Čtečky e-knih

DISKUZE » Volná diskuze


nikaxxx
nikaxxx 01.11.2013 v 09:56

Děkuju moc,
rozohodla jsem se teda pro Kindle 5 a už se na něj moc těšim :). Je pravda, že bude lepší dát přednost něčemu osvědčenému.

A moc děkuju i za vysvětlení všeho kolem ochrany knih :).

Tolerance37
Tolerance37 03.11.2013 v 10:53

Taky jsem si dříve neuměla představit číst jinak než papírově. Od doby, co jsem si pořídila Pocket Book 622 touch jsem ale názor radikálně změnila. Jediné, co mě trochu mrzí, že Knižní klub má "speciální" formáty, takže jejich e-knihy nemůžu kupovat. Doporučuji všem knihomolům přejít na moderní způsob čtení, ať už je čtečka jakékoli značky :-).

jsmp
jsmp 05.11.2013 v 10:32

Este jedna rada pre majitelov sponzorovanych Kindlov (verzia s reklamami). Tie reklamy by malo byt mozne z Kindlu vymazat po zaplateni cca 500Kc, ja som vsak tuto volbu vo svojom profile (na www.amazon.com - manage your kindle) nemal. Preto som pisal mail na technicku podporu, kde mi reklamy bezplatne odstranili :) Takze mam Kindle bez reklam za cenu dotovaneho.

orisi
Abiosis
Abiosis 15.11.2013 v 13:11

Mimochodom, ak niekto uvažuje o kúpe čítačky kníh, odporúčam stránku http://blog.the-ebook-reader.com kde sú jednotlivé čítačky preskúmané do posledného detailu a dokonca aj medzi sebou porovnávané.
Výborný zdroj info pri rozhodovaní.

Abiosis
Abiosis 15.11.2013 v 14:25

@orisi - Uf! 12 recenzií za vyše 2 roky... :) Už dosť neaktuálne.


orisi
orisi 15.11.2013 v 14:36

To vadí ? Čtečky se dají koupit i starší vydání. Také jsem koupil starší typ. Na tom není nic špatného .Uživatelé si mohou přečíst informace i když starší a udělají si svůj názor .

Text příspěvku byl upraven 15.11.13 v 14:48

Abiosis
Abiosis 15.11.2013 v 18:02

Samozrejme, že môže byť záujem i o staršie typy, i keď skôr len minimálne, keďže v oblasti elektroniky vývoj veľmi rýchlo napreduje a ak chcem zažívať komfortné čítanie, možno hľadám niečo váhovo ľahké, s výkonnejším /rýchlejším hardvérom, s vyšším rozlíšením, s väčším displejom a pod., čo mi staré modely poskytnúť nemusia.
Problém s tebou udávaným linkom je len v tom, že to nie je práve najreprezentatívnejší výber čítačiek (ani aktuálnosťou, ani počtom modelov, ani počtom výrobcov) a na potrebné rozhodnutie to nestačí.

orisi
orisi 15.11.2013 v 18:11

Popravdě mě stačí , čtečku mám na čtení ne hraní atd . Že je pomalejší nebo rychlejší , to mám v paži . Hlavně když mohu čist . Toto opravdu neřeším . Jako ajťák , nejsem šílenec abych měl , to nejnamakanější nejnovější .... . Nejsu cvok :D . Link sem smáznul , aby Tě " nedráždil " .

Text příspěvku byl upraven 15.11.13 v 18:19

pajonek
pajonek 15.11.2013 v 18:44

...samozřejmě Abiosis má pravdu co se čteček týče........ /jinak mu dávám palec nahoru za tu jogu - sám jsem znalec - a palec dolů za to vegánstvo

orisi
orisi 15.11.2013 v 18:51

Je vidět že Česká povaha ..... člověk musí mít vše nejnovější aby byl cool .... . Asi v tomto nejsu normální .

Text příspěvku byl upraven 15.11.13 v 18:52

paulhunter
paulhunter 15.11.2013 v 18:53

Myslím, že primárním rozdělení je už to, zdali má čtečka e-ink anebo nemá. Po pravdě si nedokážu představit, že bych četl na normálním displeji.

pajonek
pajonek 15.11.2013 v 19:02

to orisi, nejsem cool, nemám nic nejnovějšího a dlouho mít nebudu - vyhodil jsem kindla 4 a koupil před rokem 622 - od té doby žádný konvert, atd.....prostě žádný problém......čtu vše - to co mi tu nabízíš je problém
paulhunter má za ten e-ink palec nahoru

Abiosis
Abiosis 15.11.2013 v 19:18

@orisi - nemal som v úmysle sa ťa nejako dotknúť a vôbec netvrdím, že staré je zlé. Mám čítačku Nook Simple Touch a tá dokáže len tri veci:
- zobraziť e-knihy len vo formáte epub alebo pdf
- poskytnúť definíciu neznámeho slova (len anglického a len v angličtine)
- umožniť prezerať si e-knihy v kníhkupectve výrobcu čítačky
Ale keď som sa rozhodoval pre kúpu čítačky, prečítal som päťsto recenzií na všelijaké čítačky, aby som sa uistil, že zobrazenie textu bude crystal clear, odozva pri manipulácii (zapínanie, obracanie stránok a pod.) bude mega ultra rýchla, reakcia na dotyky prstom bude super hyper presná a hlavne, že bude ľahučká ako pierko, keďže s tým zariadením budem denne hodiny manipulovať.

