Až na konec všech dní

Až na konec všech dní https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42214/bmid_az-na-konec-vsech-dni-1j1-42214.PNG 4 386 118

Manželé Goldovi a Harteovi žijí v sousedních domech a jsou těmi nejlepšími přáteli. Mají skoro stejně staré děti: Chris a Emily spolu vyrůstají od nejútlejšího dětství a velmi k sobě přilnou. Jejich důvěrné kamarádství přeroste na střední škole v milenecký vztah. Najednou však přijde šok - rodiče jsou přivoláni o půlnoci do nemocnice, kam sanitka přivezla Chrise a Emily - Emily s prostřelenou hlavou, Chrise s menší tržnou ranou. Proč Chris přinesl na jejich schůzku revolver? Šlo o zamýšlenou dvojitou sebevraždu? Nebo snad o vraždu? Co se mezi Chrisem a Emily stalo?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Pact , 1998

SilvaK
12.05.2020 5 z 5

Zaujímavý príbeh lásky dvoch mladých ľudí. Kde končí "súrodenecká láska" a začína tá naozajstná? Čo sme ochotní urobiť z lásky pre toho druhého?

hopen
26.04.2020 5 z 5

Nadherný příběh!!! Knihu jsem nedokázala odložit ,už od první stránky mě vtáhla .

Pááája
11.04.2020 3 z 5

Možná měla být kniha i kratší, ke konci jsem už přeskakovala jen abych se dozvěděla, jaké bude rozuzlení. Jiné knihy od Jodi se mi líbily víc.

harena
11.04.2020 4 z 5

Je to sice příběh o lásce, ale z jedné strany ne tak úplně nesobecké. Dva mladí lidé, kteří se znají už od peřinky, stále spolu kamarádí a v období puberty nedopadne vše tak, jak si představovali. Hormony, problémy a nezvládnutí situace tu dokáže spisovatelka velmi dobře popsat. Pěkně je zpracovaná i bitva v soudní síni, ale jinak si myslím že je román určen pro hodně mladší ročníky a to snad právě kvůli tomu jednání a emocím v 17 letech.

sarkaditt
20.02.2020 5 z 5

Knihy s tématikou lásky nečtu, ale po této jsem sáhla, protože je od mé oblíbené spisovatelky. Přečetla jsem ji jedním dechem, dokonce několik stran přes slzy, což je u mě naprosto neobvyklý jev, protože mě vidět brečet je téměř nemožné (můj muž mě za 8 let vztahu viděl brečet jen jednou a to v prvním měsíci společného bytí). Kniha je dokonale propracovaná, slyšení u soudu neošizené a zajímavé. Děj po celou dobu dává smysl. Skvělá kniha!

lea25
25.01.2020 4 z 5

Řekla bych svým způsobem šokující.Vybavily se mi komentáře vševědů pod články novinářů "černé kroniky“.A co všechno se mi honilo hlavou v pubertě.Jake štěstí, že jsem přežila bez újmy????

prochajda
21.01.2020 4 z 5

Výborná paní spisovatelka, čtivá kniha, zvláštní příběh jedné lásky, který skončil tragicky. "Když někoho opravdu milujete, pak jsou pro vás přece důležitější jeho potřeby než vaše vlastní."

Safrika
03.01.2020 3 z 5

Od knihy jsem čekala daleko více... (byla jsem navnazena Vypravěčkou...). Četla se rychle, ale nijak zvlášť nepřekvapila :(.

Janniska
12.10.2019 5 z 5

Opravdu krásně napsáno.Zvláštní příběh , který je skoro neuvěřitelný.Mohl by se stát?
Styl psaní spisovatelky je super , čte se to samo.Určitě sáhnu po další knize.Možná bych vytkla neustálé opakování výpovědí u soudu,ikdyž...ne,mělo to svůj význam.Tleskám :-)

