Jedno tělo, šest obětí

recenze

Hadrový panák (2017) 3 z 5 / Hell_Rihova
Hadrový panák

Anotace: Jedno tělo, šest obětí. Detektiv William „Wolf“ Fawkes je povolán k případu vraždy v jednom londýnském bytu. Shodou okolností se byt nachází kousek od bytu detektiva. Náhoda, nebo záměr? To, co policisté v bytě najdou, jim vyrazí dech, to, co tam najdou, ještě nikdo z nich nikdy neviděl a s jistotou mohou říci, že na ten pohled už nikdy nezapomenou. To, co najdou začnou nazývat Hadrový panák. Do případu je zapletená i bývala Wolfova žena, která obdrží fotografie z místa činu a jakýsi seznam. Seznam smrti. Seznam šesti obětí s daty, kdy mají být zavražděni.
Detektiv William Fawkes je rozvedený, bydlí v malém bytě v Londýně. Jediné, co mu po rozvodu zůstalo jsou papírové krabice, které jsou popsány podle toho, co se v nich nachází. Wolf neměl čas ani náladu si krabice vybalit, proto, když ho jeho kolegyně Emily Baxterová přivolá k případu, vezme si na sebe neformální kraťasy a košili, čímž si vyslouží posměch od svých kolegů. Po telefonátu s kolegyní se Wolf podívá z okna a vidí policejní majáčky, jak stojí o pár domů dál. Místo činu tedy nebude mít daleko.

Po příchodu k bytu, kde se vražda odehrála narazí na nováčka jménem Edmunds, který byl přidělen k Baxterové, aby se zaučil na vraždách. Hned od počátku si Endmunds s Fawkes moc nesednou. Wolf dostal upozornění, že to, co uvidí, je více než otřesné. Viděl už hodně mrtvol, přeci ho nemůže nic zaskočit. Jenže skutečně. Na první pohled ani nepoznal, co to vlastně vidí, musel přijít blíž, aby poznal že se nejedná o obyčejnou mrtvolu, ale o části různých těl od různých lidí sešité k sobě hrubými stehy. Napočítal šest odlišných částí těl. Mrtvola je připevněna provazy, ke stropu a k podlaze a byla jaksi podivně zkroucená. Jednu ruku měla nataženou a prstem ukazovala ven z okna. Jen Fawkesovi dojde, kam ta ruka ukazuje. Na okno jeho bytu. Proč ale? Policie má co dočinění s brutálně sadistickým vrahem, který nezná své hranice.

Případ hadrového panáka se stal boomem v médiích, vysílá se to ve všech televizích, píše se o tom ve všech novinách, lidé mají strach. Poté, co na povrch vypluje seznam, kde je napsaných dalších šest jmen, se začíná bát o policie. Prvním na seznamu je někdejší londýnský starosta, který je blízkým přítelem šéfa oddělení vyšetřující tento případ. Posledním na seznamu je samotný William Fawkes. On se však nebojí, doufám že se jim vraha podaří do té doby dopadnout. Policie se rozhodne ukrýt starostu na policejní služebně, doufají, že tam si vrah netroufne. Hlídáním starosty je pověřen Wolf. Jsou ve výslechové místnosti, když starosta dostane astmatický záchvat a musí si dát své léky. Poté, co Wolfovi starosta zemře před očima je všem jasné, že vrah je mazanější, než si mysleli. Podcenili ho. Je krok před nimi a policie o něm neví nic.
Týdny ubíhají a policie nemá žádná vodítka a stopy k dopadení vraha. Jmen na seznamu ubývá. Díky píli a neodbytnosti nováčka Edmundse se jim podaří zjistit, co mají lidé spojené s tímto případem, společného. Musel strávit týdny v archivu, aby zjistil, že se někdo z nich nechová úplně podle pravidel. Kořeny tohoto případu sahají do čtyři roky staré minulosti, kdy Wolf vyšetřoval případ Kremačního zabijáka, který zabíjel malé děti. Všichni mají strach. Snaží se vraha přelstít, ale tím si jen sami přitíží. Podaří se jim ho zastavit v čas?
Po přečtení anotace této knihy, jsem si ihned řekla, že si musím knihu přečíst. Řekla jsem si, že to bude skvělý thriller, od kterého se nebudu moci odtrhnout. Námět byl opravdu zajímavý, jedno tělo a šest obětí, to upoutá snad každého. Ovšem čím více jsem příběh četla, tím více se mi kniha nelíbila. Chybělo mi větší propracování vyšetřování, zločinů, větší objasnění, co se stalo s obětmi hadrového panáka. Doufám proto, že v druhém díle se dozvíme, kde se nacházejí těla obětí, protože jinak by mi to přišlo jako nedokončené dílo.
Knize jsem dala 3*/5*.
Tuto knihu mi jako recenzní výtisk poskytly Megaknihy.cz, čímž jim patří mé velké díky, že mi tuto knihu poslali a já měla ctí si ji přečíst. Na jejich e-shopu nakupuji pravidelně a jsem s jejich službami naprosto spokojená, proto neváhejte a běžte se poohlédnout po nových knihách, protože ke každé knize dostanete záložku a samolepku medvídka. Pokud je mezi vámi někdo, kdo touží s nimi navázat spolupráci, určitě neváhejte, s radostí Vám odpoví.