„Jsou to jen dopisy. Jak by dopis mohl něco změnit?“

recenze

Poslední dopis od tvé lásky (2013) 4 z 5 / Babouš
Poslední dopis od tvé lásky

V dnešní době už si lidé milostné dopisy nepíší. O to víc novinářku Ellie zaujme, když mezi stohy starých novin v archivu narazí na sbírku překrásně napsaných vyznání lásky. Z nich zjistí, jak se vdaná žena zamilovala do muže a jak se jí kvůli tomu život obrátil vzhůru nohama.

Ellie to zaujme o to víc, neboť také momentálně vede aférku s ženatým mužem a ten vztah jí působí spíše vrásky než potěšení. Když si domluví schůzku s Jennifer, elegantní dámou, která v 60. letech dopisy psala a dostávala, slibuje si od toho Ellie i osvícení pro sebe.

Jennifer vypráví fascinující příběh o tom, jak našla lásku svého života…a jak o ni zase přišla. O ději nebudu prozrazovat více, raději se podívejme na srovnání s knihou Než jsem tě poznala, která má tady na Databázi poměrně vysoké hodnocení.

Zatímco Než jsem tě poznala je minimalistický příběh vystavěný na kontrastu dvou odlišných postav z různých vrstev společnosti a s rozdílným přístupem k životu, Poslední dopis od tvé lásky je složitější, má několik vrstev, dějových linií a úhlů pohledu – zpočátku to může být matoucí a je potřeba se do toho začíst.

Pak je to ovšem ohromně silný příběh o lásce, který připomene, jaká síla se ukrývá v ručně psaných dopisech.

Jojo Moyesová se pomalu ale jistě stává stejně zavedeným jménem v romantické literatuře jako Danielle Steelová. Každý (nebo v tomto případě spíše každá) ví, co od jejích knih zhruba očekávat. A pokud od knihy očekáváte romantiku v té nejkrásnější podobě, pak vás nejspíš nezklame.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na... více