zylla zylla komentáře u knih

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Doposud rozhodně jedna z nejlepších knih, kterou jsem od Kinga četla. Byla brilantně zpracovaná, neuvěřitelně napínavá, tak akorát děsivá a s geniálním příběhem. Akorát koupat se v moři se teď budu možná trochu bát:D

08.06.2015 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Jsem z této knihy nadšená, bylo mi obrovským potěšením přečíst si o životě svého nejoblíbenějšího spisovatele a za každou jeho radu jsem velmi vděčná, přestože je potřeba aby si spisovatelské rady samozřejmě každý přebral podle svého. Rozhodně by žádnému fanouškovi neměla ujít, ať už touží také psát nebo ne.

31.05.2015 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Po přečtení této knihy jsem zjistila, že jsem vlastně doposud příběh Draculy pořádně neznala. Kniha mě bavila, líbila se mi její forma a také doba ve které je psaná, když muži byli ještě skutečně Muži:-) nicméně očekávala bych celý děj trochu napínavější, místo abych trnula hrůzou jsem občas měla spíše strach z toho, že u čtení usnu:-) i tak hodnotím kladně.

26.05.2015 4 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Super čtení, není to sice úplně obvyklá Kingovka, ale i tak se mi líbila, především konec byl strhující. Rozhodně jsem se u ní nenudila přestože to nebylo typické "nemůžuseodtohotrhnout" jen se mi úplně nelíbí, že stejně jako u Pavučiny snů vypadávají lidem zuby, nemusel by se takhle opakovat.

10.05.2015 4 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Knihu jsem zhtla v podstatě během jednoho dne, kdy nešla elektřina. Bylo to jako mlsat bonboniéru, každá povídka má jinou příchuť. Navíc mě hrozně bavili jeho úvody k povídkám, takové krásné obaly těch bonbónů... jo řekla bych, že je to luxusní kingovská bonboniéra :-)

08.04.2015 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Tato povídková kniha mě nesmírně překvapila. Přestože se jedná o dílo, které není nijak strašidelné ani děsivé, přesto z něj cítím "klasického Kinga". Jsou to brilantně napsaná díla a je vidět, že je to naprosto geniální spisovatel i když po přečtení nemám strach dojít se v noci napít, jak tomu u ostatních jeho knih je:-) Za mě plný počet, ze zvědavosti se chystám zkouknout i filmy, ale ještě se mi nestalo, aby mě film podle jeho knihy nezklamal (snad jen u Mlhy, ale to bude tím, že knihu jsem zatím nečetla). Rozhodně tuto knihu mohu jenom doporučit a pokud bych si měla vybrat povídku, která pro mě byla tou NEJ, byla by to Dýchací metoda, skvělé ale byly úplně všechny.

06.04.2015 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Naprosto perfektní! Jsem z té knihy prostě nadšená, po tom, co jsem si přečetla dvě Kingovky, které mě zklamaly jsem si Doktora Spánka skutečně užila. Nejraději bych mu dala ještě o jednu hvězdičku víc. Osvícení a Doktor Spánek by rozhodně neměli žádnému Kingomilovi ujít :-)

23.03.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a ani jsem ji nemohla dát z ruky, dokud jsem nebyla na poslední stránce. Rozhodně ji mohu doporučit jako netradiční romantické čtení. Musím říct, že podobnou knihu jsem ještě nečetla, a to mě v době, kdy je tolik knih jako podle šablony, opravdu neskutečně těší. Také grafické zpracování obálky se mi moc líbí a celkově jsem byla s celou knihou více, než spokojená.

03.03.2015 5 z 5

Láska na první steh: Šití není žádná  věda Láska na první steh: Šití není žádná věda Tilly Walnes (p)

Kniha vypadá výborně a srozumitelně, jsem z ní nadšená. Skutečně pevně věřím, že podle ní něco ušiju:D

02.03.2015

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Bohužel, jak Kinga zbožňuji, tak tuto knihu jsem prostě nedokázala ani dočíst, po dlouhé době, kdy mi ležela na na stolku, jsem to za půlkou knihy vzdala a uklidila ji zpět do knihovny. Děj mě vůbec nebavil a vlastně mě vůbec nezajímalo jak to dopadne, ke čtení jsem se musela vyloženě přemlouvat a na to prostě nemám čas. Vkládala jsem do této knihy velké naděje, ale bohužel přišlo jen velké zklamání. Prostě nuda a občas něco hrozně nechutnýho, ale vyděšená jsem nijak nebyla (a že při čtení TO jsem se bála jít i ve dne v práci na záchod :-D).

Edit 2. 3. 2015: nakonec mi to nedalo a knihu jsem zase vyndala a dočetla, dobře jsem udělala, konec knihy mě bavil, škoda té nudy do víc než poloviny knihy. Poslední část knihy, ale byly napínavá a správně Kingovská.

27.02.2015 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Vynikající kniha, stejně jako první díl, tento se mi možná líbil ještě o jeden podivný chlup více. Doufám, že pokračování vyjde co nejdříve. Smekám před autorem a jeho podivnou sbírkou fotografií a velikému talentu na psaní podivných příběhů.

08.01.2015 5 z 5

Jak na to - Meditace Jak na to - Meditace David Fontana

Kniha je skvělým návodem pro každého, kdo chce začít s meditací.

