Zzofinka Zzofinka komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Přestože jsem mimo věkovou kategorii, pro kterou je Selekce napsaná, vlastně se mi četla celkem hezky :-)

22.03.2021 4 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Hezké oddechové čtení, vlastně se mi u knížek Körnerové velmi líbí i historický kontext, který čtivě vysvětluje, škoda, že takhle to nevyprávěly i dějepisářky, respektive mě to tehdy možná tolik nezajímalo a zapamatovala jsem si tedy velmi málo :-) U příběhu jako takového mě trošku štvalo, že nedorozumění vznikala tam, kde ani vznikat nemusela. Ale to by asi zas nevznikl příběh, že...:-)

04.03.2021 5 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Heřmánkové údolí a Hlas kukačky je samozřejmě vysoká laťka, podle které je těžké hodnotit, ale já myslím, že i tahle knížka se moc hezky četla, líbí se mi historické souvislosti a spád. Takže za mě i tentokrát pětihvězda a děkuji :-)

28.02.2021 5 z 5

Dům na druhé straně ulice Dům na druhé straně ulice Lesley Pearse

Tak s tím, že zápletka není překombinovaná, tedy moc nesouhlasím. Začátek mě moc nebavil, prostředek super, ale pak se mělo skončit. Další rozplétání osudů už mi přišlo takové nějaké vykonstruované. Navíc mi moc nesedl nepřirozený jazyk.

26.02.2021 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Souhlasím s některými názory, že začátek byl horší, ale pak se to četlo docela pěkně. I když já mám obecně problém, když mi není sympatická ani jedna hrdinka... :-)

15.02.2021 4 z 5

Sedm lží Sedm lží Elizabeth Kay

Tyjo, tak tohle bylo fakt divný. Ale nemyslím to tak, že to autorka špatně napsala, to vůbec. Ale ta hlavní hrdinka to asi neměla v hlavě úplně v pohodě, ne? Každopádně mi z toho bylo občas až nevolno. Nejhorší je, že takoví lidé asi opravdu jsou. Takže bacha na kamarádky! :-)

28.01.2021 4 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Úžasná knížka,četla se jedním dechem.Propracovane postavy,napětí a spád. Super!

10.01.2021 5 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Zatím jsem všechny autorčiny knížky hodnotila pěti hvězdičkami, minuta na rozloučenou ale bude výjimkou. Kdyby šlo o zahraniční autorku, řekla bych, že je to způsobeno překladem, tady možná půjde o jinou redaktorku? Nebo jiný styl psaní v roce 2011? No nevím, prostě autorka používala jiný, takový jakoby šroubovaný jazyk, který jakoby nepasoval hrdinům do pusy. Navíc hlavní hrdinka mi nebyla sympatická... Ale nápad a motiv dobrý, jen mi to tentokrát i vzhledem k výše popsaným argumentům nějak méně sedlo...

03.01.2021 3 z 5

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Šla jsem do toho bez nějakých velkých očekávání a dostalo se mi milé oddechovky. Vlastně proč ne, za čas dám určo i třetí díl, ale teď se vrhnu zase na něco trochu záživnějšího :-)

27.12.2020 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Ble ble, to byly ale hnusné zločiny :-( Nechápu, jak mohou existovat takové zrůdy, které dělají něco takového, co autorka popisuje. Ale bohužel i tací jsou mezi námi. Knížka se mi četla dobře, ale musím souhlasit s recenzentkou, která psala, že na konci autorce trochu došel dech. Začátek je svižný, ale třetí třetina už se trochu táhne, navíc ani tady jsem neměla pocit, že už se policie posunula někam dál. A najednou se na posledních pár stranách všechno vysvětlí, je akce a ta končí tak rychle, jak začala. Každopádně knížku hodnotím kladně a k autorce se určitě vrátím, jen si teď musím od toho hnusu vražd trochu odpočinout :-)

16.12.2020 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Ale jo,prestoze jsem si ze začátku timto zanrem nebyla jista,mne se knizka cetla dobře a dej mi předvídatelny neprisel.Mela bych par drobností,kterymi by se to dalo dovest k úplné dokonalosti,ale co,mě neurazely... Dávám pet!:)

03.12.2020 5 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Mne se vlastně docela libila do prvni tretiny,dalsi tretina se tahla a ta poslední vlastně celkem taky,i kdyz rozuzleni to trochu vylepšilo.Za me by to chtělo vetsi spád...

15.11.2020 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Od zacatku mel pribeh spád,s kazdou dalsi strankou jsem byla zvedavejsi a zvedavejsi.Moc se mi to libilo!

03.11.2020 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Myslim,ze to bylo důstojné zakončení teto poutave pentalogie,i kdyz musim přiznat,že po čtvrtém dile nejak klidné :)

28.10.2020 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Rudik ma pravdu!Po dlouhé době jsem cetla dlouho do noci,je to lehke,vtipne cteni,ve kterém se (asi spis zeny) najdou. Zdařilá prvotina,jen tak dal!

22.10.2020 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Naprosto perfektní! Vůbec jsem neměla pojem o podrobnostech francouzské revoluce, úžasné jsou i poznatky, jak to vypadalo v celách, jak probíhaly popravy, trochu děsivé je chování davu... Už čtu poslední díl a bojím se, že až ho dočtu, bude mi Hermína velmi velmi velmi chybět :-)

16.10.2020 5 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Zase z jiného prostředí, další příběh, tentokrát se autorka víc zaměřila i na Stefanii, což se mi také moc líbilo. Super!

16.10.2020 5 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Super,super,super!uz ctu třetí dil :)

04.10.2020 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Autorku mam rada,presto jsem si nechavala tuto serii na pozdeji,trochu jsem se bala červené knihovny a jeste v 18.století.Ale jsem mile překvapena,libi se mi styl mikropribehu jedné rodiny na pozadi dějin,o kterych se rada vic dozvim.Stejně tak dnes uz clovek netusi nic o tehdejsi etikete,je to fakt zajimave poznání.Uz ctu Třetí pristav :)

11.09.2020 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Knížka se četla lehce,pribeh plynul,napeti neustavalo. Velmi se mi libi autorcin styl,pohled zeny,ktery je proste takovy citlivější. Prestoze je Kate profik,jeji lidsky přístup a empatie jsou mi sympaticke :)

01.09.2020 5 z 5