Bajky barda Beedleho

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odk... celý text

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera.

Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/361/bajky-barda-beedleho-361.jpg 4.22303
Série:

Knihy k sérii Harry Potter

Originální název:

The Tales of Beedle the Bard (2008)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (247)

Přidat komentář
Vikos
22. června

SlamLenka On je skutečný

Vojtos
21. června

Mně se knížka opravdu líbila a nejlepší bajky byly podle mě Fontána příznivé sudby, Mágovo chlupaté srdce a Čaroděj a skákající hrnec :D, ale všechny byly moc krásné :)

Vikos
20. června

Úžasná, dle mého názoru, jsou nejlepší bajky Fontána příznivé sudby a Mágovo chlupaté srdce.
PS: Prostě se mi líbily nejvíc :D

SlamLenka
18. června

JKR vytvořila natolik komplexní svět, že se jen těžko dá uvěřit v jeho neexistenci. I tyto příběhy jsou napsané s takovou precizností, že se při jejich četbě skoro divíte, proč vám jen máma v dětství nevyprávěla. Spolu s úžasnými Brumbálovými poznámkami je to naprosto skvělé a přitom poučné počtení.
Upřímně: stále nechápu, jak je možné, že mi sova nepřinesla mou pozvánku ke studiu v Bradavicích... Vnímám to jako naprostou křivdu! =)

Zornaddie
17. června

Ani nevíte, jak moc rád bych si přečetl Pohádky pod prašivkami od Beatrix Bloxamové.

Zabka27
16. června

Pro milovníka Harryho Pottera je tahle knížka nepostradatelným kouskem v domácí knihovně. Pět pohádkových příběhů, které jsou nádherně napsané a jako bonus doplněné o úžasné ilustrace a komentáře Albuse Brumbála a J. K. Rowlingové. Rozhodně povedené a stojí za to si knihu v klidu přečís.

irskádívka
15. června

Podle komentářů ostatních čtenářů jsem se na knihu moc těšila. Následovalo tedy nevyhnutelné - byla jsem trochu zklamaná.
Přesto můžu říct, že příběhy v knize jsou pěkné, zábavné, dobře se čtou a jsou opravdovými pohádkami.

Dominika_a
13. června

Jelikož jsem fanoušek Harryho Pottera, na tuhle knížku jsem se strašně těšila. A nezklamala. Každá pohádka má něco do sebe , ale příběh Tří bratří mě oslovil ze všech nejvíce. A takový bonus byli poznámky Brumbála, u kterých jsem se i zasmála. :)

Sárče
11. června

Super pohádky

magdacev
11. června

Úžasné a poučné příběhy, které úzce souvisí se sérií Harryho Pottera, ale také se dotýkají vlastností typických jak pro čaroděje, tak i pro nás obyčejné mudly..

mangagirl
09. června

Na to, že nejsem dvakrát velký fanda Harryho Pottera, tak tohle byla paráda. Jakési strašidelné pohádky. Příběh tří bratří mě zaujal osobně nejvíc. Pro fanoušky Harryho Pottera přesně ono.

pavla9879
08. června

Opravdu krásně napsaná knížka s nádhernými ilustracemi :) Za mě nejhezčí byla asi bajka o Fontáně příznivé sutby, ale samozřejmě i ostatní příběhy mají něco do sebe. Jen je trochu škoda, že obsahujou pouze pět bajek, mohlo by jich být klidně daleko více :)

LucieValterová
07. června

Skvělá kniha. Je mi strašně líto, že je to jen takový malinký svazek. Nádherné příběhy doplněné kouzelnými kresbami J.K. Rowlingové. Jediné co bych knize vytkla je to, že měla příliš zdlouhavé a celkem nudné připomínky Brumbála.

Pitbullka
03. června

Uzasna knizka, nadherne ilustrace, skvely komentar Brumbala. Za me neni co vytknout. Pribeh tri bratri je moje srdcova zalezitost, dokonalost!

