Musím tě zradit přehled

Musím tě zradit https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501986/bmid_musim-te-zradit-PuI-501986.jpeg 5 1297 1297

Rumunsko, 1989. Sedmnáctiletý Cristian Florescu sní o tom, že se stane spisovatelem, ale Rumuni nemají svobodu snít. Režim diktátora Nicolaea Ceauşesca provází izolace a strach. Na Cristiana se zaměří tajná policie a nutí ho, aby donášel na své blízké. Mladík se rozhodne riskovat vše, aby odkryl pravdu o režimu a ukázal světu, co se v jeho zemi děje. Když přijde čas, dychtivě se připojí k revoluci a je odhodlaný bojovat za změnu. Jaká je však cena za svobodu?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

I Must Betray You , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Musím tě zradit. Přihlašte se a napište ho.

vercatko20
29.04.2024 5 z 5

Smutný, sílny, hrozný. Nepředstavitelný, že se něco takovýho dělo a to nejen v Rumunsku, ale i u nás. Ač u nás ne tak strašně jako tam. O to víc nechápu, jaká zvěrstva se stále dějí např. v KLDR a je mi z toho smutno.

DaniNov22
27.04.2024 5 z 5

Naprosto skvělé. Autorku jsem neznala, tohle byla moje první kniha od ní a určitě budu chtít číst i další. Příběh velmi dobře vystavěný. Na konci to zoufalství smísené s nadějí z knihy přímo sálalo.

bajulda
25.04.2024 5 z 5

Tak tohle byla pecka. I přes velké očekávání, které od autorky mám, mě kniha nezklamala. Byla naprosto čtivá a opět mi ukázala kus historie, kterou nám ve škole neřekli.

Čtenářská výzva 2023 v číslech

02.01.2024

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Takhle hluboce něco prožívat, to je samotná podstata lidskosti. Dáváš mi naději. - bunu

TE-ME-ŠVÁR! Po celém těle mi běhal mráz. Skandování bylo čím dál hlasitější, valilo se jako nákladní vlak. Vzmáhal se v nás pocit sounáležitosti a prostupoval davem. Rumunsko našlo svůj hlas. A my ho používali, společně.

Vidíš mě? Mhouřím oči v přítmí, hledám klíč k zamčeným dveřím světa, ztracen ve vlastním stínu uprostřed říše strachu.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Musím tě zradit v seznamech

v Právě čtených20x
v Přečtených1 617x