orson - Přečtené (259)Případ ukradeného zubu
duben 2017 (20.-23.)
Případ ukradeného zubu 2017, W. Ritter

Za mě to bylo trochu slabší než předchozí díl, ale sám nevím proč. Do čtení jsem se musel spíše trochu nutit a přemýšlel jsem u toho, proč mě ten první díl tak nadchnul. Ale dám tomu ještě šanci, už jen proto, že příběh z tohoto dílu nebyl vůbec ukončen.


K moři
20. duben 2017
K moři 2007, P. Soukupová

Pro mě to byla netradičně napsaná kniha - autorka skáče z hlavy jedné postavy do druhé a čtenář se dozvídá, jak daný děj vnímá ta která postava. Když se to vezme kolem a kolem, tak se v celé knize nic moc vlastně nestalo, ale přesto tam je děj, má to spád a čtenář má obavy co se v následujících stránkách stane. Taky se mi líbil závěr, kde byly stručně popsány osudy všech postav. Je to už mé třetí setkání s autorkou a určitě si přečtu další (zatím nejvíce se mi líbila její povídka v knize Praha NOIR)


Dubánci - příběhy jednoho roku
? - duben 2017
Dubánci - příběhy jednoho roku 2017, P. Václavek

Mezi tiárou a orlicí
březen - duben 2017
Mezi tiárou a orlicí 2006, V. Vondruška

Mé první setkání s tímto autorem. Na to, že to je historická próza postavená na skutečných událostech to bylo docela čtivé, i když občas to bylo jako z hodin dějepisu (pořád nějaké události). Každopádně autor mě zaujal, tak si zkusím od něj přečíst něco dalšího. Hodně se mi také líbil popis těch dobových reálií.


Praha NOIR
? - duben 2017
Praha NOIR 2016, P. Mandys

Moc povedené povídky, nenašel jsem mezi nimi snad ani jednu podprůměrnou (no dobře asi nejméně mi sedl Petr Stančík). Navíc to zasazení do Prahy je skvělé - zrovna o víkendu jsme se na procházce s rodinou snažili najít ten dům vedle Národního divadla s různými okny :) Nejvíce se mi asi líbila povídka od Soukupové.


Není co ztratit
? - březen 2017
Není co ztratit 2015, R. Coleman

Taková oddechovka, spíše červená knihovna, ani nevím, jak se dostala na můj seznam knih na přečtení, ale četlo se to dobře.


Zeptej se táty
březen 2017 (05.-13.)
Zeptej se táty 2010, J. Balabán

Dlouho jsem váhal, zda si knihu přečíst nebo ne, nakonec za mě rozhodla sleva v e-shopu, ale bohužel moje pochyby byly oprávněné. Díky tomu, že jsem se zasekl ve vlaku jsem knihu nakonec přečetl, ale požitek jsem z toho moc neměl. V postavách jsem se dlouho ztrácel, autor skákal z jednoho místa na druhé, z postavy na postavu, absence uvozovek tomu také moc nepomohlo. Na druhou stranu některé myšlenky tam byly pěkné.


Všechno je jinak!
únor 2017 (23.-28.)
Všechno je jinak! 2014, G. Legardinier

Takové příjemná oddechovka. Nápad hezký, dobře zpracovaný, ale asi by to šlo ještě o trochu líp, ten prostor na zajímavé scény tam byl.


Máváme labutím
leden - únor 2017
Máváme labutím 2015, R. Nekuda

Některé povídky povedené, jiné slabší, některé jsem i přeskočil.


Bábovky
únor 2017 (14.-23.)
Bábovky 2016, R. Třeštíková

Čtivě napsané, perfektně vykreslené postavy, jen to proplétání jejich osudů bylo už trochu zbytečně moc komplikované - člověk musel být neustále ve střehu a budovat si v duchu databázi vztahů jednotlivých postav. Ale určitě zkusím i nějaké další autorčino dílo.


