Šest let a spousta nezodpovězených otázek

recenze

Šest let (2014) 5 z 5 / Morsie
Šest let

Z knížek o hubnutí jsem se zase rychle vrátila do normálu. Tedy k románům, aby bylo jasno – normální, to asi nebudu nikdy! Ale to vy asi už stejně víte, a jestli čtete moje recenze, tak vám garantuju, že s tou normálností jste na hraně i vy sami!

Ale to bych docela odváděla od toho, o čem tu tentokrát chci psát. O knížce – to je evidentní, já vím –ale ne jen tak o obyčejné knížce. Chci psát o Šesti letech – knize, kterou se mi zatím nepovedlo zařadit do žádného žánru. Leda že by existovaly romantické krimikomedie i mimo televizní obrazovky.

Jednoduše, měla jsem chuť na něco o lásce, ale zároveň jsem se chtěla bavit u nějaké dobré detektivky. Já vím, předem jsem to vzdala – taková knížka neexistuje! Jenže v tom za mnou přišel kamarád s jednou knížkou a tvrzením, že si ji musím přečíst.

A tak jsem si ji přečetla. Protože co jsem měla dělat? Civět do stropu a přemítat o čtení, nebo si prostě něco přečíst?

Jake je vysokoškolský profesor, ale kdo z vás by si chtěl myslet, že je to nějaký nudný stařík, tak ten by byl na omylu. Jake je mladý, pohledný, svým úžasným způsobem vtipný a v neposlední řadě zamilovaný – nešťastně.

Je to tak. Kdysi, před šesti lety, ji potkal. Svou osudovou femme fatale, krásnou malířku Natalii. Byla úžasná, inteligentní a Jake věděl, že je to ta pravá. Zamilovali se do sebe a každý den prožívali, jako by to měl být ten poslední. Až jednou, za tři měsíce pohádkové lásky, ten poslední den přišel.

Z ničeho nic Natalie Jakeovi oznámila, že se provdá za svého bývalého.

Cože?

Jake nechápal, byl zdrcen. Ale co mohl dělat? S těžkým srdcem nechal svou lásku, aby šla k oltáři s jiným. A co víc, pak dal Natalii slib, že ji ani jejího manžel Todda nikdy víc nekontaktuje. Smutná záležitost.

Šest dlouhých let žil Jake se zlomeným srdcem a myšlenkami na Natalii. Šest dlouhých let a pak to uviděl. Nekrolog v novinách oznamoval, že Todd Sanderson je mrtvý.

Přesně tak, šlo to ráz na ráz. Jake se bez rozmyslu spakoval a jel se podívat na pohřeb – a na zkroušenou vdovu. A přesně tohle bezmyšlenkovité rozhodnutí posléze převrátilo celý Jakeuvů život naruby.

Když totiž dorazil na místo pohřbu, ta žena v tom velkém černém klobouku ani vzdáleně nepřipomínala Natalii.

Cože?

Jake tedy nečekal a kontaktoval Nataliinu sestru. Kdo je Jake? Nikdy o něm neslyšela. Fajn, rozhodl se tedy vyhledat společné přátele, ti budou jistě víc nápomocni. Chyba lávky, nikdo z nich v životě ani neslyšel o nějaké Natalii a Jakeovi.

Už zase – cože?

Je snad Jake blázen? Všechno si to vymyslel? Blbost, takovou lásku by nenasimuloval. Jenže kde je Natalie? A kdo to vlastně je? A proč se teď Jake dovídá, že Todd jen tak nezemřel, ale byl zabit?

Moc otázek a žádné odpovědi. A Jake je na to sám – hluboko zabřednutý v průšvihu.

Jízda co? A to je jen v kostce! Ani v nejmenším nedovedu přiblížit, jak úchvatný příběh Šest let je! Napínavý od začátku do konce, propracovaný, promyšlený, s perfektním dávkováním napětí, humoru i romantiky.

Prostě dokonalá knížka! Proč bych tady kolem toho ještě měla víc co říkat? Jděte, přečtěte si to, nemrhejte tady čas s mými zmatenými výplody.

Vážně, co tu ještě děláte? Božích Šest let čeká!!!

Šest let Šest let Harlan Coben

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem To... více