Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka přehled

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346790/bmid_husitska-epopej-v-Lc8-346790.jpg 4 330 330

Husitská epopej série

Pátý díl začíná klíčovým zlomem v zápase mezi katolíky, kteří se snaží o návrat ke starým pořádkům, a kališníky, vedenými mladým Jiřím z Poděbrad, který obsadí Prahu. Doba klidu končí a rozhoří se domácí válka. Mladý Ladislav Pohrobek dospívá a ujímá se českého královského trůnu. Jenže záhy umírá a po složitém diplomatickém zápase se novým českým králem stává Jiří z Poděbrad. Proti Čechám se formuje nová nepřátelská koalice. V tomto prostředí postupně odcházejí ze světa pozemského příslušníci prvních generací rodu Prokopů a na jejich místo nastupují jejich děti. Vyprávění nás opět zanese do Prahy, na Tábor i Písek, do Plzně a dalších měst, ale také na rožmberská a poděbradská panství a rovněž do Horních Uher.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka. Přihlašte se a napište ho.

Babo
01.05.2024 4 z 5

Pátým dílem končím. Kniha se pořád čte dobře, přesto jsem začala mít pocit, že autor ztrácí dech. Děj plyne, ale vlastně nejde o žádnou velkou akci.
Prostě každý člověk nějak prožije svůj život a každý jednou zemře.A přesně tak je to i v této rozsáhlé epopeji. Ani historické události už nejsou tak dramatické a co mi od začátku šlo trochu na nervy, bylo neustálé "zvedání" suknice.
Naštěstí to pan Vondruška psal stylem " k večeři měli kaši", žádné velké popisování, ale přece....
Takže já končím s vědomím, že všichni ti, kteří žijí v tomto dílu určitě zemřou.

Psímáma
18.01.2024 5 z 5

Nepřestávám žasnout nad obsáhlostí díla a moc se těším na zbylé dva díly. Je zajímavé a poučné nahlédnout do historie a připomenout si, že lidská podstata je vlastně pořád stejná, jen kulisy se mění.

Lolila
25.09.2023 5 z 5

Stále výborné čítanie, zábavné, poučné,... Ďalšia generácia Prokopov "odchádza", ale nie je núdza o ďalšie prírastky:-).

Žebříček nejprodávanějších eknih (červen)

04.07.2017

Kniha Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka v seznamech