Zlatníkovo tajemství přehled

Zlatníkovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125624/mid_zlatnikovo-tajemstvi-hD3-125624.jpg 3 37 37

Novela s odkazy na píseň Leonarda Cohena Famous Blue Raincoat je fascinujícím příběhem "cestovatele v čase", příběhem plným nostalgie, sexu, vášně a hledání sebe sama. Úspěšný, ale osamělý zlatník přemítá jedné noci v zasněženém New Yorku o svém dosavadním životě, ale neustále se ve vzpomínkách ztrácí. Vzpomíná, jak se náhle ocitnul v rodném městečku Villasanta ve Španělsku, kde jako devatenáctiletý prožil milostné dobrodružství s přitažlivou a záhadnou Celiou, vrstevnicí své matky. Najednou se propadá v čase a dostává se do Villasanty let padesátých, sedmdesátých a konce devadesátých let 20. století. Neví, co je snem a co skutečností, co přítomností a co minulostí.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Paseka

El secreto del orfebre , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlatníkovo tajemství. Přihlašte se a napište ho.

Knišíl
01.08.2020 3 z 5

Krátké útvary ukazují, kdo je velkým spisovatelem, a kdo umí jen skládat umně slova za sebe, a tedy je literátem. Ač nedávám na obálky knih, musím říci, že u této je obálka asi to nejlepší, co si z této novely-delší povídky odnáším. Příběh je vyprávěn velmi banálně, ono je to mistrovství zachytit na pár stranách to, co by se jindy dalo roztáhnout na celý román, ale u velkých autorů jako je Faulkner, Poe či Borges je schopnost stlačit hodně do mála jistotou. Barceló mě o této schopnosti bohužel nepřesvědčila.

hayalet
22.03.2019 4 z 5

Zajímavý příběh zlatníka o cestování v čase a šanci změnit si osud. Trochu v průběhu knihy se ztrácím v tom, co je vlastně sen a co skutečnost. Takže nejen zlatník v tom tápe. Ale děj je psán čtivě a mile. A vzhledem k počtu stran, je to taková jednohubka na odpoledne.

Palivo
18.04.2015 2 z 5

Elia Barcelona má jediný štěstí, že její knížka o Zlatníkovi je asi tak dlouhá, jako můj penis, páč bejt o trochu delší, tak by šly hvězdy kvapem dolů. Napsaný to je hezky, o tom žádná, Barcelona umí jak věty, tak i otazníky, vykřičníky a nebo souvětí, ale zápletku vymýšlela asi tak dlouho, jako já dělám sex - kolem tří minut. Páč jedině tak se dá vysvětlit, že člověk uhádne pointu zhruba po patnácti stránkách (i když je ale docela možné to, že jsem génius), přičemž stávající stránky jsou pak už jen dojezdem, kdy čekáte, jestli se teda z toho Návratu do budoucnosti vyklube něco víc. A ono nevyklube, že jo, páč to není vejce

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zlatníkovo tajemství v seznamech

cestování časem španělská literatura