Noc kouzel zbavená

Noc kouzel zbavená https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4431/87-revir-noc-kouzel-.jpg 4 121 19

87. revír série

Noc se stává přízrakem. O halloweenovém večeru v předvečer svátku Všech svatých se ve městě odehrávají tři příběhy, pro detektivy z 87. revíru tři případy. Banda liliputánů, které zprvu všichni považují za děti, přepadává obchody s alkoholem, v popelnicích se postupně nacházejí části mužského těla a ve vykřičené čtvrti řádí šílenec, který brutálně mučí a vraždí prostitutky. Noc plná kouzel se stává přízrakem, který se vytrácí až k ránu s vyřešením případů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Tricks , 1987

elle223
23.01.2024 5 z 5

Právě jsem znovu dočetl (za posledních 33 let už po několikáté:-)
Vlastním obě CZ vydání této knihy - jak první (paperback Práce 1991) které jsem si tehdy ihned koupil, tak i pozdější vydání od BB Art.
PS: Od McBaina (podobně jako od Chandlera) mám ve své knihovně všechny tituly, které kdy byly v ČR/ČSSR vydány..
= Jednoduše výborná detektivka - klasickej McBain:-)

ArwenAragorn
03.09.2023 5 z 5

81%

Skvělá detektivka, v níž se vyšetřují tři samostatné případy. A Carella na operačním stole bojuje o život po zasažení střelnou zbraní.
Moc doporučuji! Myslím, že zatím je to jedna z nejlepších detektivek od autora.

Naďa2411
31.07.2023 5 z 5

Opět mě autor nezklamal. Napínavá kniha o třech dějových linkách. V den Halowenu přepadávají liliputáni obchody, řeší se zmizeni kouzelnika a
vraždy prostitutek. Má oblíbená skupina detektivů musí jednat rychle . Povedla se dobrá spolupráce v podobě intrik a nástrah na pachatelé. Přečetla jsem tzv. jedním dechem, nešlo odložit.

mi-380
06.03.2023 5 z 5

Isola 1987, divoký Halloween. Čtu poctivě od prvního případu (1957), McBain rok od roku přitvrzuje, nejspíš v souladu s narůstající velkoměstskou zločinností. Tenhle keltský svátek navíc hororovou atmosféru úspěšně vyzařuje sám o sobě. Naštěstí, i po třiceti letech a čtyřiceti dílech, autora a detektivy nepřechází černý humor, vyšetřování má spád i napětí, popisy osob jsou stručné a přiléhavé, dialogy svěží. Myšlenky zločinců můžeme sledovat už od začátku, což nejsou příjemné vstupy, vždyť také během několika krvavých přestřelek a mordů tu noc zaměstnávají celý 87. revír.
90 % (zatím 111 hodnocení s průměrem 87 %).
...
Rejpal, Dřímal, Kejchal kolik už to je?
Pět.
Stydlín.
No?
A
No?
Kdo je ten sedmý? řekl Carella.
Nikdo jich nevyjmenuje v šech sedm, řekl Meyer.
Tak mi řekni, který to je.
Přemýšlej o tom, řekl Meyer s úsměvem.
Carella se sklonil nad mapu revíru. Teď ho ten sedmý trpaslík bude pronásledovat celou noc.
Nejdříve udeřili tady, ukázal na mapu.

P.S.
Kam mi zmizely uvozovky?

LaCucaracha
29.01.2023 4 z 5

Klasický dobrý 87. revír. Několik případů dohromady, okořeněné i vedlejšími nekriminálními linkami, vše se odehraje během jednoho necelého dne. Carella se tam tentokrát jen mihne. Jakmile se začtete, už se stěží odtrháváte.

heavy66
01.09.2022 5 z 5

To není policejní revír, to je horor pod širým nebem! Kusy těl v popelnicích, vykuchané lehké děvy a k tomu dětičky v hororových maskách vylupují obchody s chlastem a střílí kolem sebe jak u Verdunu. Z toho by jednoho klepla pepka!
Naštěstí detektivové 87.revíru jsou profíci, na které si sebemazanější zločinec nepřijde! Během napínavé noci zbavené všech kouzel odhalí pachatele, a dokonce Eileen dostane příležitost vyřešit svoje psychické trauma!

Jaruš7
11.03.2022 5 z 5

Revír mi už chyběl, pro pohled do zaněřáděné usa-společnosti.
Halloween je povolené strašení, které ke zneužití doslova láká.
Magoři mají možnost vyžití, a tak na policejní stanici v Revíru 87 drnčí telefony se zprávami o nálezech pozůstatků zločinu, přepadení a podivných maškar.
Hodně nabitý akční den dá zabrat celému oddělení 87, někomu i změnil názor na tuto někdy extrémně asanační práci.

Čtivé na zátah, hold mistr se oblíbenosti nezpronevěřil.

jaroiva
29.09.2021 4 z 5

Mám ráda 87. revír, takže se mi líbila i tato knížka. Možná by stačily i dva případy v jedné knize :) Liliputány bych si i odpustila.

POZOR! Navazuje na 37. díl - Postrach. Takže jestli chcete číst Noc, nejdřív si dejte Postrach.

kannibal28
22.12.2020 3 z 5

celkom slušná ktiminalka

Pablo70
12.11.2020 3 z 5

Napínavé? Dobré nápady, ale řešení "případů" bylo tak nějak předvídatelné. Oddychovka. Četlo se to dobře, určitě knize patří 3,5*.

ThomasRuhe
10.11.2020 4 z 5

Tenhle díl mě opravdu bavil. Tři řešené případy, každý úplně jiný, gradující v samotném závěru. Mnoho mcbainovsky vtipných dialogů, které odlehčují závažnost jednotlivých případů. Prostě kompletní balíček, který do svých knih McBain vkládá. Mohu doporučit...

evickakyticka
25.09.2018 3 z 5

Nějak nemám důvěru ve spisovatele, kteří chrlí jednu knihu za druhou. Ne že by na tom mělo být něco špatného, ale taky na tom nevidím nic dobrého. Asi tak jako na této detektivce.

Chesterton
15.11.2017 5 z 5

První kontakt s autorem a hned vážný vztah:) Drsný, reálný......87. revír se stal na nějaký čas mým přechodným bydlištěm:)

Makoves
05.11.2017 4 z 5

Slušná detektivka.

RSR
05.10.2016 5 z 5

Mám obecně ráda knihy tohoto autora a ani tahle nebyla výjimkou. To co se mi na knihách 87. revíru líbí je, že detektivové jsou tak nějak obyčejní. Žádní superhrdinové, kteří trefí pneumatiku z jedoucího auta ve stokilometrové rychlosti v odpolední špičce.

Rup
26.08.2014 5 z 5

Dobrý. Fakt dobrý. Doporučuji.

Peris
14.03.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších od detektivkáře McBaina.

moonchild
01.03.2014 3 z 5

Kniha mě nijak nezaujala.Ani si moc nepamatuju děj.

Tuffy
25.08.2011 5 z 5

Už aby bylo ráno...někdo se ho však nedočká...
Aneb další perfektně čtivá knížka od Eda McBaina...
Pokud máte rádi detektivky, tak vás tato knížka chytne a nepustí vás, dokud ji nepřečtete.

detektivní drsná škola Halloween

Ed McBain
americká, 1926 - 2005
2014  76%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha Noc kouzel zbavená je v