Výkřiky v temnotě

Výkřiky v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483551/bmid_vykriky-v-temnote-Wbe-483551.png 4 391 391

Černá zima série

Clare a Dorran se snaží zajistit staré rodinné sídlo před hladovými mutanty, kteří osídlili tajné chodby domu, a doufají, že si tím koupí alespoň chvíli klidu. Jejich naděje berou rychle za své v okamžiku, kdy se Clare vysílačkou přihlásí její sestra Bethany. Žije, ale je uvězněná ve svém bunkru a dochází jí kyslík. Oddělují je od sebe stovky kilometrů a krajinu mezi nimi ovládla krvežíznivá, znetvořená monstra. Clare si musí vybrat mezi relativním bezpečím Winterbournu a cestou, kterou nemusejí ani jeden přežít. Když se ale rozhodne zůstat, stane se pouze bezmocným svědkem toho, jak její sestra pomalu umírá. Ať už se rozhodne jakkoli, může se spolehnout na to, že jí Dorran bude vždycky stát po boku. Temný svět kolem je plný tajemství a vyzáblá monstra čekají na svou příležitost. Stačí jediný chybný krok…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Secrets in the Dark , 2020

orinka3
05.04.2023 1 z 5

Tuto bichli jsem našla v regále mezi detektivkami a v oddělení pro dospělé čtenáře. Domů jsem přišla natěšená na pěkné napínavé počtení. Po pár kapitolách přišlo velikánské zklamání. Už mám bohužel několik desetiletí občanku a tato literatura je jistě určena pro čtenáře dospívající. Ty určitě nezklame, oškliví Vyzáblí se tu neustále kolébají na svých ohavných končetinách a výrůstcích, mlaskají, škrabou po všem na co sáhnou a celí se tetelí oba hlavní hrdiny sežrat a nenechat z nich nazmar ani nehet u palce. A taky je pokoušou! Tady mi není jasné jak to, že je ty ohavné příšery kousnutím nenakazily?! Bylo by to určitě zajímavé zpestření, aspoň jednoho, trošičku... Clare a Dorran přesto statečně unikají, Dorran je pravý gentleman, který Clare na své hrudi neustále konejší, říká jí "ššššš" a tím u ní zabraňuje hyperventilaci.( A to je taky zajímavé! Za mých mladých let se v její situaci většinou lapalo po dechu, nyní se moderně hyperventiluje. Nu což, pokrok nezastavíš a vypadá to asi efektněji.) On ten Dorran je jaksi bezpohlavní a skrz naskrz kladný, hotový dobrodinec lidstva. Vlastně se oba chovají jako studenti střední školy na randíčku, ale ti by byli jistě čipernější a místo psychologizování by se měli k dílu. Tak dál. Ty potvory jsou všude a strašlivě se množí! Nezbývá, než se složitě propracovat k nabouranému autu a podniknout záchrannou misi k sestře Beth. Která je zabetonovaná v tom bunkru. Vyzáblí je cestou obtěžují....hele! Teď mi napadlo "šumí a kolem klapají a takto píseň skuhrají" . No není to celé jako ten sbor kostlivců v Svatební košili od Erbena? Jo, omlouvám se, dělám si z toho srandu, protože vážně to brát fakt nejde! Autorka je tedy velice šikovná, když dokázala stvořit takový tlustospis s jedním motivem - strašáci a oni dva ve stále se opakujících situacích. To teda klobouk dolů! ;)

Nikusha
04.04.2023 3 z 5

Já vlastně ani nevím, jestli mě to bavilo. Jako jo, četlo se to dobře, ale pořád se opakovalo to stejné, nic moc napětí. Dalo by se to klidně zkrouhnout o půlku a nic by se nestalo. Ale věřím, že kniha má určitě své fandy, protože se čte fakt snadno. Ani nevíš proč a prostě čteš dál a najednou zjistíš, že je konec :D