Podzime
? - únor 2017
Podzime 2014, L. Šťastná


Hrdý Budžes
únor 2017 (08.-14.)
Hrdý Budžes 2002, I. Dousková

Příbehy z dob socialismu vyprávěné malým dítětem. Občas se člověk zasměje, občas zhrozí a hodně často zavzpomíná (pokud socialismus zažil). Děj skoro žádný.


Dvě slova jako klíč
únor 2017 (07.-08.)
Dvě slova jako klíč 2016, J. Formánek

Tak trochu jiná kniha, s menším dějem, ale více myšlenkama, nad kterými stojí za to se zamyslet. A přitom je to stále dobře čtivé.


Infico
08. únor 2017
Infico 2016, P. Heteša

Život je plný náhod! Knihu Infico jsem začal číst hned po dočtení jiné knihy se stejným námětem - obývání cizího těla: Den co den (http://www.databazeknih.cz/knihy/den-co-den-187422). Každý to pojal trochu jinak a nedá se říct, kdo to zvládl lépe :) Myslím, že Heteša by to dokázal ještě trochu líp. Nějak mi tam chyběla větší zápletka, hrdinovi v podstatě všechno vychází... ale zase pojal to docela vtipně :)


Den co den
? - únor 2017
Den co den 2013, D. Levithan

Po delší době zase jednou kniha s originálním námětem, který autor dokázal dobře využít. Snad jen je trochu škoda toho otevřeného konce, ale třeba to bude mít ještě nějaké pokračování....


Páté srdce
leden 2017 (13.-27.)
Páté srdce 2016, D. Simmons

Od Simmonse jsem četl jen Terror a ten se mi hodně líbil. Sherlock mě zlákal zdejším hodnocením (recenze moc nečtu abych se nepřipravil o zážitek) a teda docela mě zklamal. Ještě tak v půlce knihy to bylo zajímavé a čtivé, ale někde ve třech čtvrtinách jsem se musel do čtení hodně nutit a pokračoval jsem spíše jen proto, abych to konečně dočetl a mohl se vrhnout na nějakou zajímavější knihu. Nějak mi to prostě nesedlo, jakoby autor od půlky knihy nevěděl, jak se z toho vyplést, tak to rychle nějak dokončil.


Harry Potter a prokleté dítě
? - leden 2017
Harry Potter a prokleté dítě 2016, J. K. Rowling

Není to jako předchozí knihy, díky tomu, že se jedná o divadelní hru, tak je to spíše taková povídka. Což je docela fajn, protože poslední Pottrovky byly až trochu moc rozvláčné. Každopádně Rowlingová opět dokázala, že psát umí a že ve světě HP je pořád možné napsat něco nového a neotřelého. Mně se to opravdu líbilo.


Umrlčí cesta
leden 2017 (03.-13.)
Umrlčí cesta 2016, P. May

Opět jedna z lepších Mayovek. Skvělá myšlenka - hlavní hrdina ztratí paměť, takže ani on, ani vy nevíte, kdo to je a jestli spáchal to, co si myslí, že spáchal. Osobně mám ale raději příběhy, kde jsou těmi nepříteli jednotlivci a ne velká spiknutí nadnárodních korporací...


Babička pozdravuje a omlouvá se
prosinec 2016 - leden 2017
Babička pozdravuje a omlouvá se 2015, F. Backman

Dlouho jsem rozmýšlel, zda si tuto knihu koupit či ne (Ove byl super, ale Britt-Marie mě trochu zklamala), ale nakonec jsem si ji pořídil v některé slevové akci a nelituji. Dobře vymyšlené téma (ač místy trochu nudnější), které se postupně otevírá, takže čtenář dlouho netuší o co vlastně v knize půjde. A pro mě v tom byl malý bonus v podobě postavy Britt Marie, jejíž osudy jsem četl dříve :)


Zakuti v oceli
16. prosinec 2016
Zakuti v oceli 2016, M. Žamboch

Žamboch, ten se nedá hodnotit méně než čtyřmi hvězdičkami :) Klasický akční příběh s docela pěknou pointou :) Pěkně vymyšlený svět, tak jak je u něj standardem...ale mou srdcovkou stejně zůstává Koniáš a Bakly. Trochu my to stylem připomínalo jeho Predátory, jen v jiném světě.


