zylla zylla komentáře u knih

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Kniha je vzhledově velice působivá, nicméně po obsahové stránce mě příliš nezaujala, děj mi přišel prostě nudný (to mám asi z těch Kingovek).

24.01.2016 2 z 5

Luciferovo evangelium Luciferovo evangelium Tom Egeland

Skvělá knížka, naprosto mě nadchla, rovnou si jdu pořídit další spisovatelova díla.

21.01.2016 5 z 5

Pět neděl v baloně Pět neděl v baloně Jules Verne

Kniha byla napsaná opět výborně a cestu balónem jsem si užívala, jen mi prostě opravdu vadilo to popisování střílení zvířat.

12.01.2016 3 z 5

Lži otců Lži otců Tom Egeland

To byla opravdu velká spousta lží na jeden dlouhý příběh. Občas jsem se v těch generacích trochu ztrácela ale vždy jen na chvíli, otcův konec mě zamrzel

02.01.2016 4 z 5

Černý déšť Černý déšť Graham Brown

Skvělé a napínavé čtení, trochu mi to připomínalo Dana Browna, ale bohužel zase tak moc dobré jako je Dan Brown to nebylo - nebylo to tolik promyšlené jako jeho knihy, ale i tak super.

02.01.2016 4 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Nádherný příběh, viděla jsem jeho divadelní podobu a byla jsem nadšená, nyní lituji, že byl muzikál vlastně o tolik ochuzen.

27.12.2015 5 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

Napínavá četba, měla jsem štěstí, že jsem nevěděla jak to dopadne, neboť šel tento příběh vždycky nějak mimo mne a tak konec opravdu potěšil.

19.12.2015

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Kniha byla docela zábavná, ale kdyby byla nejmíň o polovinu kratší, nijak by jí to neublížilo.

19.12.2015 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha mě napůl nadchla a napůl zklamala. Moc se líbil příběh, ale méně jeho zpracování. Zpočátku byla navíc nudná a chytla jsem se až s Annou, pak už se to četlo samo. Chvílemi mi ovšem knížka přišla vysloveně přiblblá a jméno hlavního hrdiny mi lezlo krkem. Nicméně ve finále to tak moc špatné nebylo.

07.12.2015 3 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Výborná, ovšem velice smutná kniha. Vždycky jsem si myslela že příběh o Frankensteinovi přece znám, jaký byl ale můj omyl. Úplně stejně jsem to měla s Draculou, ovšem ten se oproti této knize četl nesrovnatelně hůře. Mary Shelley byla skvělá spisovatelka.

02.11.2015 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale jak už tu někdo napsal byla pouze průměrná. Nejvíce mě zklamal konec, jelikož to na můj vkus žádný konec není, prostě tohle "střih a domysli si sám" nemám ráda.

21.10.2015 3 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Na mne velmi depresivní kniha, četla se výborně, přečetla jsem ji velice rychle, ale není to četba ke které bych se byť jen v myšlenkách chtěla vracet. Navíc mě poněkud zklamala druhá polovina knihy, vůbec jsem se například nedozvěděla jak to dopadlo s otcem Mary. Doufám ale že autorka bude psát dál a ještě lépe.

24.09.2015 3 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

V dětství jsem četla 20 tisíc mil pod mořem a Dva roky prázdnin a byla jsem z nich naprosto u vytržení. Nyní jsem se k Vernovkám vrátila a mám to jako takové "pohádky". Přestože mě kniha doopravdy bavila, spolehlivě mě uspala během pár kapitol. Jak Hrad v Karpatech, tak Cesta do středu země a chystám se ještě na zbývající. Je to velice příjemné čtení, ale lituji, že jsem je všechny nepřečetla už před lety. Navíc tu uspávací funkci velice oceňuji, protože s usínáním po práci mám někdy dost problém:D.

25.08.2015 4 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Kniha je tak trochu "nekingovská" a hodně zvláštní. Povídky nejsou typické povídky ale spíš takový jeden dlouhý příběh na pokračování. Poslední tři se mi nelíbily skoro vůbec, přičemž předposlední byla vyloženě k smrti nudná.

30.07.2015 2 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Perfektní čtení, sice jsem tuto knihu četla jako poslední a tak jsem už dlouho tušila kdo je hlavní padouch, ale i přesto jsem z knihy nadšená.

25.07.2015 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Nejdřív jsem se bála, že Brownova kniha ve které není Robert Langdon mě nebude bavit, ale byly to úplně zbytečné obavy. Příběh mě vtáhl hned od své první stránky. Jediné co mě mrzí je, že už mi zbývá jen Digitální pevnost a na další novou knihu si budu muset ještě počkat.

24.07.2015 5 z 5

Vládce duchů Vládce duchů Derek Meister

Celá trilogie je výborným oddychovým čtením. Musím tu zopakovat předchozí názor, kniha se doopravdy čte sama, jste na první stránce a najednou narazíte na slovníček pojmů:-)

15.07.2015 4 z 5

Mlha Mlha Stephen King

U některých povídek jsem si říkala "to jako vážně, Kingu?" na můj vkus jich bylo příliš mnoho velmi slabých. Mlha se mi líbila a asi jako jedna z hodně mála se povedla její filmová verze (ta se mi dokonce asi nějakým zázrakem líbila o chlup více, než předloha). Jen nechápu proč film končí tak hrozně smutně, když v povídce je konec o něco málo méně k pláči.

08.07.2015 2 z 5

Revival Revival Stephen King

Měla bych si zvyknout, že nové Kingovi knihy nejsou úplně můj šálek čaje (ale stejně si je z lásky vždy koupím). Kniha Revival pro mne byla nemastná, neslaná, nudná a nezajímavá. Nepomohl tomu ani ten konec, který považuji spíš za depresivní, než strašidelný a vůbec ne dobrý. Tu druhou hvězdičku dávám asi čistě jen za osobní kouzlo spisovatele.

01.07.2015 2 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Další Kingova opravdová lahůdka. Na ten příběh jsem musela často myslet i když jsem knihu zrovna neměla v ruce. Nemohla jsem se dočkat toho, jak to dopadne a hrozně moc jsem Jakeovi "Georgeovi" a Sadie fandila. Proto mi bylo trochu líto toho, že to nedopadlo lépe, když jsem byla najednou na poslední stránce, přála jsem si aby kniha pokračovala dále. Opět klobouk dolů, pane Kingu. Bylo to vynikající čtení.

24.06.2015 5 z 5