petra1773
30.03.2023 3 z 5

Od této autorky je to má první série. Nápad i zpracování se mi líbí, knihy jsou velmi čtivé. První díl jsem měla přečtený prakticky nahned :) ovšem najdou se i nějaké nedostatky. Rozhodně bych sérii nenazyvala horor. Celé to na mě prozatím působí jako romantická knihovna s hororovymi prvky. Což není úplně to, co jsem očekávala. A neskutečně mě tady rozčiloval Dorran a jeho přehnaná uzkostlivost vůči Clare, která jako by snad byla nesvepravna a úplně neschopná cokoliv provést. Té lásky zkrátka bylo moc. Konec byl překvapivý a trochu šokující, uvidíme jaky bude díl třetí :)

mondulinecka
19.03.2023 5 z 5

Wow! Včera jsem byla trosku v rozpacích z prvního dílu, hned jsem vzala do ruky druhý docteno za den včetně spánku a práce. Neslo se odtrhnout a konecne první díl začal dávat nějaký smysl! Ve dvojce se Clare s Dorranem vydávají na sebevražednou výpravu na záchranu Beth, které v bunkru dochází kyslík. Opakuji, Neslo se odtrhnout a ten konec!!!! Nevim jak preziju těch par dni, než mi dorazi zbývající díly!!!

netopýrek1985
16.03.2023 5 z 5

Jů to byla jízda. Opravdu se to čte rychle. Zatím jsem ráda, že Clare a Dorran zatím žijou a už se těším na další díl

Pauvka
26.02.2023 5 z 5

Za me dobry. Sice ne tak dobry jako prvni dil, ale dobry. Tesim se na treti dil.

zbožňuju_knihy
17.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha je čtivá a plná děje, jak zmiňují ostatní. Za mě tam bylo také spoustu předvídatelných míst a ten konec byl jako z amerického filmu tedy. Zvedala jsem obočí několikrát a to třeba při výměně motoru, uprostřed lesa, pomocí ničeho. No asi dobrý Terminátor a MacGyver je ten Dorran. Přece jen motor vozu váží kolik? tak +/- 100kg, vyndat ho z vraku a pak nový zvednout sám ze země, nainstalovat ho do poloslisovaného vozu, ještě v rekordním čase a pak s ním najezdit stovky kilometrů. Záležitost knížek :-). Celkově za 4*

marky2558
16.02.2023 2 z 5

Zklamaná. Tak bych popsala pocity po přečtení. Kniha mi přišla předvídatelná, naplněná různými klišé. Milostné dialogy mezi Dorranem a Clare, to bylo skoro na cukrovku. Zkrátka mi to přišlo všechno "too much"..uvidíme co další díly ale od této série jsem čekala mnohem víc.

Deia
09.02.2023 3 z 5

Kniha je to opäť veľmi čtivá a aj celkom napínavá. Mutanti sú už na každom kroku a každú chvíľu sa dostávajú s Clare a Dorranom do konfliktu. Čo mi ale strašne vadilo bola Clare (a sem tam aj Dorran). Neviem, či sa takto správali aj v prvej časti, to už si úplne nepamätám, ale teraz mi to strašne bilo do očí. Clare sa správala ako rozmaznané dieťa, často trucovala bez príčiny a pri jej myšlienkových pochodoch som opakovane pretáčala očami, miestami som z nich bola až znechutená. Ako napríklad donúti Dorrana niekoho zabiť a potom mu hovorí vrah? Ako nebyť jej, tak by sa mi to čítalo oveľa lepšie. Takisto som mala pocit, že cestovanie deju až tak neprospelo, aj keď je jasné, že nemohli ostať v dome, ale je to škoda, brala by som, keby tam zotrvali dlhšie. Som ale rada, že sme dostali odpoveď na niektoré veci, aj keď nie všetko mi sedelo. Koniec mi prišiel dosť zrýchlený a úplný záver mi zas prišiel celkom odveci, ale som zvedavá ako to bude pokračovať v tretej časti. Aj keď to tak neznie, tak čítanie ma bavilo a chcem vedieť, ako to bude pokračovať. A veľmi dúfam, že Clare sa trošku umúdri, prípadne že v knihe bude menej jej myšlienkových pochodov (aj keď mám tušenie, že v istom ohľade to bude ešte horšie).

