Celou tu dobu

Celou tu dobu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472986/bmid_celou-tu-dobu-jh6-472986.jpg 4 230 230

Od autorek nezapomenutelného příběhu Pět kroků od sebe. Kyle a Kimberly jsou na střední škole dokonalým párem a plánují společnou budoucnost, dokud nedojde k tragické autonehodě, po které se Kyle probudí v nemocnici s poraněním mozku. Kimberly nehodu nepřežije. Nikdo v Kyleově okolí nerozumí tomu, čím si Kyle prochází. Až na Marley. Marley se snaží vypořádat s vlastní ztrátou, o které je přesvědčená, že ji zavinila. Když se jejich cesty protnou, Kyle má pocit, že v Marley konečně našel člověka, který pochopí vše, co doposud nikdo nedokázal. Když se společně snaží zahojit své rány, jejich vzájemné pouto i city sílí. Kyle ale nedokáže setřást pocit, že se schyluje k dalšímu tragickému okamžiku, který znovu obrátí jeho život naruby...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

All This Time , 2020

Lidska_ctecka
19.04.2022 4 z 5

Drahouškové,
tato kniha mě moc bavila a v mnohém mě překvapila. Pojednává o vážnějších tématech se stejnou lehkostí a zároveň vážností jako v knize Pět kroků od sebe. Chvílemi to bylo dost zamotané, ale líbilo se mi, jak se zápletka rozuzlila. Na mě to mělo docela rychlí konec, ale to říkám u skoro každé knížky : ).
Podle mého má tato kniha také potenciál na kvalitní filmové zpracování (i když kvality knihy asi nikdy nedosáhnou).

Kristy.Seb
02.04.2022 4 z 5

Stále kupředu, nikdy zpět.

Jako četba pro mládež mi to přijde jako hodně náročné čtení. První část příběhu byla hodně náročná a matoucí. Druhá část příběhu už byla velmi zajímavá, ale stále dosti matoucí.

spencer
31.03.2022 2 z 5

Tak toto bylo zklamání. Pět kroků od sebe mě bavilo, tohle naopak bolelo. Jako kdyby se autorky rozhodly vyhrát soutěž o nejméně originální knihu, protože tady těch klišé byl opravdu nadměrný počet. Hlavní hrdina Kyle mi přišel dost problematický. Z posedlostí jeho přítelkyně Kim přešel rychle na posedlost Marley a nějak mi ten jejich vztah nepřišel vůbec zdravý. Nápad autorek to byl dobrý, ale samotné provedení za ním krapet zaostalo. Myslím, že je plno lepších a jedinečnějších knih s podobnou tematikou...

rajcatko
23.03.2022 1 z 5

Název knihy nemohl být trefnější! Celou tu dobu.
Ano, celou dobu si příběh udržoval celkem obstojnou úroveň a aspiroval na pěkný čtyři hvězdy. Ale konec všechno dobré smetl ze stolu. Ten fantasmagorický, trapný, kýčovitý závěr byl už moc!
Jednu hvězdu nechávám jako poděkování, že ta hrůza přišla až na samotný závěr a já tudíž knihu s úspěchem dočetla.

esfinge
11.03.2022 2 z 5

Přečetla jsem, ale moc mě to nebavilo.

Sylvanas
08.03.2022 2 z 5

Knížku jsem po nějakých 110 stránkách odložila nedočtenou. Nedokázala jsem se do příběhu začíst - děj byl pro mě nudný, všechno snadno předvídatelné několik stran dopředu. Dialogy mezi postavami naprosto tuctové. Nenarazila jsem zkrátka na nic, co by mě přinutilo k tomu číst dál.
Z Pěti kroků od sebe jsem úplně nadšená taky nebyla, ale rozhodně byla lepší než Celou tu dobu. Možná by se mi líbila, kdyby mi bylo třeba 14, ale teď už bohužel ne.