@pajonek - pobavil si ma poznámkou (v dobrom) na jógu a vegánstvo. :D

orisi
orisi 15.11.2013 v 19:51

Abiosis - nic se neděje . Jen sem občas " sobecky vztahovačný " . Pěkný večer .

pajonek
pajonek 17.11.2013 v 20:17

vyzkoušej tohle
http://obchod.portal.cz/kategorie/e-knihy/?page=1

Abiosis
Abiosis 17.11.2013 v 20:28

Čo sa týka e-kníh, určite prevažuje beletria, tak ako v klasických kníhkupectvách. Určite nájdeš v elektronickej forme aj odbornú literatúru. Skús sa pohrabať v ponuke internetových kníhkupectiev ponúkajúcich e-knihy a zistíš, či tam budú aj knihy, ktoré by si potrebovala. Väčšinou sú to sekcie "odborná literatúra", "literatúra faktu", či "náučná literatúra".
Skús napr. aj tu:
- http://www.kosmas.cz/eknihy
- http://www.ereading.cz/cs/
- http://www.palmknihy.cz/web/

pajonek
Pavel74
Pavel74 25.11.2013 v 13:21

Ahoj,
po letech se vracím ke čtení knih a chtěl bych si koupit čtečku. Když jsem tak koukal na internetu vyběhla na mne tato čtečka:

http://ctecky-elektronickych-knih.heureka.cz/pocketbook-624-touch/porovnat-ceny/#section

Co myslíte, bude mi stačit, když mi jde pouze o šetření zraku a čtení beletrie?

Děkuju za odpověď

Abiosis
Abiosis 27.11.2013 v 15:45

Podľa popisu vyzerá byť v poriadku, má klasické parametre bežných, cenovo dostupných čítačiek (6-palcový e-ink displej, wifi, podpora formátov, slovníky...).
Pred kúpou si ju však choď určite "omakať" do kamenného obchodu a porovnaj si ju s ostatnými, keďže nie všetky čítačky sa pohodlne držia, líšia sa v rýchlosti reakcií (prevracanie strán), kvalite reakcií (reakcia na dotyk), svetlosti stránok, niektoré môžu mať sklon k zostatkom (duchom) predchádzajúcich stránok a pod.
Osobnú skúsenosť s PocketBookom nemám, vlastním Nook Simple Touch.

Ronin Roujin
Ronin Roujin 29.11.2013 v 20:04

Já myslím, že je v poho. Jinak aktuálně mají na německým Amazonu Kindle (bez reklam) za 50 éček. Amazon oficiálně do Čech nezasílá ale jde to obejít pomocí služby, která zásilku za pár korun přepošle do Čech. Levněji to asi opravdu nejde.

stm01
stm01 30.11.2013 v 23:19

Pocketbook mohu jen a jen doporučit.Většinou jsou spolehlivé,lehké. Zkoušel jsem všechny co jsou na prodejnách. Oproti Kindlu má absolutní výhodu a to podporu několikanásobně více formátů než Kindl a to je docela zásadní význam.Taky občas pokukuju po nějakém Pocketbooku,ale už čtyři roky mám Hanlina a zatím šlape,tak budu jen tak koukat. :-)

Jarisko2
Jarisko2 01.12.2013 v 01:06

A já jdu prudit... :-) Nikdy si žádnou čtečku nekoupím, nic na světě nemůže nahradit knížku, její vůni, ohmatané stránky a maličko natrženou obálku.. Dokud mi budou oči sloužit, vždycky to u mě vyhraje papírová knížka. A potom poprosím svoji milovanou ženu, jenž nyní dělá "čtečku" dětem, aby četla mě :)
Tak...

stm01
stm01 01.12.2013 v 02:28

Ale to naprosto chápu,papír je papír. Za posledních 12 měsíců jsem si koupil a dostal kolem 25 knih a jsem zvědavý kdy to přečtu, protože to hrozně flákám. Každopádně pokud čtečku,tak Pocketbook. :-)

Abiosis
Abiosis 01.12.2013 v 13:27

Jarisko, aký to sentimentálny človiečik. :)
(Som ale veľmi rád, že si nepoužil tú nechutnú, otrepanú a nezmyselnú frázu: "Knihy pôsobia osobnejšie.")

Vôňu kníh mám rád, ale nemôžem povedať, že by mi pri čítaní chýbala.
Musím však uznať, že všetky moje tlačené knihy usporiadané na poličkách vyzerajú pekne - ale to je asi tak jediná výhoda, ktorú s odstupom času - po dvoch rokoch používania čítačky - vnímam.



Vložit příspěvek