Prvotina znovu na scéně.

recenze

Na kopci (2013) 4 z 5 / ELIKALLY
Na kopci

Po "nové" knize Jiřího Březiny jsem sáhla tak nějak bezmyšlenkovitě, abych záhy zjistila, že se jedná vlastně o prvotinu.
Kniha byla vydána jako autorova úplně první a po letech se dočkala změn a znovuvydání.
Jelikož jsem ji tenkrát nečetla, nemá smysl srovnávat.
Ostatní autorovi počiny jsou mé oblíbené a tak jsem se při čtení přistihla, že si říkám co na to Tomáš Volf.
Mladý student Milan si při výběru téma ke své práci na vysoké škole vybere případy zjevení, v tomto konkrétním tedy zúží svůj výběr na malou vesnici Výtoň.
Malé Marii se tady dle výkladu místních zjevil anděl, k místu se tedy sjíždějí každoročně věřící na svou pouť.
Do Výtoně se také uchýlí "vysloužilá" policistka, která působila při zvláštním policejním útvaru, který měl na starost jakkoliv ohrožené děti.
Společně zjišťují, že v příběhu se objevují trhliny a nesoulady, vše by tedy mohlo být jinak, než je celou dobu prezentováno místními, farářem i dívčinou babičkou.
Neochota již dospělé Marie se k tématu vracet, bariéra mlčení místní církve i odtažitost matky pátrání zkomplikuje, nicméně nás čeká překvapivé rozuzlení.
Rozuzlení, které čtenář tuší, kterému však v počátcích nechce věřit.
Protože nás čeká všechno možné, jen ne happyend.

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Malá dívenka zažije něco nadpřirozeného. Na kopci nad řekou se jí zjeví anděl. O více než deset let později už je místo zjevení mezinárodním cílem poutníků. Jenže Marie, dívka, která mluvila s andělem, už o svém zážitku nechce mlu... více