Týna24
26.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Wau co k říct, tento příběh byl ohromující. Ze začátku mě to nebavilo, takový typický zamilovaný příběh ale když jsem zjistila, že velká část byla vymyšlená kvůli příběhům Marley, tak mě to dostalo do kolen, vůbec jsem nečekala že by Kyle mohl být v komátu, ale autorky mě velice překvapily. Moc sem si ten příběh oblíbila.

denisa8946
22.02.2022 4 z 5

Příběh si mě rychle získal a postavy mi byly sympatické. Oceňuji, že byla kniha psaná z pohledu mužské hlavní postavy. Málokdy mi přijde taková kniha pod ruku. :)
Autorky se pustily do tématu ztráty a vyrovnávání se s ní. Dokázala jsem se vžít do hlavní postavy a kniha se tak pro mě stala horskou dráhou emocí.
Romantická linka byla za mě z počátku hůř uvěřitelná, ale později si mě získala. Když už jsem si říkala, že teď je dobrá doba, kdy by mohla kniha skončit, zbývalo mi ještě sto stran. A bum! Zvrat obřích rozměrů, který jsem maličko čekala, ale i tak mě při tom řada věcí překvapila. Pár stránek do konce, říkáte si, že je to dobrý a najednou... Prásk! Další zvrat.
Přestože jsem poslední strany dočítala v slzách, jedná se o krásný příběh plný naděje, který se mi moc líbil.

katee21
11.02.2022 4 z 5

Silný, hluboký, smutný příběh....
Přirovnala bych knihu k těm oddechovým, ale vlastně ne... Nečekejte od ní, že to je romantika a nic víc... To ani náhodou...
Musím přiznat, že zvrat co se celé té nehody týče, jsem nečekala a jediné, co ze mě v tu dobu vypadlo bylo, uff... Opravdu to ve mě zanechává silný pocit, který vlastně nedokážu přesně popsat... Tíha, smutek, ale vlastně i radost...

kkubelkova
03.02.2022 5 z 5

Zaujala mě nejdřív obálka knihy. To byl první důvod proč jsem si jí musela opatřit. Příběh je naprosto geniální, zvrat mě překvapil. U knížek nebrečím, ale tohle byla výjimka.

_Knihomolka_
16.01.2022 4 z 5

Krásná romantická knížka s emočně silným příběhem. Do poloviny knížky mi přišlo, že autoři zkombinovali příběhy z knížek Dopisy ztraceným a Pět kroků od sebe, ale druhá polovina a hlavně tedy ten zvrat byly originální, za což jsem byla ráda. Kdybych ji ale srovnávala s jejich první knihou, tak mi tamta přišla o stupeň lepší. Ale jinak to byla hezká víkendová jednohubka.

ciniminisek
15.01.2022 4 z 5

Ačkoliv jsem o této knize měla lehké podvědomí, byla jsem velmi (mile) překvapena, že příběh je vyprávěn z pohledu mužského a já jsem z tohoto počinu nadšená. Dalo by se polemizovat, zda se žena dokáže plně vcítit do opačného pohlaví, ovšem takový problém jsem v žádném případě neměla. Naopak, soucit nad utrpením a strastí příběhu je znásoben právě díky tomu, že se odehrává na muži, v tomto případě ještě dospívajícím.

Nádherná obálka v sobě skrývá silný příběh nabitý emocemi. Nenechá čtenáře ani na okamžik odpočinout a ještě dlouho poté, co dočtenou knihu odložíte, zanechá ve vás spousty pocitů. Za mě rozhodně doporučuji a řadím ji k těm kouskům na které jsem ve své knihovně hrdá.

DejSemTuKnihu
15.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Určitě fajn knížka. Pět kroků od sebe se mi líbilo víc, ale ty knížky prostě srovnat nejdou, protože jediné co mají společného, je nemocnice a autorky. :) Záleží na čtenáři.
Tak jako v první knize autorek, jsou i tady moc sympatické postavy. Bohužel se některé části strašně táhly a některé zase byly moc rychlé. To je největší mínus téhle knihy. Koncem jsem trochu zklamaná. Zkrátka jsem asi čekala něco jiného a moc se mi nelíbilo, že byl na konci zase zpátky v tom "snu" s Marley a přitom vlastně seděl vedle ní.. jako moc jsem to nepochopila. Nemůžu ale říct, že bych z celkové knihy byla zklamaná. :)
(Pokud Vás zajímá recenze na Pět kroků od sebe, tak ji najdete na mém profilu.)

bara2004
14.01.2022 3 z 5

Upřímně na zhodnocení této knihy, jsem potřebovala trošku času. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli se mi ve finále líbila či nikoli. Nakonec ale převládá spíše pozitivní názor.