Běžkyně - Krátký příběh o dlouhém běhu
16. prosinec 2016
Běžkyně - Krátký příběh o dlouhém běhu 2016, L. Hawker

Mám rád knížky o běhání a tahle mě také nadchla... tedy na začátku, když šlo ještě o autorčin příběh. Postupně nad příběhem začlo převažovat filozofování, některé části příběhu se opakovaly, druhá půlka knihy už vypadala, jako by psala dopis svému příteli... ke konci už jsem přeskakoval. Škoda, že autorka nezůstala u stylu z první poloviny knihy.


Xenocida
16. prosinec 2016
Xenocida 2002, O. S. Card

Rozhodl jsem se, že si přečtu celou ságu (kdysi jsem ji čet, první díly vícekráte) a tady u třetí knihy už mi začal trochu docházet dech. Ač je příběh pořád hodně napínavý, občas už to bylo trochu zdlouhavé...


Mluvčí za mrtvé
16. prosinec 2016
Mluvčí za mrtvé 2002, O. S. Card

Hodně dobré a hodně jiné pokračování Enderovy hry. Méně akce, více otázek a zamyšlení.


Enderova hra
říjen - prosinec 2016
Enderova hra 2008, O. S. Card

Četl jsem už poněkolikáté a pořád se mi líbí. Film je o hodně slabší.


Poslední dopis od tvé lásky
? - říjen 2016
Poslední dopis od tvé lásky 2013, J. Moyes

Fajn oddechovka, sice tam bylo několik nelogičností a hodně velkých náhod, ale jako proč ne. Napsané je to skvěle a potěšilo mě, jak to všechno dopadlo. A problémy s časem, jak o tom píšou ostatní? No je fakt, že když se příběh vrátil do přítomnosti, tak jsem si musel znovu přečíst začátek, abych se zorientoval, ale to bych bral spíše jako plus.


Shane a další příběhy
? - říjen 2016
Shane a další příběhy 1997, J. Schaefer

Hodně čtivé a netradiční povídky z divokého západu. Občas trochu přehnané, ale tak nějak pěkné. Doporučuji hlavně mladším, ale i tak se mi to líbilo.


Zmizet
září 2016 (20.-27.)
Zmizet 2009, P. Soukupová

První kniha od Petry Soukupové, kterou jsem četl a rozhodně nelituji. Chvílemi mi z ní běhal mráz po zádech, což se mi u knížek tak často nestává. Promyšlené postavy, které dokážou perfektně popsat vztahy v rodině (několikrát jsem se zamyslel, jak naši rodinu vnímají naše tři děti... no snad to nebude tak zlé, jako v autorčiných povídkách a taky jsem přemýšlel, jak jsem vnímal bráchu, když jsem byl malý, protože ty emoce tam byly).


Chlapík z pekla
srpen - září 2016
Chlapík z pekla 1986, M. Genčiová

Přečetl jsem dvě povídky a vůbec mě nezaujaly, takže knihu odkládám...


Jeden plus jedna
? - září 2016
Jeden plus jedna 2016, J. Moyes

Občas šáhnu po nějaké oddechové knížce, tentokráte to "schytala" tahle. A musím přiznat, že Jojo Moyesová umí skvěle psát, nemohl jsem se od toho odtrhnout - přesně to, co si od oddechové knížky slibuji.


Lovci
? - září 2016
Lovci 2015, F. Kotleta

Taková klasická Kotletovská oddychovka. Nic světoborného, překvapivého, ale má to spád i pár vtipných hlášek. Zábavné byly ty Pražské reálie, ale to je asi tak všechno.


