorran musí být zákonitě nesmrtelní nadlidé, tak čas napětí pohání číst dál a dál...

ZekeBezKočky
12.08.2022 3 z 5

No, asi mám od Darcy přece jenom radši její strašidelné domy. Nebo takhle. Ono se to četlo samo, nenarazila jsem na chvíli, kdy by mi nějak vadily popisy, nebo okometricky zkracovaly děj. To bylo fajn. Možná jen ten závěr mi připadal trochu delší, protože hlavním postavám musíte naservírovat všechno před nos, aby to pochopily. V ději bylo docela dost logických děr, které se s nejvyšší pravděpodobností už do konce série nenapraví, ale čert to vem, ani to mi nevadilo. Štvaly mě ale postavy. Máme tu hloupoučkou impulzivní hlavní hrdinku a jejího parťáka, který je tak kenovsky dokonalý, až na mě nepůsobí věrohodně. Za celou dobu mi nepřipadalo, že by oba prošli nějakým vývojem a to, jak se vlastně za ty dva díly nikam pořádně neposunuli a nezanechali ve mně žádný dojem, mě mrzí. Jediné pozitivum v tomto ohledu pro mě představoval Ezra, který mi připadal jako super materiál na zajímavý charakter co se psychologie postavy nebo interakcí mezi hrdiny týče, ale Darcy mu očividně zabouchla dveře před nosem, což momentálně považuji za věčnou škodu (představte si, jak by vypadalo setkání s Beth, tedy typickým "hypochondrickým magorem, co má na zahradě vlastní bunkr a není nijak prospěšný společnosti" - paní spisovatelko, tohle vám tedy až do konce série neodpustím!). Snad ale ještě není úplně všem dnům konec a vypadá to, že v následujících dílech se objeví další postavy. Prosím prosím, už nikoho dalšího nezabíjejte, další knihu jen s Clare a Dorranem nedám! :D

0323
11.08.2022 5 z 5

Hustý! Myšlenka "samoprav" lidského těla super a lepší než díl první. Třetí si určitě přečtu také.

veronika4001
04.08.2022 4 z 5

Tak tohle je jiné. Darcyinu tvorbu mi to připomíná vzdáleně. Živí mrtví. Skryti před nimi, ale nedá se jen přežívat. Ze začátku mi nepřišel dobrý nápad knihu číst po večerech. Dokonce ani odpoledne ne. Když v paneláku něco zaskřípe - stačí jen výtah, který se rozjede - hned zkoprním a vnímám už jen ty zvuky. V příběhu je napětí utužováno stálostí. Tím, že Vyzáblí nejsou vidět, splývají, jsou ukryti a jsou vnímáni, až když se něco pohne nebo je slyšet. Anebo vidět jako např. rýhy ve dřevě. Banksyjský les je smyšlený. Škoda. Mám ráda, když si prostředí mohu vyhledat a když zjistím, že má temnou stránku. Zvláště u lesů a opuštěných míst je to důležité. Příběh se mi jeví podrobněji vykreslen než ostatní Darcyina dílka; tady jsem si to více užívala, hlavně cestu z Winterbournu k Beth, jako kdybych tam seděla s nimi. Ze začátku je to takové kolébavé čtení, postupně se ale děj dostává do ráže a má už jiný náboj a jakási neviditelná síla mě žene dál a dál. Skvělé jsou peripetie obou hrdinů. Připomíná mi to knihu Červený vrch nebo Světová válka Z, ale tam lidé hned po kousnutí zmutovali a stávalo se to procesem, tj. zemřeli a následkem toho vstali z mrtvých. Příběh pokračuje svižným tempem, tady se Coates opravdu posunula, prostě je to jiné. Líbí se mi jednotlivé zápletky v domech, autě, na lodi. Vysoustružené do detailu. Každá kapitola přináší něco nového, nějakou další akci, která vás "vezme do oběhu". Je to dobrodružné, dynamické, má to temperament a spád. Cítila jsem to bezbřehé ticho, to liduprázdno, když někam Dorran s Clare přišli a pak šum pohybů Vyzáblých. Závěr byl předvídatelný. Světová válka Z mě ale více dostala, ačkoliv zombie příběh, byla více o běžném životě, méně fiktivně podána, a o to více vyzněla realističtěji.

suiteki
02.08.2022 5 z 5

Tak to byla jízda! Po prvním díle jsem si nebyla jistá, jestli budu pořizovat druhý a když už jsem ho pořídila, dlouho se válel ve skříni ( jaká to chyba!)
První díl byl trochu slátanina, kde jste si museli zvykat na podivné příšery.(V druhém díle už jste zvyknutí, takže vás nepřekvapí.)
První půlka je plná napínavých okamžiku a častých střetů s vyzablými a v druhé půlce je konečně to na co celou dobu čekáme, dozvíme se víc o vyzáblých a to by nebyla Darcy, kdyby nepřidala nějaké to překvapení na závěr. Takže nic nemusí být jak se zdá.
Buďte ostražití a přeji příjemné čtení plné nočních můr.

