Celou tu dobu

Celou tu dobu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472986/bmid_celou-tu-dobu-jh6-472986.jpg 4 230 230

Od autorek nezapomenutelného příběhu Pět kroků od sebe. Kyle a Kimberly jsou na střední škole dokonalým párem a plánují společnou budoucnost, dokud nedojde k tragické autonehodě, po které se Kyle probudí v nemocnici s poraněním mozku. Kimberly nehodu nepřežije. Nikdo v Kyleově okolí nerozumí tomu, čím si Kyle prochází. Až na Marley. Marley se snaží vypořádat s vlastní ztrátou, o které je přesvědčená, že ji zavinila. Když se jejich cesty protnou, Kyle má pocit, že v Marley konečně našel člověka, který pochopí vše, co doposud nikdo nedokázal. Když se společně snaží zahojit své rány, jejich vzájemné pouto i city sílí. Kyle ale nedokáže setřást pocit, že se schyluje k dalšímu tragickému okamžiku, který znovu obrátí jeho život naruby...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

All This Time , 2020

HockeyGirl
29.11.2021 4 z 5

Celou tu dobu bylo takové příjemné a lehké čtení. Pět kroků od sebe se mi tedy líbilo více, proto jsem této knížce nedala plné hodnocení. Všechno bylo super, jenže pak ten zlom a náhlý obrat, to jsem opravdu nečekala. Pro mne to bylo trošku zmatené, musela jsem o tom přemýšlet a pak mi došlo, že to bylo jen vyprávění, stav, který Kyle prožíval během kómatu. Bylo to trochu divoké, ale nakonec to dopadlo moc dobře a i ten konec byl hóóódně překvapivý a napínavý. Vůbec jsem netušila, jak to všechno skončí.

Red-haired
25.11.2021 2 z 5

Pro někoho kniha bude jistě silným, smutným a emotivním příběhem dvou lidí, kteří se vyrovnávají se ztrátou a nalézají štěstí v tom druhém. Pro mě se bohužel jednalo spíš o nezáživnou, zdlouhavou a ke konci překombinovanou telenovelu s nesympatickými postavami v hlavních rolích.
Za normálních okolností bych po knize možná sáhla díky nádherné obálce a faktu, že se mi moc líbil film Pět kroků od sebe dle předlohy od stejných autorek. Jsem si však stoprocentně jistá, že bych knížku nedočetla, kdyby se nejednalo o štafetu.
Příběh určitě není tím, čím se na první pohled zdá být a mnohé čtenáře i několikrát překvapí, bohužel ani jeden zvrat nebyl natolik dobrý, aby mi vynahradil těch 80% obsahu, při kterém jsem se nudila. Některé myšlenky, na kterých je příběh postavený, jsou navíc pořádně přitažené za vlasy a člověk se musí hodně snažit, aby přešel nereálnost celé situace. Bohužel nemůžu nic bližšího naznačit, aniž bych vám vyzradila hlavní překvápka knihy.
Věřím, že některým čtenářům knížka sedne mnohem víc. Obsahuje pár krásných myšlenek i velký osobnostní růst hlavní postavy a zvraty v příběhu vám můžou vyrazit dech. Na mě však ani jedna ze snah autorek nezafungovala, a tak nemůžu hodnotit více než 2*/5*

Lučina7
22.11.2021 4 z 5

Autorky nás znovu překvapily neskutečným příběhem. Několikrát jsem měla slzy na krajíčku. Kniha mě bavila od začátku, ale v půlce jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Všechno to najednou vypadalo, jak když kniha může skončit, ale pak se událo tolik nečekaných akcí, které určitě ovlivnily můj názor na knihu. Pěti krokům od sebe se to asi nedokáže rovnat ale přesto mě to oslovilo opravdu hodně, jak svou originalitou, tak těžkým a velmi náročným tématem.
Děkuji autorkám za tyto nesktečné dary,
Lučina

