Taková normální rodinka

recenze

Smrt v zádech (2017) 5 z 5 / katy238
Smrt v zádech

Maya je jedna z běžných amerických matek, které slouží v armádě, ze které ji vyhodí, za manžela má potomka bohatého a významného rodu a žije v sídle, které by se hodilo i pojmenovat.

Normální stav věcí americké vyšší střední vrstvy.

Až na to, že normální není vůbec nic.

Mayinu sestru někdo brutálně zavraždí, o pár měsíců později zemře i Mayin manžel. Záhady se na sebe začínají vršit a hrozí zřícením jako každá stavba vyšší než tři kostky v rukou její dvouleté dcery Lily.

Pro tu to všechno dělá. Ona je jediným světlým bodem v temnotě špíny a hnusných tajemství.

Co všechno je ale Maya nakonec ochotná udělat?

A na záda ji pomalu začíná opět dýchat smrt.

Už při čtení Cizince jsem si nemohla nepovšimnout, že Harlan Coben rád zasazuje své zápletky do rodinného prostředí. Americkou rodinku vytrhne z běhu konzumního života, místo hamburgeru jí vtiskne do rukou opocenou pažbu zbraně a dělej, co umíš.

Tato kniha není výjimkou, oproti Cizinci jsem při ní ale neměla utahaný pocit. Děj ubíhal svižně a nikde nebyl ani stín po upocené nerozhodnosti autora, jakým směrem by se děj měl ubírat.

Naopak, toužila jsem vědět, jaký bude Mayin další krok, co ji ke všemu vedlo a jaký to má smysl.

Všechny otázky byly zodpovězeny a tajemství brutálně odhalena.

Smrt v zádech je brilantním počinem Harlana Cobena a i když jsem se k jeho knihám nechtěla vracet, osud a ruka mé maminky to změnila. Naštěstí.

Je to další detektivka v rodinném stylu, tentokrát ale s pořádným příběhem i nečekanou pointou.

Protože nikdy nevíte, koho máte v zádech...