čef
27.07.2022 4 z 5

Roadshow mezi mutanty, akční souboje, které děj příliš neposunují, naplňují asi tři čtvrtiny knihy. Pak se sice dostáváme k filosofickému podtextu tohoto scifi- horroru, ale souboje plné hrůzy pokračují. Vynálezy z verneovek se všechny uskutečnily, takže doufám, že se s divokými představami autorky nestane něco podobného.

Tereza137
13.07.2022 4 z 5

Z prvního dílu jsem byla strašně moc nadšená a dala jsem plných 5* s tím, že to bylo fakt úžasný počtení...

Ale co bylo toto? První polovina knihy mě absolutně nenadchla, nebavila a myslela jsem, že ji odložim. Příběh byl pořád na stejné vlně, jako první díl. Vůbec nic se nedělo a prostě jsem nepochopila, proč to autorka tak zkazila a furt vše natahovala. Do toho hlavní postava Clare mi místy fakt lezla na nervy a celkově jsem nechápala její některé nelogické rozhodnutí, prostě proč? Toto byste prostě neudělali a opravdu mě to štvalo a kazilo mi to ten příběh a dojem z toho.

No... Ale nakonec jsem ráda, že jsem tu knížku neodložila, jelikož v druhé polovině? Začalo to konečně být napínavé, akční a nakonec jsem dala knize 4*! Opravdu to vypadalo, že i autorka sama usoudila, že příběh je utahany a potřebuje něčím nakopnout a jsem ráda, že to udělala. Opravdu to bylo napínavé, plné adrenalinu a posledních 100 stran jsem dala na 1 zátah.

Konec byl smutný, emotivní a samozřejmě úplně otevřený a čekajíc na 3. dil, na který se hrozně moc těším! I když to vypadá, že bude smutný...

Aiden888
09.07.2022 4 z 5

Knihu jsem rozečetla dvakrát, protože poprvé jsem se do ní nějak nedokázala donutit. Od autorky jsem jako první četla Kořist, která mě naprosto uchvátila a sfoukla jsem ji za jeden den. Napětí, neviditelný děs a hrůza, přesně to, co mám na hororech ráda. První díl z téhle série se držel na podobné vlně - Hlasy v bouři začaly velice nadějně. Něco neviditelného, děsivého, zima, ticho, prostě naprostá paráda. Na konci už bylo jasné, co je TO něco děsivého, takže to pro mě trochu ztratilo kouzlo, ale na druhý díl jsem se těšila. Výkřiky v temnotě mě ale napoprvé neoslovily. Nechtěla jsem číst, jak dva hlavní hrdinové chodí po baráku a bojují s příšerami, protože scény, popisující boj, sekání hlav, výstřiky krve apod. mě prostě nebaví a spíš znechucují. Nicméně při druhém rozečtení už mě knížka pohltila a těšila jsem se, jak to celé dopadne. Nedopadlo, protože autorka si nechala otevřená vrátka pro další díl. Což je možná fajn, rozhodně si ho taky pořídím, ale doufám, že nebude zbytečně tlustý a plný třískání a rvaček. To za mě není horor, jaký bych si představovala :) . Chci se třást, napětím ani nedýchat a bát se, co na mě z dalších stránek vyskočí, což se obávám, že se u třetího dílu asi úplně nestane, když už víme, kdo je původcem všeho děsivého a už budeme jenom čekat na konec, který buď zničí TO něco nebo naše hlavní hrdiny. Ale třeba mě autorka příjemně překvapí.

daniela7398
30.06.2022 5 z 5

U této série stoupá kvalita a napětí každým dílem, ten tísnivý pocit co u toho člověk má a jak by si strašně nepřál, aby se něco takového stalo v reálu člověka nutí si vážit všednosti každého dne a že může být daleko hůř. Těším se na poslední díl. Darcy smekám!

aneta2901
27.06.2022 5 z 5

Z prvu jem se do čtení musela nutit, nějka mě to prostě nebavilo..Hrdinové kteří ze všeho bez větší újmy vybruslí, jsou pomalu nesmrtelní a kuráže mají na rozdávání..Nicméně nic není jak se zdá a stránku po stránce nám autor pomalu, ale jistě odpovídá na naše dotazy..Náhle mě děj opět pohltil a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Každopádně doufám, že bude třetí díl, protože ten konec? No to snad neee, dosti odbyté, takže tímto stylem si, alespoň doufám Darcy chtěla nechat otevřená zadní vrátka pro pokračování :)

escapelle
21.06.2022 5 z 5

První díl super, druhý ještě lepší! Nemůžu se dočkat třetího dílu a doufám, že laťka bude udržena.
Opět napětí od první do poslední stránky. Skvělá zápletka, vysvětlení původu katastrofy.
Skvělá kniha(tedy obě),doporučuji!

