Celou tu dobu

Celou tu dobu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472986/bmid_celou-tu-dobu-jh6-472986.jpg 4 230 230

Od autorek nezapomenutelného příběhu Pět kroků od sebe. Kyle a Kimberly jsou na střední škole dokonalým párem a plánují společnou budoucnost, dokud nedojde k tragické autonehodě, po které se Kyle probudí v nemocnici s poraněním mozku. Kimberly nehodu nepřežije. Nikdo v Kyleově okolí nerozumí tomu, čím si Kyle prochází. Až na Marley. Marley se snaží vypořádat s vlastní ztrátou, o které je přesvědčená, že ji zavinila. Když se jejich cesty protnou, Kyle má pocit, že v Marley konečně našel člověka, který pochopí vše, co doposud nikdo nedokázal. Když se společně snaží zahojit své rány, jejich vzájemné pouto i city sílí. Kyle ale nedokáže setřást pocit, že se schyluje k dalšímu tragickému okamžiku, který znovu obrátí jeho život naruby...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

All This Time , 2020

Ellinek
25.09.2021 5 z 5

Tohle je něco, co jsem přesně potřebovala. Něžný a jímavý příběh o lásce, osudu a o tom, že sny se plní. Děj krásně plyne a jak se Kyle zamýšlí sám nad sebou a roste a dospívá, vy tak nějak dospíváte s ním, i když už je vám dávno víc jak jemu. Tenhle příběh má ve všech směrech nějakou přidanou hodnotu, kterou objevíte jedině čtením a zamýšlením se nad tím, co čtete. Postavy k vám živě promlouvají a vy spolu s Kylem a Marley krmíte kachny, venčíte Georgii a posedáváte u rybníku. Já osobně jsem tedy s Kylovou nehodou záhy správně uhádla, jak se to vlastně se všemi má a jaká je ta velká zápletka, ale ničemu to nevadilo, bylo to tak živé, že jakmile se moje odhady potvrdily, mlátila jsem hlavou o stůl, aby to nebyla pravda a aby se ti dva konečně pořádně našli, protože pro sebe byli stvořeni. :D Jinak bych si autorku pořádně podala!

Mně tento příběh dodává naději, že sny se plní a někde tam venku na každého čeká ten druhý dílek puzzle, který k vám přesně zapadne, jakmile se najdete.

Knižní střípky
24.09.2021 4 z 5

Tato young adult kniha mě velmi mile překvapila. Myslela jsem, že vím, jak se bude příběh vyvíjet a že mě žádné extra velké překvapení nečeká. Nemohla jsem se více mýlit. Čekalo. Je to citlivě napsaný příběh pro mladé lidi vyprávěný z pohledu mužského hlavního hrdiny, což mě potěšilo, těch ženských pohledů je na knižním trhu totiž spousta. Je o ztrátě, o hledání sebe sama a samozřejmě o lásce...Kyle byl sympaťák a vývoj, kterým postupně prošel v průběhu knihy byl očividný. Na začátku to byl ještě poněkud neukotvený puberťák, na konci z toho všeho vyšel jako vyzrálý mladý muž. Byť již dávno nejsem cílovou skupinou tohoto žánru, kniha se mi velmi líbila a mohu ji doporučit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Barča 008
23.09.2021 5 z 5

Jsem snílek, doufám v příběhy se šťastným koncem. A tenhle jich měl hned několik. :)

HrabM
18.09.2021 4 z 5

Toto je jeden z těch příběhů, při jehož čtení vás mrazí a zůstává ve vás ještě dlouho po přečtení poslední stránky.
Děj knihy je velmi emotivní, překvapivý a především plný naděje.
Musím ale přiznat, že začátek mě moc nebavil. Opravdu jsem se začetla až ve chvíli, kdy Kyle poznal Marley. Právě ona, tím jak je jiná, dodává příběhu kouzlo.

michaela_books
13.09.2021 4 z 5

Kniha Celou tu dobu určitě zaujme čtenáře, kteří četli od těchto autorek Pět kroků od sebe. Za sebe musím říct, že u první knížky mám možná radši film, i když je kniha taky moc pěkná…
Ze začátku jsem byla velmi překvapena autonehodou, kterou už máme napsanou v anotaci, ale i tak jsem z toho byla v šoku, protože na tohle asi nikdy čtenář není úplně připravený. Kimberly tam tím pádem neměla moc prostor a přála jsem si, aby se v příběhu ještě objevila… Naopak s hlavním hrdinou této knížky jsem měla na začátku problém a samozřejmě jsem i chápala jeho chování, ale na druhou stranu jsem rozuměla hodně i Kimberly… proč to tak chtěla a co vlastně Kyleovi všechno v tom autě řekla…. A právě zpětně se mi na příběhu asi nejvíce líbilo to, jaký Kyle měl nakonec v knize prostor a my tak můžeme vidět neuvěřitelný růst jeho osobnosti. Marley byla hodně zvláštní, ale jejich příběh byl pro mě kouzelný. Při čtení první poloviny jsem měla už malinko odhad, jakým směrem se kniha bude vyvíjet a co asi očekávat… a právě jsem strašně moc ráda, že se mi to splnilo a bylo tam přesně to, co jsem si přála a ještě mnohem víc.
Kniha je rozhodně pro snílky, pro naprosto nenapravitelné snílky, kteří věří v nemožné a to je to nejkrásnější na celém příběhu!
Takže pokud i vy věříte, tak se vám knížka bude určitě líbit!

veruptackova
13.09.2021 4 z 5

Celou tu dobu se čte neuvěřitelně lehce, přestože zpracovává nelehké téma. Věřím, že vás příběh vezme za srdce a i když si ze začátku budete možná myslet, že tohle bude jedno velké klišé, věřím, že i vás autorky dokáží překvapit. V knize je totiž hned několik zajímavých zvratů. A i když jsem minimálně jeden z těch největší očekávala, uměly i mě autorky párkrát překvapit. Navíc oceňuji i vývoj hlavní postavy a umění autorek nechat svého hlavního hrdinu díky tragédii dospět.