Zzofinka Zzofinka komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Po přečtení některých recenzi tady jsem se trochu obávala, ale musím říct, že mně se teda knížka hrozně dobře četla. Styl autorky mě baví moc, přepínání do minulosti bylo fajn, styl mluvy malého kluka podle mě taky vystihla. Napínavá knížka až do konce!

28.02.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Naprosto strhující čtení! Do poslední stránky nevíte, jak to dopadne. Úžasný styl, výborny příběh. Víc takových!

22.02.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Velmi zdařilá prvotina, přečetla jsem za několik večerů a často mě odtrhla až padající víčka. Čte se lehce, postavy jsou zajímavé, zápletka dobrá, rozuzlení nečekané a závěr překvapivý. Těším se, že autorka bude se svým talentem u klávesnice pokračovat :)

15.02.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Přiznám se, že jsem jaksi omylem přeskočila druhý díl a naskočila na třetí, ale dějově to nevadilo. Oproti jedničce ale trochu slabší, četlo se snadno a lehce, leckdy už mi ale povyskocilo místo koutku obočí...

07.02.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Milá a oddechová knížka se sympatickou vypravěčkou. Vzhledem k tomu, že na film jsem zrovna pozitivní recenze nečetla, často jsem při čtení přemýšlela, jak těžké musí být psát scénář, aby to nesklouzlo k bláznivé komedii, které ze srdce nesnáším. Ale vypravěčka dělá v knížce opravdu hodně. A líbí se mi, že nejde o žádnou zpovykanou Američanku, ale sebeironickou Češku tělem i duší. V jednu chvíli už se mi při čtení zdálo, že se opakují motivy, naštěstí se to brzy změnilo. Je tedy pravda, že začátek je hodně dobrý a postupem se smějete méně, ale mně to stačilo :-) Už čtu pokračování :-)

04.02.2020 4 z 5

Matka v trapu Matka v trapu Uljana Donátová

Vtipná knížka, ve které se matky najdou :)

26.01.2020 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Tak komisař Wallander už nikdy více. Až během knížky jsem si vzpomněla, že už jsem jednu knížku s ním četla a bylo to to samé, sledovala jsem na čtečce učtená procenta a doufala, že se bude něco dít. Totálně nudný dej plný neustálých podrobnosti typu, jak si šel pro kávu. Celý případ řeší Wallander neustalymi poradami, motiv zločinu je hrozně zamotany a akce minimální. Co mi prislo už totálně směšné, byl konec, který ale neprozradím.

26.01.2020 2 z 5