Elapheg
18.08.2019 5 z 5

Za ten konec dávám Jodi pět hvězd. Kniha Až na konec všech dní je románem o zamilovaném mladém páru Chrise Harteho a Emily Goldové a příběhem o tom, co je člověk ochoten obětovat pro svůj milovaný protějšek, protože i velká láska může vyžadovat ty největší tragické oběti. Rovněž rodiče Chrise, Gus a James Harteovi se naopak velmi přátelí s rodiči Emily, Melanií a Michalem Goldovými a vkládají do svých ratolestí a jejich vzájemného vztahu velké naděje. Ačkoliv jsou Chris a Emily nanejvýš spřízněné duše, kde jeden bez druhého neučiní krok, má přesto Emily tajemství, které však nepoví ani té nejzamilovanější osobě a sice Chrisovi a které je pak hlavním prvkem vývoje. Na začátku knihy se seznamujeme s fakty, co se stalo na posledním rande mezi Chrisem a Emilym, kniha je členěná do dvou rovin, přítomnost a minulost, které se střídají. Jodi čtenáře postupně seznamuje s minulostí a vývojem vztahu mezi Chrisem a Emilym, kde na jednu stranu stojí jasný fakt, mrtvá Emily a zraněný Chris, ale na druhou stranu nás autorka na základě událostí, které se staly a podrobného seznámení s vývojem mladého páru nechává postupně dospět k možným vlastním závěrům, co se skutečně osudné noci stalo a za jakých okolností Emily zemřela. Důkazy totiž, nejsou zcela jasné a teorií, jak Emily zemřela a co udělal Chris, je mnohem více a i zde autorka nechává na čtenáři, ke které "teorii pravdy" se čtenář přikloní. Velmi dobře zde autorka popisuje americký soudní systém, scény ze soudní síně a vězení byly mnohdy velmi zajímavé, "teorie obžaloby" versus "teorie obhajoby" a rovněž nám autorka předkládá mnoha témata, která se týkají vztahů, lásky, viny, etického kodexu a v neposlední řadě oběti, ale ponechává na nás, abychom si utvořili vlastní názor na tyto úvahy, což se mi na Jodi velmi líbí. Ačkoliv se mi kniha Prostá pravda líbíla o trochu více, i zde jsem byl místy nadšený, jak umně dané prostředí zpracovala a jaký vývoj kniha nakonec nabrala. Prozdradím jen, že na konci knihy k jistému odhalení skutečností dojde. :-) Knihu mohu jen doporučit.

Eduarda
24.07.2019 4 z 5

Extrémně netradiční námět, extrémně čtivé zpracování. Přestože na mě během čtení útočila celá řada drobných pochybností (zejména o pravděpodobnosti té či oné reakce hlavních postav, nebo toho či onoho rozhodnutí), akceptovala jsem příběh takový, jaký je a prostě se ponořila. A stálo to za to.

pavlinka0250
09.07.2019 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky a opět se mi líbila.
Jako třešnička na dortu pro mě byla bitva advokátů v soudní síni v závěru knihy.
Doporučuji.

Vlcice72
09.06.2019 4 z 5

Autorka opět mistrně zpracovává citlivé téma a znovu dokazuje, že v životě je málokdy něco, co je čistě jen černé nebo bílé. Chrise mi bylo velmi líto, nechtěla bych nikdy stát před podobným dilematem.....

Nunynka
13.04.2019 4 z 5

Kniha byla napínavá a hodně čtivá. Jen mě pak někdy připadalo,že se to stále motá dokolečka. Závěr za mě top. Občas mě bylo z hlavních hrdinů uzko.

gaaabi
02.03.2019 5 z 5

Nechápu to, ale sloni, vlci, autisti, amiši, nacisti... všechna témata dokáže tato spisovatelka zpracovat tak čtivě. Miluju její knihy!!!

Šungitka
01.03.2019 5 z 5

Pěkný, silný příběh...

Mirrites
05.12.2018 5 z 5

Silný příběh...

Dresia
15.09.2018 5 z 5

Moje první knížka od Jodi. Skvělé, jako všechny následující.

raty
19.08.2018 5 z 5

Nevím, jak to Jodi Picoult dělá. Chování jejích postav je pro mě dost nepochopitelné, některé jsou mi vyloženě nesympatické a přesto čtu a čtu a přemýšlím a dávám 5......

jittik
24.03.2018 5 z 5

Wau...
Krásná kniha, plná emocí, velké lásky, smutku..
Kniha ve mě zanechala spoustu pocitů.
Byla to láska se špatným koncem...

sebevražda sousedé

Jodi Picoult
americká, 1966
2014  92%Vypravěčka
2005  90%Je to i můj život
2015  86%Čas odejít
2011  90%Nejsem jako vy
2017  87%Velké maličkosti

Kniha Až na konec všech dní je v