Jed přehled

Jed https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2502/jed-2502.jpg 4 118 118

87. revír série

Krásná a inteligentní Marilyn Hollisová se stýká s mnoha muži, kteří jsou jen dobrými přáteli. Proč však jsou jeden za druhým nalézáni mrtvi... zavražděni nejrůznějšími způsoby? A proč Marilyn tak tajuplně mlčí? Jaké je tajemství její minulosti? Za pomoci Steva Carelly vyšetřuje vraždy snad nejnenápadnější z detektivů 87. revíru Hal Willis. Lže Marilyn i jemu, i když se zdá, že její slova i láska k němu jsou upřímné? Willis postupně rozplétá celý případ a nevyhne se při své práci ani strašlivému poznání o ženě, kterou miluje při líčení poměrů v mexickém vězení, osudů prostitutek ovládaných nelítostnými pasáky, až vstávají hrůzou vlasy na hlavě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Poison , 1987

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jed. Přihlašte se a napište ho.

heavy66
21.01.2024 5 z 5

Hlavní hrdinkou příběhu je bohatá a krásná blondýnka s tajemnou minulostí. Marylin je v podezření, že vraždí svoje přátele s benefitem, stejným způsobem jako legendární Lucrezia Borgia. Autor vezme vážené čtenáře na místa, proti kterým je 87.revír učiněnou rajskou zahradou.
Pozorný čtenář pak najde v textu popkulturní odkazy na filmy Vzpomínky na Afriku, Zpívání v dešti nebo Texaský masakr motorovou pilou. Vrahem tentokrát není zahradník, ale ....

mi-380
31.01.2023 5 z 5

Isola, jaro 1987, autor znovu vymyslel originální zápletku a dokázal ji vtěsnat do přiměřeně útlého formátu.
Obvyklá hvězda 87. revíru Carella (v každém dílu uveden: Byl to vysoký, tmavovlasý muž s hnědýma očima, které v koutcích směřovaly dolů a dodávaly jeho obličeji poněkud orientální výraz) tentokrát uvolňuje prostor Halu Willisovi (zde: Manévrovat kolem malého Willise byla hračka. Monoghan a Monroe, oba stejní mastodonti, si říkali, že by nechtěli mít za partnera takové vyžle jako je Willis, hubený, šlachovitý prcek, který by za starých časů jen taktak vyhověl požadavku 173 cm; dneska ovšem nemusí být člověk větší než požární hydrant, prý aby se nikdo necítil diskriminovaný. Dneska máte ve městě policajty, co by se člověku vešli do kapsičky u saka). Během vzpomínání hlavní ženské postavy Mary Ann na život v Latinské Americe jsem zažíval znovu silné pocity déjà vu - Dominik Dán a Ed McBain by si náramně rozuměli.
95 % (zatím 108 hodnocení s průměrem 86 %)

Mexické zákony se zakládaly - a dosud zakládají - na napoleonském zákoníku. Řečeno jednoduše, člověk je vinen, dokud neprokáže svou nevinu.

Criosphinxx
27.07.2022 3 z 5

První setkání s 87. revírem a jako jo, celkem zajímavá detektivka, která si napětí nese až do posledních stran. (A otázky i mimo stránky knihy.)

Jde znát, že autor už pár knih napsal. Psát umí a čte se to dobře. Bylo fajn i sem tam narazit na nějaký ten doplněk v podobě obrázku.

Konverzace mi občas přišly moc “prkenné” ale nic co by mi vadilo. Děj je hodně zamotaný a vážně jsem netušil, kam to celé spěje. I když jsem měl teorie, tak to skončilo zcela jinak. Z konce jsem nebyl sice odvařen, ale spokojen jsem asi i byl.

Celkově fajn průměr. Způsob vyšetřování bylo realistické. Postava Carelly mi sedla a Marilyn byla zajímavá.

Nebavila mě část z Mexika.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jed v seznamech

v dalších seznamech1x