Som zlomená přehled

Som zlomená
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470948/bmid_som-zlomena-w2G-470948.jpg 4 643 643

Juliette ušla do Bodu Omega. Je to miesto pre ľudí ako ona – pre ľudí, ktorí majú dar – zároveň to je aj hlavné stredisko odporu tých, čo sa vzbúrili. Konečne sa odpútala od nového systému, je voľná a nehrozí jej, že ju použijú ako zbraň. Konečne môže slobodne milovať Adama. No zdá sa, že Juliette sa nikdy nepodarí oslobodiť od jej smrteľného dotyku. Ani od Warnera, ktorý chce Juliette viac, než si kedykoľvek vedela predstaviť. Prenasledovaná svojou minulosťou a vydesená svojou budúcnosťou Juliette vie, že v súčasnosti bude musieť urobiť rozhodnutia, ktoré jej zmenia život. Rozhodnutia, ktoré sa môžu týkať voľby medzi vlastným srdcom a Adamovým životom.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Unravel Me , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Som zlomená. Přihlašte se a napište ho.

Ibišekk
07.04.2024 4 z 5

Druhý díl série dočten a já ihned chci ten třetí. Sice se první polovina trochu táhla, ale i tak skvělý.

lapetitedeny
28.03.2024

Poslouchala jsem anglickou audioknihu v podání Kate Simses.

Co mě baví:
- Kate Simses jako vypravěčka. Ten způsob, jakým dokáže zachycovat emoce hlavní hrdinky a vytvářet atmosféru příběhu je naprosto neuvěřitelnej a myslím, že nebýt jí, užívám si tu sérii mnohem méně
- Styl psaní, metafory a myšlenky
- Rozložení akce a nových informací napříč celou knihou, respektive sérií
- Warner, to, jak se pohled na něj mění postupně a pozvolna místo toho, aby se v jeden moment kompletně proměnil
- Kenji, tady asi není co dodávat
- Julliet, její psychika a způsob, jakým se vypořádává s tím, kdo je a se vším, čím si v životě musela projít

Co mě nebaví:
- Julliet, kdykoliv dojde na Adama a Warnera a vůbec celá ta romantická linka. Je to na mě až moc přehnaný, patetický. Julliet stačí sebemenší náznak dobra ve Warnerovi a dokáže z něj udělat celej psychologickej rozbor o tom, jak v něm vlastně najednou vidí tu ztrápenou duši, blabla... Wtf.
- Adam je otravnej
- Absence ženských postav. Kromě Julliet tu jsou dvě, ale jejich role je dost malá, objeví se vždycky jen krátce a ještě o nich celou dobu všichni mluví jako o „the girls“ (jsou to dvojčata, ale prostě meh)

Jaklová.katka
11.02.2024 3 z 5

Druhý díl série.
Juliett mě trošku štvala. Pořád si stěžuje a občas ty scény byli moc vyhrocené.
Kejsi to naštěstí zachraňuje.

Knižní novinky (19. - 31. 8.)

18.08.2013

...svět nepřestane válčit kvůli tomu, že ses rozešla s klukem.

Domnívám se, že pomíjivost našeho současného života vyžaduje vrýt si inkoust do kůže.

Chceme-li zemřít, nemusíme dělat vůbec nic. Život je trochu složitější. Chceme-li žít, musíme dělat jednu věc. Dýchat. Ať už chceme, nebo nechceme, musíme každý den, každou hodinu, každou minutu a každý okamžik dýchat. Přestože máme v plánu zadusit veškeré svoje sny a naděje, pořád dýcháme. Ačkoliv chřadneme anebo prodáme svou důstojnost muži na rohu, dýcháme. Dýcháme, když se mýlíme, dýcháme, když máme pravdu, dýcháme, i když sklouzneme ze skalní římsy a předčasně směřujeme do hrobu. Nemůžeme přestat. A tak dýchám.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Som zlomená v seznamech

v Právě čtených10x