Knížka má krásný nápad, libí se mi ,,pohádkový" koncept. Plus ta nádherná obálka. Autorky se toho zhostily úžasně a prvních cca 200 stran jsem přečetla během chviličky. Přišlo mi, že si umím přesně představit podobu a charakter postav které mi byli sympatické. Příběh rychle utíkal a najednou bum. Přišel velký zvrat.. a najednou jsem nevěděla, co se vlastně děje. Chvíli jsem myslela, že se ani nepokusím knížku dočíst. Bylo toho nějak moc a postavy jakoby ztratily svoje počáteční kouzlo a charakter. Určité z nich mě začaly až vytáčet.

Z konce jsem pořád trochu zmatená. Zbytečně rychle ukončené a takové.. podivné řekla bych.
Ale ve výsledku to bylo takové odpočinkové čtení, nepotřebovala jsem se nad tím nějak extrémně zamýšlet a v ději se dalo poměrně dobře orientovat.
Jediný, co mi opravdu vadilo, byl konec, který mě docela dost zklamal.

Dizzy3
07.01.2022 2 z 5

V prvé řadě musím říct, že jsem už delší dobu za hranicí YA, ale vzhledem k tomu, že z první knihy jsem byla nadšená tak jsem “logicky” sáhla i po této.. A byl to trochu děs.. Opravdu jsem se přemáhala, abych to už měla za sebou.. Příběh se neskutečně vlekl, spousta věcí se opakovala, něco tam bylo zcela zbytečné a pořád jsem čekala na ty zvraty a emoce jak tu píší ostatní, ale nic takového jsem nezaznamenala…postavy nesympatické, konkrétně z Marley jsem měla pocit jako by to bylo malé dítě takže tu lásku jsem jim uplně nebaštila.. Místama přesládlé, překombinované…Fandím fantazii, ale tohle už bylo pro mne trochu přitažené za vlasy. Oproti první knize vážně velká změna.. Myslím, že kdyby to byla pouze povídka bohatě by to stačilo a možná by z toho příběh vyšel líp.

Malíček
03.01.2022 3 z 5

Fůůha tak tohle bylo něco... nepředvídatelného? Originálního? Ale zároveň pro mě dost zmateného a překombinovaného. Nejprve musím vychválit do nebes obálku, která je podle mě fakt boží. Dále bych pochválila celkově nápad příběhu. Zpracování je trochu jiná věc a tam mi bohužel několik věcí vadilo. Styl psaní mi úplně nesedl a v některých momentech se kniha hrozně táhla (až zbytečně), ale v jiných situacích by bylo mnohem lepší problém rozepsat a to se nestalo.
Já nevím, celkově jsem z knihy trochu zmatená a hodnotím ji jako lepší průměr. Jestli bych ji vyloženě doporučila, tak to asi ne. Rozhodně jsem četla lépe zpracované příběhy.

ivetapl
21.12.2021 3 z 5

Kniha je tedy pro mě dost emočně napraná a některé části opravdu dokážu pochopit, protože jsem zažila něco ,, podobného". Ale tohle každý z nás zvládá po svém....

U téhle knihy jsem nečetla anotaci.
Za sebe můžu říct, že pro mě je příběh silný. A trošku i zamotaný a zvláštní. Přesto se mi líbil.
Na konci jsem teda už byla nervově KO a říkala jsem si, proč už to sakra neskončilo, když už mohlo? Proč tam autorky psaly dál takovýhle příběh a já zase musela být s nervy v kýblu. Připravte se, že na konci je to... Prostě náročné na nervy.
U knihy jsem i brečela. Ale i se smála. Četla se sama.

