Revolučné hypotézy

recenze

Za hranicí představivosti (2014) odpad! / Ľudevit
Za hranicí představivosti

Sprvu kniha začína akoby bola spísaná generátorom, vyberajúcim náhodné zaujímavosti o vesmíre zo stránok na facebooku, kedže prvú kapitolu autori len neustále omieľajú najviac známe informácie o vesmíre. To bol bod, kedy som mal ako takú nádej v objektívnosť. Ale kdeže.

Postupom času sa každá kapitola stáva horšou a horšou, ale aj vtipnejšou a vtipnejšou. Autori sa snažia vysvetliť kresťanstvo svojsky - prvé kapitoly píšu o vesmíre a zakomponujú do toho čísla tak, aby ste si vedeli predstaviť koľko veľa existuje hviezd, galaxií atď. Po principiálnej matematike nasledujú "argumenty" o tom, že vesmír nevznikol na základe prírodného zákona, či náhody, ale že za jeho prepracovaným dizajnom stojí inteligentný stvoriteľ. Pokiaľ by ste mali nejaké pochybnosti a pýtali sa samých seba: "To mi nejako nevychádza," tak neváhajte. Autori spochybnia vedu, pretože prečo by mali vysvetliť inteligentne pokladané hypotézy, keď môžu spochybňovať vedu?

Po tom, čo spisovatelia ospevovali vedu a kam sa až dostala, tak ju začnú spochybňovať "originálnymi" otázkami typu: "Prečo sme tu? Čo sa stane po smrti?" atď. A obvinia vedcov, že tieto otázky si oni nepokladajú a preto nastupuje kresťanstvo so svojimi hypotézami.

Vedci si otázky, spomínané vyššie, pokladajú, lenže problém s nimi je ten, že ich nemáme ako pozorovať. Nevieme, čo sa stane po smrti, pretože nie sme schopní pozorovať, merať alebo objektívne skúmať posmrtný život. A aj keby sme mali možnosť a veda by zistila, čo sa deje, tak mnoho ľudí by to určite zamietli, ako mnohé vedecké publikované štúdie(napr. už vyše 70 štúdií dokázali, že homosexualita je prirodzená a nemá negatívny vplyv na deti) kvôli ľudom, ako sú aj autori tejto úchvatnej literatúry, kvôli ľuďom, aplikujúc čisto nevedecký postup na vysvetlenie zložitých otázok - pýtame sa otázky, začnime si vymýšľať odpovede. Preto sa aj dozviete, že evolučná teória nevysvetluje všetko a pravou odpoveďou je kreacionizmus. Prečo? Neviem, ale nebojte sa, ako som tak čítal, tak to nevedia ani autori knihy, len tomu veria.