Manželské zrcadlo přehled

Manželské zrcadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455077/bmid_manzelske-zrcadlo-00J-455077.jpg 4 234 234

Letopisy královské komory série

Na Starém Městě pražském je v domě tiskaře Jana Severína otrávena jeho švagrová Klárka. Vzápětí je ze zločinu obviněn on sám. I když všechno svědčí proti němu, ujímá se Jiří Adam z Dobronína soukromého pátrání, neboť tuší, že věc není tak jednoduchá, jak zdá. Do hry vstupuje snaha utrakvistických konšelů a učenců zabránit vydání Hájkovy Kroniky české, která se tiskne u Jana Severína. Rozpoutá se právní bitva, v níž pomáhá bývalý královský notář Ulrich z Jenišova. Ukáže se, že klíč je třeba hledat v knize Manželské zrcadlo, kterou obdržela hospodyně Jiřího Adama z Dobronína Rozárka. Vše ještě komplikuje Petr Korec, který potká svou milenku z mládí, šenkýřku na Anenském rynku. Tím začíná řetěz podivných událostí, v nichž hraje roli víra, čest, nevěra a hamižnost.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Manželské zrcadlo. Přihlašte se a napište ho.

Reat
22.02.2024 4 z 5

Líbilo se mi to. V podstatě mě tahle série baví už jen vizuálem, což je pro mě dost zásadní. Jinak bych ji přirovnal ke sledování nějakého kvalitního televizního seriálu, kdy se člověk těší, baví, ale nějakou extra výpovědní hodnotu příběh v podstatě nemá, což ovšem není nijak zásadně na škodu, když jde o zábavu. Jedinou výtku bych měl k závěru....respektive si myslím, že by knize slušelo o cca 50 stránek méně. Ke konci už jsem totiž opravdu doufal, že se neobjeví nějaká nová postava, která se stane buď vyšetřovatelem, nebo přinejmenším "sprostým podezřelým". Za mě příjemná jednohubka z prostředí, které je mi blízké a o kterém čtu vždy rád.

sloncekhk
09.02.2024 5 z 5

Další ze zapeklitých lidských osudů vyřešen

angelika29
30.01.2024 5 z 5

Další z řady velice zdařilých knih pana Vondrušky. Mám je moc ráda a hlavní hrdinové jsou fakt skvělí.

10 nejprodávanějších eknih (říjen)

01.12.2020

Knižní novinky (43. týden)

18.10.2020

Kniha Manželské zrcadlo v seznamech