Jarmila97
07.02.2023 3 z 5

kniha mě ze začátku vůbec nezaujala musím říct že první díl byl celý skvělý tenhle díl už takový nebyl minimálně do 200 stran To byla hrozná nuda a táhlo se to myslel jsem že jí nikdy nedočtu Musela jsem ji odložit a dočíst o půl roku déle kdy od té 200. stránky pak to teprve začal být fakt něco teď přemýšlím jestli jsi vůbec koupit další díl jestli bude zajímavý a nebo jestli se také potáhne takže dávám tři hvězdy protože nakonec to bylo fajn

Mišutamyš
05.01.2023 4 z 5

Ačkoli horor není můj úplně nej žánr, tak Darcy mě hodně baví. Sérii Černá zima si vážně užívám. Líbí se mi, že ačkoliv je zde jen málo postav, tak vůbec není nuda. Pořád se něco děje. Nenudí se hrdinové, ani čtenář. Za mě velmi dobře.

Antaki_Thorin
20.12.2022 4 z 5

Tady se nedá moc sáhnout vedle. Darcy je skvělá sázka na jisté napětí a tajemno.
Dávám 4 a určitě půjdu do dalšího dílu:-)

Polieta
14.11.2022 5 z 5

Za mě super byla jsem napnutá celou dobu a nemohla jsem se odtrhnout. Těším se na 3!

zuzankac
09.11.2022 3 z 5

Víc mě asi bavil první díl, pokud to beru celkově. Tady skoro celá první půlka byla nudná. Pak se to konečně rozjelo a druhou půlku už jsem zhltla. Třetí díl si nejspíš přečtu:)
Co mi vadí, jsou až moc podrobné popisy míst atd. To bývá místy hoodně nudné.

evin84
22.10.2022 5 z 5

Super stejně jako 1 díl.

Arlienen
04.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Cokoliv Darcy Coates napíše, to si musím přečíst! Druhý díl ze série Černé zimy byl strhující, napínavé a stránky mi ubíhály před očima. Kniha se mi líbila o trochu více, než první díl.

Celá kniha je o cestování Clare a Dorrana. Sledovat jaké nástrahy je čekají na cestě a co všechno musí řešit, aby se dostali k sestře Clare.

Dandulka
26.09.2022 5 z 5

Tak se zdá, že tato série začíná nabírat na obrátkách. Celý příběh byl plný akce a zajímavých zvratů, ale konec byl strhující!!!! Prostě super! Už teď se těším na pokračování!

Monni
21.09.2022 4 z 5

Další díl, další super kniha a už se chystám na třetí díl. Jenomže...doufám, že třetí díl bude o něco lepší. Tento díl byl taky super, ale hlavní hrdinové mi začínají připadat trochu jako superhrdinové. Všechno jim vyjde atd... tedy hlavně v případě Clare. Samozřejmě jsou tam super momenty, které jsou překvapivé a konec je teda taky zajímavý, tak doufám, že třetí díl bude minimálně stejně tak dobrý jako první dva.

Annyshga
03.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Výkřiky v temnotě jsou druhým dílem ze série Černá zima, zároveň také moje druhá kniha od autorky. Druhý díl pokračuje v napínavé, hrozivé a tajemné atmosféře apokalypsy lidstva. Clare a Dorran ve snaze zachránit Beth uvažuji nad opuštěním svého bezpečného útočiště. Do příběhu zasáhne i další postava - záhadný vědec, který jim poodkryje fakta o vzniku nákazy. Byla jsem zvědavá jak si autorka prohraje s věcmi okolo počátku viru a popravdě mě to vážně zklamalo. Očekávala jsem něco jiného než prvky sci-fi. Díky tomu taky kleslo moje hodnocení. Nicméně i tento díl skončil v tom nejlepším takže už vyhlížím pokračování, přece jen jsem zvědavá jak autorka tuto sérii ukončí.

ZCT
29.08.2022 4 z 5

Po rozporuplných pocitech z prvního dílu, kdy přišlo zklamání, že se nejedná o duchařinu, ale zrůdy, jsem se pustila do druhého dílu a to už mě chytlo mnohem více. Už jsem věděla, co od toho čekat, takže mě to vtáhlo do děje. Sem tam nějaká ta romantika nevadila, četlo se to jedním dechem. Hlavní hrdinka mi ovšem trošku vadí. Na co sáhne, tam sto roků tráva neroste. Jako celek jsem ale spokojená. Moc mě to bavilo.