Ella161
13.11.2021 4 z 5

Tak tohle bylo zajímavé čtení. Když jsem se do čtení pouštěla, nečekala jsem, co všechno se tam stane. Ze začátku jsem měla pocit, že se do toho příběhu nedokážu vcítit, ale na konci jsem zjistila, jak moc jsem se zmýlila. Já ten příběh nečetla, já ho prožívala společně s nimi. A zjistila jsem to až tehdy, když ke konci nastal ten zvrat, který mi na pár okamžiků zlomil srdce a díky kterému mi hned vytryskly slzy z očí. V tu chvíli jsem si uvědomila, jak jsem těm dvěma fandila a jak moc jsem jim přála šťastný konec. Takže jo, příběh mě chytil za srdce, ačkoliv jsem si to uvědomila až pár minut po přečtení. Sice není tak dobrý jako Pět kroků od sebe, protože no… s tím se to asi nedá ani srovnávat. Pět kroků od sebe bylo více reálné (možná proto, že tam fakt byly prvky z reality, že?) a dojemné. Každopádně ani tenhle příběh nebyl špatný, to vůbec ne. Navíc si ani nepamatuji, kdy jsem byla z knihy tak frustrovaná. Celý ten příběh přišel takový divný a měla jsem hned ze začátku jedno takové tušení, které se ukázalo správné. Pak jsem ale začala doufat, že se třeba mýlím, jenže ne. Čekala i nečekala jsem to zároveň. Navíc když autorky odhalily pravdu, tak nás na to nějak nepřipravily. Rovnou nás hodily do "rozjetých kolejí.” Už jsem četla podobnou knihu (Jednou ano, dvakrát ne) a vážně jsem doufala, že tady to neskončí jako tam. A díky bohu neskončilo. To bych se asi začala mlátit hlavou o zeď.

Tak trochu mě fascinovalo, jak se Kyle postupně měnil. Od teenagera k téměř dospělému. Když Vám v životě někdo umře, tak zestárnete o několik let. Ten život vidíte úplně jinak a podle toho se tak i chováte. Tady to bylo krásně vidět. Navíc se mi moc líbila jeho povaha. On byl tak pozorný a skvělý naslouchač. Jen Marley mi od začátku přišla taková divná. Tichá a neustále zamyšlená. Občas jsem měla pocit, jako by vůbec neexistovala. Jako by si jí Kyle jen vymyslel. Jenže nevymyslel a bylo hezké, jaké poutu a skrz co (kdo četl, ví) si ho dokázali vytvořit. Znali jeden druhého dokonale. Pomáhali si vzájemně. Chápali se a podporovali. Byli tam jeden pro druhého. Poznali v tom druhém něco, co jiní můžou nazývat osudovou nebo pravou láskou.

Musím vyzdvihnout opět tu krásnou obálku. Je prostě nádherná a já bych se na ní vydržela koukat i několik minut. A určitě mě potěšilo, že kniha byla napsaná z pohledu hlavního hrdiny. Já obecně mám raději klučičí pohledy. Nevím proč, ale je to pro mě prostě více záživnější a zajímavější. Tohle tedy bylo velké plus.

Autorky moc chválím za to, jaké téma si vybraly. Tohle mě vždy zajímalo a asi vždy zajímat bude. Prozradila bych toho více, ale to bych dala hodně velký a zásadní spoiler, což bohužel nemohu. Knihu doporučuji. Myslím si, že každý si v to najde něco, co ho zaujme a že ho kniha nezklame.

Sabča92
11.11.2021 4 z 5

Před dvěma lety jsem přečetla knihu Pět kroků od sebe kterou jsem si naprosto zamilovala. Od té doby jsem netrpělivě vyhlížela co nového od autorek vyjde.Celou tu dobu má naprosto dokonalý námět a zápletku. Jedná se o young adult contemporary velmi citlivého námětu vyprávěný z pohledu mužského hrdiny. Kyle je velmi zamilovaný a citlivý. Jeho ztráta životní lásky ho naprosto zničí a my postupně sledujeme, jak se snaží dát střípky svého srdce znovu dohromady. Ačkoliv vám kniha nastiňuje kam se děj bude dál ubírat, rozhodně neodhadnete, co se se z toho vyklube. Kniha obsahuje hlavně jeden zásadní zvrat, který mě naprosto bavil a mile překvapil. Bohužel se ale autoři rozhodli všechno trošku překombinovat a přidali další zvraty. Autorkám se skvěle povedlo vykreslit hlavního hrdinu Kyla. Za celou knihu se vyvíjel a dospíval. Na začátku příběhu to byl jen mladý teenager, ale postupně se zněl stal citlivý a odvážný muž. Celou tu dobu je o lásce, o ztrátě milované osoby a o hledání samu sebe.

majík1
09.11.2021 2 z 5

Nedočetla, kniha byla zdlouhavá a nudná.Divné rozhovory.Hvězdu dávám za obálku a za snahu.

Ditules
08.11.2021 4 z 5

Pět kroků bylo rozhodně lepší, ale opět se podařilo napsat čtivý, dojemný a romantický příběh.

lena.o.knihach
01.11.2021 3 z 5

Na Pět kroků od sebe nemá tahle kniha ani zdaleka, i když obálka je opět nádherná.

Začátek mě bavil, ale to jsem ještě nevěděla, co všechno přijde. Byly tam nudné části, zbytečně zdlouhavé a příliš mnoho dramat.
K žádné postavě jsem si nenašla cestu a jak to šlo dál a dál, nevěřila jsem jim ani nos mezi očima. Na jedné stránce se chovali úplně na odstřel, na další zas byli nejlepší kamarádi pod sluncem. A konec tomu dodal třešničku na dortu.

