Orlové Říma I + II přehled

Orlové Říma I + II https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471809/bmid_orlove-rima-i-ii-OfT-471809.jpg 5 48 48

Orlové Říma (komiks) série

Germánie, 9 let před n. l. Vůdce germánských kmenů přemožených římskými legiemi svěřuje svého syna Ermanamera impériu výměnou za mír. Císař následně pověří převýchovou mladého barbara věrného Tita Valeria Falca, který má stejně starého syna Marcuse. Oba mladé muže čeká pod vedením neúprosného legionáře přísný výcvik, a zatím ještě nemohou tušit, jak se jim tato zkušenost bude v budoucnosti hodit.... celý text

Literatura světová Komiksy Historie
Vydáno: , Josef Vybíral

Les aigles de Rome I + II , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Orlové Říma I + II. Přihlašte se a napište ho.

Denny456
06.06.2023 3 z 5

Četl jsem dohromady a dalšími díly a je to dobré. Není to výborné jen dobré.

jarynek
05.11.2022 5 z 5

Když někdo umí skvěle vyprávět a ještě k tomu i kreslit, tak i ne zcela originální děj vyzní jako nezapomenutelný příběh, který se dychtivě čte, a kde hlvním zklamáním je to, že tak rychle skončil. Starověký Řím je sám o sobě atraktivní téma, které je z mého pohledu zde zpracováno celkem realisticky.
S dvěmi hlavními postavami jsme prožili léta dospívání a budování si vztahů a kariéry a přes občasné mráčky to vyznělo spíše jako klid před bouří, kterou asi přijde v pokračování.

Jaruš7
30.05.2022 5 z 5

Fajnovost.
Pokaždé si hořce přiznávám, jak mi chybí v knihách ilustrace.
Ne každý komiks má to privilegium aby byl považován za světový.
Tento řadím do luxusních.
Téma historie Římské říše je obrazově dokonalé, bohatost a pestrost scény je úžasná.
Kruté válečné bitvy, nepřízeň osudu, krví zpečetěné přátelství mezi nepřáteli, výchovný dril, lásky půvabné i zrádné.
Řím se vším co fantazie nabídne, krásu města, paláců, hostin, bojiště kruté a postavy příběhu jsou zpodobněny přímo excelentně.

Paráda.

Knižní novinky (18. týden)

02.05.2021

Kniha Orlové Říma I + II v seznamech