Chlapec, který přežil

recenze

Harry Potter a relikvie smrti (2008) 5 z 5 / Hell_Rihova
Harry Potter a relikvie smrti

Sedmý a závěrečný díl ság o mladém kouzelníkovi, který jako jediný ze světa kouzelníků přežil smrtelnou kletbu. Chlapec, který zůstal naživu. Všichni ho znali, všichni o něm věděli.
V posledním díle, se ovšem neocitáme v Bradavicích jak tomu bylo v předchozích dílech, ale ocitáme se a dobrodružstvích s Harrym, Ronem a Hermionou, když pátrají po viteálech, aby zničili toho největšího černokněžníka všech dob, Lorda Voldemorta. Cesta není snadná, neustále na ně číhá kdejaké nebezpečí, neustále se musí ohlížet, jde jim o život. Harry Potter je nežádoucí číslo jedna. Pán zla ho chce dostat živého, aby ho on sám mohl zabít, domnívá se, že když zabije známého Harryho Pottera, bude mít veškerou sílu jen on. Všichni se mu pokloní a on bude vládnout světu. Jenže Harry není jen tak obyčejný kouzelník, Harry je pro Pána zla důležitější, než si sám dokáže představit. Protože ani jeden nemůže zemřít, když ten druhý zůstává živ.
Všechny díly Harryho se mi moc líbily, Harry je moje srdcová záležitost už od dětství. Sbírám jeho ilustrované vydání, skoro všechny knihy, které se točí kolem života v Bradavicích. Má to být pohádka pro děti, ale poslední dva díly mi jako pohádka moc nepřijdou, protože tam umírá až moc lidí. Za tohle má u mě autorka velké mínus, protože dodneška nevím, proč muselo zemřít tolik postav... Ale jak se říká, dobro vždycky zvítězí nad zlem.
Sága Harryho Pottera je moje nejoblíbenější, přesto, že už nepatřím mezi teen čtenáře, tak moc dobře vím, že se k němu budu vždycky ráda vracet. Všechny knihy mě pobavily, zasmála jsem se u nich, ale bohužel v každé knize bylo nějaké místo, které mě dokázalo rozplakat a bylo mi velmi smutno. I tak, Harryho mám ráda a kdybych mohla, dám mu víc jak 5 hvězdiček. Proč? Protože přeci...
Po takové době?
Navždy.

LadyEsik
13.03.2017

A proč je na obrázku jiný díl Harryho Pottera?