Ale pravdou je, že jsem se párkrát i zasmála a navíc je to čtivá a celkem krátká kniha.

MamaKnihomolka
27.10.2021 3 z 5

Nečetla jsem Pět kroků od sebe od těchto autorek ani neviděla film, ale jednou se k ní třeba dostanu.
Příběh je o Kyleovi a jeho trpké části života, zrovna když by se měl připravovat na vysokou školu. Je to mladý kluk, který se snaží vypořádat se ztrátou Kimberly – jeho životní lásky. Hrozné co Kyle musel prožívat, ale prostě jsem to s ním neprožívala. Něco mi chybělo... něco co by mě zasáhlo a sevřelo srdce.
Na scénu přichází i Marley, která mi svou osobností a vystupováním hodně připomínala Lenku Láskorádovou. A proto jsem si ji i oblíbila. :)
Jinak všechny postavy byly sympatické a žádná mi nijak nevadila. Jen jsem si musela připomínat, že se to odehrává čerstvým vysokoškolákům a proto některé chování nebylo úplně vyspělé a logické.
•••
Kniha se četla rychle, ale než jsem se do knihy ponořila tak to trvalo. Po zajímavém začátku přišla nudnější část trochu o ničem a od 190. strany mě to začalo pořádně bavit! A ten zvrat mě velmi překvapil a celý příběh převrátil vzhůru nohama.
Rozhodně jsem takovýhle typ příběhu nečekala, ale přesto mi chybělo to propojení se čtenářem.
Příběh je hodně spjatý se sny. Ať už sny v životě nebo sny když spíme. Je pravda, že sny máme každý a některé nás v životě mohou ovlivnit. Já sama ze snů čerpám náměty, scény nebo typ příběhů do těch svých a je fajn se nad všemi sny zamyslet.

Sixtinka144
25.10.2021 4 z 5

Do knihy jsem se vrhrla s vysokým očekáváním, protože Pět kroků od sebe byl krásný a hodně emotivní příběh. Autorky umí psát, takže jsem se do knihy začetla téměř okamžitě a přečetla ji během několika dní. Hlavní hrdinové mi byli dost sympatičí, občas jsem s nimi i soucítila. Příběh plynul a já se těšila na to, jak to skončí. Bohužel, to je můj problém s touto knihou. Konec. Přiznám se, že mám mnohem radši reálné příběhy, a od poloviny knihy to bylo dost velké fantasy, že jsem si občas říkala, jestli se tam někde neobjeví duchové nebo příšery. Nemám ráda, když všechno musí skončit nuceným happyendem. Jinak jsem si to užívala a i když kniha pojednává o vážném tématu, tak to stejně byla roztomilá jednohubka. 3,5/5

Renike
24.10.2021 5 z 5

Nebylo to žádné oddychové čtení, ale spíš nároční .. dokonce hodně smutné .. ty zvraty byly neskutečné .. ale jo, líbilo se mi, ovšem ne tolik, jako Pět kroků od sebe

marwinmh
19.10.2021 3 z 5

Kniha o vyrovnání se s pocity a vinou ze smrti milovaného člověka, jak se s tím naučit žít dál. Bavilo mě to velmi, až do chvíle, kdy se Kyle probudil v nemocnici a začal "hon" na Marley, tam už to na mě bylo těžko uvěřitelné.

_Bára_
17.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Celou tu dobu bylo nebylo...
Po skvělé knížce Pět kroků od sebe jsme měli příležitost si přečíst další krásku od těchto dvou autorek.
Anotace je vlastně jenom zrníčko popcornu. Nic nám pořádně neřekne. A takhle probíhá i děj.
Myslíte si, že všechno víte, ale nevíte. Jste zmatení a myslíte si, že tohle je přece v pořádku, co se bude dít. Ovšem během minuty se vše změní a nikdo vám nevěří a mají vás za blázna.
Celou dobu jsem si říkala, že tohle mě nebaví. Všichni jsou šťastní a pořádně se zde nic neděje. Jak já se mýlila.
Všechno se začne dít během posledních deseti kapitol.
Přišel jeden zvrat a Kyle se s ním začne vyrovnávat i když pomalu.
Jenže bum, zvrat číslo dvě je na scéně. Nevymýšlel si.
A aby toho nebylo málo, zvrat číslo tři. Všechno může jít do kytek.
Kniha je ke konci vážně čtivá a prostředek je docela vtipný.

Na Pět kroků od sebe to sice nemá, ale rozhodně se zařadí mezi knížky, na které jen tak nezapomenu.

