Maska červené smrti a jiné novelly přehled

Maska červené smrti a jiné novelly https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162052/bmid_maska-cervene-smrti-a-jine-novelly-1al-162052.jpeg 5 13 13

Maska Červené smrti je alegorií na doby, kdy ve světě řádil mor. Princ Prospero si žije na svém obrovském a děsivě podivném hradě s několika tisíci přátel, zatímco okolí pustoší mor. Hrad je bezpečné místo, potravy je dost na několik let a tak se obyvatelé hradu baví různými plesy a maškarními bály. Na jeden z nich se dostaví, zrovna když je zábava v plném proudu, nový návštěvník s hrůznou maskou, s maskou lebky a oblečený v tmavém plášti potřísněném krví – Maska Červené smrti… Sbírka mistra hororu obsahuje tuto úvodní povídku a několik dalších podobného ražení. Maska Červené smrti Berenice Démon zvrácenosti Eleonora Sud vína amontilladského... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maska červené smrti a jiné novelly. Přihlašte se a napište ho.

andrii24
23.02.2020 5 z 5

... cení si tváře temnoty, záře černé podstaty. Chrlič "sladkého" parfému /bez/moci, vzyvatel čar a már. Rakvičkář, který nejedná v rukavičkách. V kostýmu, zračícím rozohněný plamen, rubínový kámen, před nímž i Červené karkulky blednou, v hávu kata jde si výslovně pro maškary nízkosti a jejich šarži nejvyšší, hlavu krvavého katana.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Maska červené smrti a jiné novelly v seznamech