Část tvého světa přehled

Část tvého světa https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421649/bmid_cast-tveho-sveta-wQ7-421649.jpg 4 39 39

Co kdyby... série

"Co kdyby Ariel Uršulu neporazila? Uplynulo pět let, kdy mořská čarodějnice překonala malou mořskou vílu a připravila přitom krále Tritona o život. Ariel se stala němou královnou Atlantiky, kdežto Uršula vládne v pozemském království prince Erika. Když však Ariel zjistí, že její otec možná stále žije, musí se vrátit na Souš - za otcem i princem, které už nikdy neměla vidět. Záhy zjistí, že Uršula využívá své role princezny naplno: plánuje, pletichaří a žene zemi do války se sousedními královstvími. Dokáže Ariel svrhnout vražednou tyranku?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Part of Your World , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Část tvého světa. Přihlašte se a napište ho.

Anička.pa
14.05.2023 5 z 5

Malá mořská víla patří k mým nejoblíbenějším pohádkám, takže jsem si tuto knihu musela přečíst. Převyprávění Ariely a co kdyby neporazila Uršulu bylo pro mě jedno velké a milé překvapení. Příběh byl čtivý a zajímavý. Oceňuji, že některé části příběhu byly i k zamyšlení, jako například chování lidi k mořskému životu.
Určitě doporučuji každému fanouškovi této pohádky :-)

Knihochod
07.01.2023 1 z 5

Ako by to asi dopadlo, keby Ariel zlú morskú čarodejnicu Uršulu neporazila a tá sa rozhodla podmaniť si svet ľudí?

Začnem opäť obálkou, ktorá je aj pri tejto knižke jednoducho nádherná!

Zo začiatku som sa do deja nedokázala dostať, pretože som čakala na ten moment, kedy nájdem prvú prekladovú chybu. A za ňou ďalšiu. A ďalšiu ... A jednoducho pre mňa v tomto smere bolo veľmi problematické nesústrediť sa na ne (najmä po predchádzajúcej skúsenosti s knižkou z tejto série). No a keď som sa konečne ako-tak začítala, začali sa chyby objavovať a vyhodili ma z môjho sústredenia - jednoducho začarovaný kruh.

Celý príbeh sa točí okolo Ariel - malej morskej víly, ktorú určite každý pozná a o tom, ako sa jej nepodarilo získať lásku princa Erika, ako si Uršula vzala jej hlas, "zabila" jej otca a pod vplyvom kúzla prinútila princa, aby si ju vzal. Ariel sa ale jedného dňa o päť rokov neskôr (myslím) dozvie, že jej otec žije, iba je uväznený. A tak sa Ariel rozhodne vydať na súš a zachrániť ho, spolu s pozemským kráľovstvom princa Erika.

Popravde, nebavilo ma to. Podľa mňa boli niektoré dôležité dejové udalosti príliš uponáhľané, iné, zbytočnejšie sa zase príliš vliekli a celkovo ten dej na mňa pôsobil neveľmi ucelene, bol skôr chaotický. No a fakt, že princ Erik je na veľké romantické gestá a dá si VYTETOVAŤ meno Ariel starovekými morskými runami na predlaktie, to ma veľmi dojalo (a nie, nemyslím to v dobrom slova zmysle).

Ako už som naznačila, ani táto kniha sa neobyšla bez veľkého množstva prekladových chýb a prvý diel z tejto série prekonala o celú JEDNU chybu (takže 61). A z toho som opäť nešťastná, ale už o čosi menej. Predsa len, po prvej knižke už to človek tak trošku očakáva.

Som z tejto série naozaj smutná a zatiaľ v nej neplánujem pokračovať. Myslela som si, že to bude úžasné čítanie pre všetky vekové kategórie, ktoré zbožňujú Disneyho, ale zatiaľ sú to naozaj diela, ktoré by som odporučila skôr mladým a nenáročným čitateľom (aj to neviem či vôbec).

Mimochodom, mám taký pocit, že Uršulu porazil Erik a nie Ariel. Alebo sa mýlim?

Vknihách
07.12.2021 3 z 5

•ČÁST TVÉHO SVĚTA je tretím príbehom z tejto edície(asi). Pustila som sa do knihy s riadnou dávkou zvedavosti. Chlipkala som po dúškoch. Túžila som po príbehu aspoň s príchuťou čaju s rumom,no dostala som 3x vylúhovaný pigi čaj bez cukru :\ Príbeh Ariel a Erika začal 5 rokov po tej tragédii, ktorú poznáme z detskej knižky, neoslovilo ma to. Stále som očakávala veľký zvrat, ktorý síce prišiel a nie jeden,ale bolo pred ním toľko textu, že sa to už zvratom nazvať nedalo. Skôr len udalosť. 400 strán nemalo grády, dej sa kĺzal dopredu ako sánky na štrku a ani krátke kapitoly so striedajúcimi sa pohľadmi postáv nenapomohli chýbajúcej dynamike.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Část tvého světa v seznamech

v Právě čtených4x

Liz Braswell