Ellen16
02. června

Krásné příběhy i ilustrace, knížka se dobře četla.

Aniday
01. června

velmi milé počteníčko 8)

Leenah
01. června

Jakožto milovnice Harryho Pottera jsem samozřejmě propadla i těmto bajkám. Příběh tří bratří je skvělá klasika, ostatní příběhy mě také mile překvapily. Brumbálovy poznámky to celé hezky oživily a občas mě vážně pobavily :) prostě milé počtení a jako bonus překrásný obal a obrázky (mám vydání z roku 2017, nevím, jak vypadají starší).

Ellissabeth
31. května

Super, jen škoda, že je tam tak málo pohádek. :-)

Kraken84
30. května

Knížka byla taková jednohubka. Trochu jsem se styděl, že to ve svých 30 letech čtu, když vidím ty tlusté stránky, velký font písma, spoustu krásných ilustrací a text "pro čtenáře od 9 let" na zadní straně. Pohádky byly hezké a nejzajímavější byl pro fandu komentář Brumbála za každou z nich.
Koupí knihy taky podporujete dobrou věc.

Tofinka
28. května

Velmi pěkně napsaná kniha... :)
Nejvíce se mi líbily bajky Fontána příznivé sudby a Příběh tří bratří.
Brumbálovy komentáře mi někdy vyloženě vadily a někdy mě zase příjemně pobavily...
Rozhodně doporučuji všem fanouškům Harryho Pottera. :D

T.rinka
27. května

Příběh tří bratří - nejlepší bajka, která kdy vznikla.

Monty196
16. května

Bajky jsou velmi pěkné, ale u knihy mě mrzely Blumbálovy komentáře, bez nich bych se obešla a knihu si možná užila více.

Stellia
08. května

Toto je jediná kniha zo sveta Harryho Pottera, ktorú som čítala :) A neľutujem. Je tak neuveriteľne očarujúca, že je takmer nemožné na ňu zabudnúť. Raz mi jeden človek povedal, že čoskoro vyrastiem z toho poblúznenia rozprávkami. Som rada, že som ešte nevyrástla :)

Bookaholik
29. dubna

Jednou je svým dětem budu číst místo Perníkové chaloupky a Šípkové Růženky... Zamilovala jsem se do nich! :)

Atanone
27. dubna

Po Fantastických zvířatech u mě malinko zklamání,ale to je holt tím,že když někdo napíše dobré knihy,čeká se od něj,že to půjde pořád jen nahoru.Taky jsem čekala..
Po našich krásných českých klasických pohádkách mi holt hned tak něco čelist nevyvrátí.

ale docela ráda bych si přečetla Dějiny čar a kouzel od Batyldy Bagshotové..

Twinny
12. dubna

Docela dobré, jen mi tam dost lezly na nervy Brumbálovy "poučky".

Jelen51
11. dubna

Za mě nejlepší králice Alice a samozřejmě příběh tří bratří.

mija.chalka
02. dubna

Příjemné oddechové čtení. Krásný návrat do světa čar a kouzel. Mě se nejvíc líbila asi Fontána příznivé sudby.

InaPoppy
01. dubna

Čekala jsem jiné vydání knihy, čekala jsem fakt malinkou a tlustou knížečku stejnou jako vlastnila Hermiona, ale tak budiž :))
Příběhy některé lepší, některé horší, celkově průměr. Miluji HP, ale od Bajek Barda Beedleho jsem čekala nějak více příběhů, více tajemných a kouzelných.
Je jasné, že knížku budu jednou číst dětem na rozšíření jejich fantazie :D ale já jsem osobně poněkud zklamaná, čekala jsem více.

Terr_y
29. března

Určitě by mi nevadilo kdyby bajek bylo malinko více ale za mě i tak skvělá a oddechová knížka na zpříjemění dne! :)