O povinnostech přehled

O povinnostech
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204000/bmid_o-povinnostech-204000.jpg 4 56 56

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O povinnostech. Přihlašte se a napište ho.

lernami
12.03.2023 3 z 5

Dílo mě velmi překvapilo jeho nadčasovostí, zejména v oblasti lidské mentality mi potvrdilo, že některé věci se ani po staletích nemění.

Paulus.1987
24.08.2021 3 z 5

Mé hodnocení rozhodně není výrazem neúcty k Ciceronově nepopiratelné moudrosti a výjimečnosti. Avšak ve srovnání s Aureliovými Hovory k sobě a Senekovými Listy Luciliovi mi Ciceronovo dílo připadalo mnohem náročnější, méně srozumitelné a poněkud nezáživné.

Na druhou stranu uznávám, že jsem možná na četbu tohoto filozofického díla neměl „správně nastavenou hlavu“, takže klidně mohl být problém na mé straně. V tuto chvíli však musím plně souhlasit s uživatelem Fishik.

EsoRimmer
08.07.2020 5 z 5

Velmi pěkné čtení a zároveň svědectví o době dávné. S něčím lze souhlasit, s něčím polemizovat. Pravdou však zůstává, že Cicero dokázal (nejen v Povinnostech) podat ucelený obraz antického myšlení. Velkou výhodou je také krásný jazyk v dobrém českém překladu s podrobným poznámkovým aparátem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Jsou lidé, kteří vůbec nedbají práva a cti, jen aby dosáhli moci.

Kniha O povinnostech v seznamech

v Právě čtených2x