Drahý příteli
29. srpen 2016
Drahý příteli 2016, A. -. L. Bondoux

Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem letos četl. Nadchnul mě už ten formát - mám rád deníkové knihy a ještě raději dopisové (viz třeba kniha Dobrý proti severáku) - celý děj je popisován jen formou emailů. Začátek knihy (tedy spíše první třetina) je velká nuda, ale nenechte se odradit, pak se to totiž rozjede a děj se vyvine (hned několikrát) úplně jinak a jinak než čtenář předpokládá. Závěr už byl tak napínavý, že jsem knihu na dovolené dočítal kolem třetí hodiny ráno a to už se mi opravdu dlouho nestalo.


Útěk
29. srpen 2016
Útěk 2016, P. May

Trochu slabší příběh (pořád poměřuji autorovy knihy s trilogií z ostrova Lewis). Zpočátku to sice vypadalo, že to bude něco podobného, ale bohužel to bylo jen zdání. Nicméně autor prostě umí skvěle psát a tak se od knihy (hlavně v závěru) jen tak neodtrhnete...


Strach v sedle
srpen 2016 (13.-29.)
Strach v sedle 1985, *. antologie

Výborné westernové povídky, každá jiná a přece všechny na vysoké úrovni. Dostal jsem se k nim přes svého oblíbeného autora, kterého si teď "dočítám" - Jacka Shaefera.


Kostičas
29. srpen 2016
Kostičas 2014, S. Shannon

Asi jsem si měl přečíst více recenzí... určitě to není špatná kniha - ale já jsem pro ni nevhodný čtenář, takhle kdybych byl o dvacet třicet let mladší a byl holka, tak možná. Prostě další dívčí román s hrdinkou zmítanou svými city a do toho zamíchaná fantasy. Něco jako Hungry Games (pravda ale trochu lepší). No nic, pokračování si asi nechám ujít....


Město schodů
? - srpen 2016
Město schodů 2015, R. J. Bennett

Příjemná, neobvyklá, originální městská fantasy, můžu jen doporučit.


Brenda Veliká
červen - červenec 2016
Brenda Veliká 2013, C. D. Payne

Oddechové čtivo k vodě, nečekejte nic extra. Myslím si, že Payne má mnohem lepší knihy, takže mě to trochu zklamalo - hlavně ten závěr, který mi přišel tak nějak divně useknutý...


Muž se srdcem kovboje
červen 2016 (16.-29.)
Muž se srdcem kovboje 1970, J. Schaefer

Jedna z z mých nejoblíbenějších knih mého dětství. Už dlouho jsem ji nečetl a teď jsem na ni zase po asi 15 letech narazil a neodolal jsem. Je zajímavé, že na mě teď působila o dost jinak, ale pořád se mi strašně líbí. Budu muset si přečíst i další knihy autora.


Kritik
16. červen 2016
Kritik 2016, P. May

Za mě dobrý. Tedy na to, že detektivky moc nemusím, tak se mi to líbilo, ale to bude tím oblíbeným autorem. Co mi trochu vadilo, by to, že po celou dobu čtení jsem měl strašnou chuť na víno :) Jo a taky se mi to trochu spojovalo s tvorbou autorova skorojmenovce Petera Mayle http://www.databazeknih.cz/autori/peter-mayle-5767


Ve službách zla
květen - červen 2016
Ve službách zla 2016, R. Galbraith (pseudonym)

Čtivý román, však jej tak= napsala Rowlingová, že :) Ale od začátku se mi moc nelíbil. Přišlo mi, že jede po klasické linii a je hodně předvídatelné, co se stane a jak to dopadne. Prostě se mi nelíbilo, že vyšetřují "vlastní" případ. Ale ten závěr, ten mě tedy opravdu překvapil. Čekal jsem, něco úplně jiného, takže teď si to budu muset přečíst znovu (nebo alespoň některé pasáže), aby mi to všechno zapadlo do sebe :)


Sál smrti
? - červen 2016
Sál smrti 2016, P. May


1 2 3 4 5 6 7 >