stojinek
16.06.2022 3 z 5

Kniha celkem splnila mé očekávání, byla lepší než první díl...ale některé části byly zbytečně rozvlekle a přitažené za vlasy.Nicmene pro ty, co mají rádi tento žánr, je tato kniha vhodná.
Závěr zajímavý...otevřený...uvidíme, co přinese pokračování.

muchomurka
15.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Uh. Dočetla jsem, ale chtělo to hodně sil. Zajímalo mě, jak se bude příběh vyvíjet a nápady tam jsou super, ale tentokrát zabalené do rozvleklého vyprávění, které, ač místy bylo čtivé, se neskutečně táhlo. Také mi vadila (kupodivu) ta romantická linka. Nebo nevadila, ale to, jak je v příběhu podaná - jak pubertální román.
Vadilo mi, že v příběhu byly zásadní nesrovnalosti - hluk tedy Vyzáblé přitahoval nebo odrazoval? To stejné světlo... A také to, že autorka postavy dostávala do situací, kdy se v podstatě musela stát nějaká "deus ex machina". A to nebylo ojedinělé.
Clare mi lezla krkem. Chápu, že ty situace byly náročné a její svět se rozpadl, ale ty její emocionální výlevy už byly moc a hlavně tak reagovala skoro na všechno. V jedné chvíli jí Dorran říká, že on by v tomto světě bez ní nepřežil, kdežto ona bez něj ano. Nemyslím si to. I když žil odříznutě od vnějšího světa, jeho chování bylo pro přežití rozhodně lepší než její.
Další díl si přečtu, protože chci vědět, jak to bude dál, ale doufám, že to bude lepší čtení.

tessie_m
13.06.2022 4 z 5

Okamžitě potřebuji další díl! Bylo to zase skvělý a já nutně potrebuji vědět, jak to bude dál..

NymphMaeve
09.06.2022 5 z 5

První díl jsem zhltla a v tu chvíli netušila, že je to první díl série. Kniha byla úžasná a já zažila velké nadšení, když jsem zjistila, že bude i pokračování. Tento druhý díl mne rozhodně nezklamal, ba právě naopak. Od začátku jsem se do příběhu zažrala a nemohla přestat číst. Ano, nemá to žádný hlubokomyslný děj, který nutí k zamyšlení, ale to se od Darcy Coates moc čekat ani nedalo. Je to krásný milý příběh plný nestvůr, který vykouzlí na tváři úsměv, strach i překvapení. Rozhodně bych to nehodnotila jako horor, ale je to super oddechovka, kde se hlavní hrdinové / pár Dorran a Clare snaží přežít ve světě plném Vyzáblých. Navíc se v tomto díle konečně dozvíme, co vlastně celou situaci zapříčinilo. Závěr je opět překvapivý a otevřený k dalšímu dílu, kterého se nemůžu dočkat. Souhlasím částečně i z názory, že celé je to vlastně o tom, že jednomu z dvojice se něco děje a druhý ho zachraňuje. S tím ale v podobném stylu i námětu prostě počítám, musí to být nějak napínavé a překvapivé, jinak by to byla nuda. Proto knihu hodnotím plným počtem.

TVer
08.06.2022 4 z 5

Druhý díl se mi líbil asi trochu víc jako ten první. Konečně si Clare s Dorranem začínají uvědomovat, jak s vyzáblýmí bojovat, jak je alespoň trochu zmást. Zároveň se také dozvídáme, co přesně se stalo, jak vyzáblí vznikli a co se stalo s počasím.

Část knihy, kdy Clare s Dorranem putují autem mi přišla sice torchu táhlá, ale jinak se mi kniha líbila. Také se mi líbil konec knihy a už se těším na další část, kterou si taky rozhodně přečtu.

kachnat
26.05.2022 4 z 5

Druhý díl hezky v příběhu pokrčuje. Bohužel, mi hodně nesedí, jak je Dorran všestranný a během pár minut vymění motor a další takové super akce. První díl se mi líbil víc. Ale samozřejmě se těším na další, jak to vlastně všechno dopadne. Zakončení druhého dílu mě spíš pobavilo....
Dala bych to spíš do post-apo.... s nádechem Walking death...
Ale to už tu řečeno bylo :-)

postrach
09.05.2022 3 z 5

Za mě stejný jako první.Jen tak knihou proplouvám a čekám,až se začne něco dít.Hlavní hrdinové taky jen tak popojíždějí.....Jsem za půlkou a odkládám.V sérii už asi nebudu pokračovat!?

magica6099
05.05.2022 5 z 5

Druhý díl mne nadchnul jako ten rvní, těším se nedočkavě na 3. Díl! Už aby to bylo. Měla jsem se učit anglicky.

Příběh se posunul do jiného prostředí, až se mi po té barabizně docela zastesklo. Jsem zvědavá jak se bude příběh vyvíjet dál.