Absolutně si nedokážu představit, že bych byla na místě Kyla. Asi bych si to hodila nebo něco takového. Musí to být šílené... A asi budu i věřit, že se něco takového děje....

Je to prostě smutný, krásný, romantický,.... Jo, líbilo se mi to. Ale pokud nemáte rádi ,,dramata" tak se jí asi vyhněte.

knihomolkajanca
21.12.2021 3 z 5

Přestože YA knihy do svého repertoáru pravidelně zařazuji, contemporary spíše výjimečně. Celou tu dobu mě však dokázalo zaujmout, a to hlavně díky své nádherné obálce a kladným ohlasům na předchozí knihu tohoto autorského dua.

Hned na začátku musím říct, že už jsem dlouho nezažila, abych při čtení tolikrát na knihu změnila názor. Díky velkým zvratům, o které v tomto románu není nouze, jsem se cítila trochu jako na houpačce. Nepředvídatelnost je ale rozhodně jednou z nejsilnějších stránek tohoto příběhu, a přestože jsem po dočtení musela chvíli třídit své myšlenky, nakonec ve mně převládly kladné pocity.

Kyle prožívá opravdu trpké období svého života. Je plný smutku, vzteku, záště, obviňuje sám sebe a neví, jak se s tím vším vyrovnat. Čeká vás velká nálož emocí, přesto jsem však měla pocit, že se do příběhu nedokážu naplno ponořit a prožívat je spolu s ním. Stránky ale ubíhaly jedna za druhou a než se nadějete, na scénu přichází Marley. Ta ve mně vzbudila velkou zvědavost. Je jiná, záhadná a věřte, že budete chtít přijít na kloub tomu, co se jí vlastně přihodilo. Díky ní jsem se postupně dokázala přiblížit i Kylovi a měla jsem pocit, že mu konečně rozumím.

Autorky vás ale nenechají usnout na vavřínech. V momentě, kdy budete mít dojem, že jde vše jako po drátkách, se směr příběhu během chvilky změní o sto osmdesát stupňů. To mě vždy doslova přišpendlilo ke knize, na druhou stranu jsem však chvílemi měla problém s uvěřitelností. Zejména pak na samotném závěru, který na mě působil překombinovaně. Nicméně jak jedna z autorek zmiňuje v poděkování, pohádkovější nádech byl záměrem. Přeci jen cílí hlavně na mladší čtenáře, takže to na knize znát.

I tak si ale myslím, že v tomto příběhu mohou najít zalíbení i starší čtenáři, zejména pokud chtějí sáhnout po něčem oddechovějším, a zároveň nepředvídatelném. A co si budeme povídat, díky obálce bude kniha ozdobou vaší knihovny.

Hodnocení: 65%
Za knihu k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

Nikoll2
08.12.2021 3 z 5

Ihned po dočtení bych knize dala celých 5*, jelikož poslední třetina knihy byla opravdu silná a vyvolala ve mně mnoho emocí, i slza ukápla. Bohužel je nutné upřímně uznat, že poslední část nezachrání celou knihu...Opět, stejně jako u Pět kroků od sebe, se jedná o netypický a složitější romantický příběh dvou mladých lidí, kteří se navzájem poznávají a tím zároveň poznávají blíž i sebe samotné. Příběh je tedy svým způsobem originální a nese v sobě důležitá témata/myšlenky, například jak se každý z nás se ztrátou blízké osoby vyrovnává jinak. Na rozdíl od Pět kroků od sebe je zde však děj příliš táhlý a není tolik poutavý. Proto knihu, jako celek, hodnotím takto.

Jaehyun
02.12.2021 2 z 5

Normálně nemám v lásce romantické knihy ale říkala jsem si, že bych to mohla zkusit na nějaké to odreagování. Bohužel mě ale tahle kniha nijak nezaujala. Byla v pořádku tak do té chvíle, než se tam stala další 'nehoda' od které to šlo z kopce a bylo to docela zklamání. Přežila bych to klišé, kdyby měla kniha jiný konec, který se mi vůbec nelíbil.