Achillova pata, políbila mě múza, jablko sváru... a další antická úsloví přehled

Achillova pata, políbila mě múza, jablko sváru... a další antická úsloví https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446861/bmid_proc-se-rika-achillova-pata-a-dalsi-Gba-446861.jpg 5 5 5

Určitě, čas od času, zaslechnete někoho říci: "kostky jsou vrženy" nebo "dostal jsem danajský dar". Možná přesně nevíte, co tato přirovnání znamenají a odkud se vzala. Srozumitelnou odpověď, napsanou tak, aby jí porozuměly děti, najdete v této knize. Vybrali jsme dvacet jedna nejužívanějších úsloví, která mají svůj původ v řeckých a římských dějinách, bájích a pověstech. Které činy a lidské osudy inspirují již stovky generací natolik, že stále zůstávají součástí našeho jazyka? Seznamte se s nimi a až zaslechnete někoho říkat, "políbila mne múza", budete už vždycky vědět, co tím myslí...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Achillova pata, políbila mě múza, jablko sváru... a další antická úsloví. Přihlašte se a napište ho.

milamarus
22.05.2024 5 z 5

Čtete, prohlížíte a ani nevíte, kolik informací vám v hlavě zůstává. Jsem nadšená! A jdu pátrat po dalších dílech.

téravokudlaná
05.02.2021

V této knize jsou napsané stručné informace o tom proč se říká...

Venda32
05.07.2020 5 z 5

Krátké příběhy vysvětlující, proč používáme pro různé lidi označení vycházející z historie a legend. Rozsah příběhů i forma je ideální pro malé čtenáře.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Achillova pata, políbila mě múza, jablko sváru... a další antická úsloví v seznamech