04.01.2015 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Musím říct, že tato kniha se mi ze všech přečtených Kingových knih líbila úplně nejméně. Nelíbil se mi celý styl knihy. Ten hlavní hajzl mi chvílemi přišel tak odporný, že jsem ani neměla chuť knihu vůbec dočítat. Chybělo mi Kingovské nadpřirozeno, tady bylo jen zcela "přirozené" šílenství. Už i Lunapark mi přišel velmi slabý po stránce strašidelnosti, tak nevím, jestli už Kingovi nedochází děsivá inspirace. Je to škoda. Nyní mám v plánu Pavučinu snů, jsem si jistá, že u té si rozhodně spravím chuť.

Edit. 27. 2. 2015 - tak bohužel jsem si tu chuť vůbec nespravila a Pavučina snů byla další velká nuda.

04.01.2015 2 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Dobrá knížka, ale styl jakým je psaná je spíše pro vyděšení mladších ročníků. Jak už tu někdo níže napsal takový S. King by celé téma jistě dovedl k hrůzné dokonalosti :-) a obálka je luxusní, fascinuje mě jak svítí:D

28.12.2014 3 z 5

Výborné čtení, kniha mě velmi mile překvapila, nemohla jsem ji odložit, dokud jsem ji nedočetla. Je zajímavá, trochu zvláštní a krásná. Jsem zvědavá na další spisovatelčiny díla.

21.12.2014 5 z 5

Zpívající město Zpívající město Christoph Marzi

Kniha je zřejmě určena mladším ročníkům, mne osobně vůbec nezaujala a bylo velmi náročné ji dočíst až do konce, neboť se mi u ní nestále chtělo spát, ne snad proto, že by to byla tak účinná pohádka, ale spíš proto, že byla neskutečně nudná. Chyběly mi také bližší popisy hlavních hrdinů. Celkově velmi slabé čtení, rozhodně nemám chuť na další díly.

11.12.2014 2 z 5

O úspěchu O úspěchu Ivo Toman

Skvělá knížka, naprosto odlišná od ostatních motivujících knih, co jsem četla. Rozhodně se chystám na další autorovi knihy. Pokud přemýšlíte nad svým (ne)úspěchem určitě doporučuji přečíst.

08.09.2014 5 z 5

Odhal mě Odhal mě Julie Kenner

Další kniha s již zoufale známým příběhem. Nemám absolutně nic proti erotické literatuře, ale skutečně musí být jedna jako druhá? Nechutně bohatý a pochopitelně božsky krásný pan NĚKDO a obyčejná slušně vychovaná dívka z dobré rodiny, do které se pan NĚKDO, zvyklý pouze na modelky, najednou zamiluje a zahrne ji bohatstvím a samozřejmě si spolu neustále užívají sex a prožívají v podstatě výhradně společné orgasmy. Ona do té doby zažila leda tak misionářskou polohu, ale od pana NĚKOHO si už po pár minutách známosti nechá líbit absolutně všechno.

V této knize je pan NĚKDO jistý multimilionář Damien Stark, který skrývá svá temná tajemství (ha ha, nepřipomíná vám to něco?) a dívkou z dobré rodiny, která se vzbouřila a utekla z pod nadvlády své hrozné matky je čtyřiadvacetiletá Nikky Fairchildová. I ona má svoje tajemství, ale velmi brzy Damienovi vše prozradí, zatímco on je tajemný jako hrad v Karpatech až do konce. Damien Stark je majitelem asi tak půlky, ne-li tři čtvrtě zeměkoule a Nikky se právě přistěhovala do Los Angeles, aby začala nový život a rozjela kariéru. Poprvé se potkali už před lety, kdy ji její zlá matka tahala po soutěžích krásy, setkali se asi na tři minuty, ale pan dokonalý ji od té doby strašně chtěl, zjistil si o ní naprosto vše a nakonec ji taky získal. Jen pár detailů příběhu, není, jako podle kopíráku.

Pochybuji, že všechny dívky na světě touží po stejných sexuálních praktikách, jako je výprask a podobně. Proboha vymyslete už někdo něco jiného! Také mě rozčiluje neustálé opakování stejných frází např. „no do prdele“ je v knize snad stokrát.

Dávám této knize ODPAD, nelíbí se mi ani zpracování obálky. Doufám, že si jednou přečtu kvalitní erotickou literaturu, kde nebude hlavní hrdina božský milionář a slušná holčička a budou provozovat i jiné praktiky, než ty omílané stokrát dokola.

15.07.2014 odpad!

Myslete na velké cíle a dobře se bavte v obchodě i životě Myslete na velké cíle a dobře se bavte v obchodě i životě Donald J. Trump

Jsem asi v polovině knihy a nejspíš ji vůbec nedočtu. Donald Trump je bezpochyby skvělý obchodník, ale podle mého názoru špatný spisovatel. Neustále se opakuje a kniha mě už po prvních stránkách začala velmi nudit.

30.06.2014 1 z 5

Lahodné dárky - Jedlé specialitky zahřejí u srdce a zachutnají Lahodné dárky - Jedlé specialitky zahřejí u srdce a zachutnají Jess McCloskey

Z této knihy jsem trochu zklamaná. Čekala jsem od ní mnohem víc, spousta zahraničních receptů, které by u nás doma bohužel nikdo nejedl a velká část z toho je v podstatě cake pops na mnoho způsobů. Plus dávám za hezké fotografie a srozumitelné recepty.

24.04.2014 3 z 5