,,SNY SE ASI OPRAVDU STÁVAJÍ SKUTEČNOSTÍ."

ivetdos
13.10.2021 3 z 5

Pět kroků od sebe byla skvostná, film také, řadí se mezi to nejlepší, co jsem přečetla/viděla, ale tahle prostě té příčky nedosáhla. Pozor! Nebylo to špatné, bavila mě, rychle se četla, hlavní hrdina mi byl sympatický, fandila jsem mu, ale bohužel jsem se do postav nebyla schopná tak vcítit, jak jsem si přála a jak jsem očekávala.

Pokud hledáte “odpočinkovou“ a svým způsobem nenáročnou četbu, při které si trochu posmutníte, tak vám ji můžu doporučit, ale nečekejte Pět kroků nebo Hvězdy nám nepřály. Kniha je krátká, má nějakých 290 stran, takže ji slupnete jako malinu. Za mě tedy lehký nadpůrměr. Obálka je opět krásná a oceňuju fluffy paperback

Snehulajn
06.10.2021 5 z 5

Tato kniha byla jen pouhou, náhodně vybranou z mnoha dalších. Čekala jsem něco na styl Pět kroků od tebe, ale překonalo to mé očekávání. Ze začátku se děj pomalu vyvíjí, pak je velký zvrat (člověk si řekne: co? Zrovna teď?!) následující spoustou neuvěřitelných a někdy i dost matoucích věcí. Za mě je to velice čtivá oddychovka, která vás nepustí a kterou jen doporučuji.

MedvidekS
03.10.2021 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Začátek super, zvrat za půlkou byl wow, ale uvěřitelný. No ale ten konec? To už bylo bohužel moc… “Pět kroků od sebe” je o level výše.

knihavmemzivote
03.10.2021

Ze začátku to bylo velkém dobré, i když to nebylo nic extra. Pak se to, ale zvrtlo v neuvěřitelný neorganizovaný chaos.
Pořád se děly nějaké zvraty a bylo jich tam na mě už prostě moc. Už to nebylo vau co se to stalo, ale proboha další zvrat už ne prosím!

Pitbullka
02.10.2021 3 z 5

Příběh byl dobře napsaný a příjemně se četl. Jenže já bohužel očekávala něco, jako Pět kroků od sebe, které mě naprosto dostaly. Tady byly některé části repetitivní a autorky jakoby čtenáři nedovolily se dostat tak blízko k postavám. Za mě tohle moc nefungovalo a zůstávám s hodnocením na půl cesty.

Luccinda
26.09.2021 4 z 5

Podle anotace to asi vypadá, že se příběh může vyvíjet jen jediným možným způsobem, ale není tomu tak. Nemusíte se ani pokoušet zápletku nějak rozklíčovat, na 99 % se stejně netrefíte. Přibližně uprostřed knihy, právě když začínáte mít pocit, že se příběh víceméně točí v kruhu a nemá tendenci někam směřovat, přijde zvrat, který to všechno obrátí naruby. A to se v young adult contemporary hned tak nevidí, takže už jen za tento obrat v příběhu mají ode mě autorky velký palec nahoru! Navíc to všechno dává úplně perfektní smysl. Celkově mám z tohoto příběhu zkrátka „dobrý pocit“, jakoby ho autorky vymyslely a napsaly přesně tak, jak to mělo být. Nic bych v něm neměnila.

Stejně jako u knížky Pět kroků od sebe jsem ale měla problém dostat ze sebe nějaké emoce. U knížky s podobným tématem bych očekávala, že bude emočně náročnější, a že ze sebe vymáčknu třeba nějakou tu slzu. To se ale bohužel nestalo a trochu mě to mrzí, protože příběh ten potenciál určitě měl. A to si nemyslím, že bych byla nějaká drsňačka. Nicméně i přesto můžu Celou tu dobu doporučit, především kvůli originálnímu tématu a skvělému zvratu, který prostě nečekáte. A pokud se vám líbilo Pět kroků od sebe, je pro vás tahle knížka must read!

Anezves
26.09.2021 5 z 5

Začnu tím, že jsem měla donedávna takovou menší čtecí krzi, to asi každý zažil. Vždycky mám potřebu najít nějakou knížku, která mě z toho vytáhne, žánr co normálně nečtu, něco co mě nakopne…

A tahle kniha? Byla přesně to, po čem moje knihomolské srdce pookřálo. Je sice krátká, ale autorkám se povedlo mě absolutně okouzlit.
Narazila jsem na ni náhodou, a jsem moc ráda, že jsem si jí vybrala. Všem co se chtějí nechat okouzlit a pobláznit: Jděte do toho, kniha je to krátká, ale stojí za to, nebudete toho litovat.