zylla zylla komentáře u knih

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Na mne velmi depresivní kniha, četla se výborně, přečetla jsem ji velice rychle, ale není to četba ke které bych se byť jen v myšlenkách chtěla vracet. Navíc mě poněkud zklamala druhá polovina knihy, vůbec jsem se například nedozvěděla jak to dopadlo s otcem Mary. Doufám ale že autorka bude psát dál a ještě lépe.

24.09.2015 3 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Perfektní čtení, sice jsem tuto knihu četla jako poslední a tak jsem už dlouho tušila kdo je hlavní padouch, ale i přesto jsem z knihy nadšená.

25.07.2015 5 z 5

Vládce duchů Vládce duchů Derek Meister

Celá trilogie je výborným oddychovým čtením. Musím tu zopakovat předchozí názor, kniha se doopravdy čte sama, jste na první stránce a najednou narazíte na slovníček pojmů:-)

15.07.2015 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila a ani jsem ji nemohla dát z ruky, dokud jsem nebyla na poslední stránce. Rozhodně ji mohu doporučit jako netradiční romantické čtení. Musím říct, že podobnou knihu jsem ještě nečetla, a to mě v době, kdy je tolik knih jako podle šablony, opravdu neskutečně těší. Také grafické zpracování obálky se mi moc líbí a celkově jsem byla s celou knihou více, než spokojená.

03.03.2015 5 z 5

Láska na první steh: Šití není žádná  věda Láska na první steh: Šití není žádná věda Tilly Walnes (p)

Kniha vypadá výborně a srozumitelně, jsem z ní nadšená. Skutečně pevně věřím, že podle ní něco ušiju:D

02.03.2015

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Musím říct, že tato kniha se mi ze všech přečtených Kingových knih líbila úplně nejméně. Nelíbil se mi celý styl knihy. Ten hlavní hajzl mi chvílemi přišel tak odporný, že jsem ani neměla chuť knihu vůbec dočítat. Chybělo mi Kingovské nadpřirozeno, tady bylo jen zcela "přirozené" šílenství. Už i Lunapark mi přišel velmi slabý po stránce strašidelnosti, tak nevím, jestli už Kingovi nedochází děsivá inspirace. Je to škoda. Nyní mám v plánu Pavučinu snů, jsem si jistá, že u té si rozhodně spravím chuť.

Edit. 27. 2. 2015 - tak bohužel jsem si tu chuť vůbec nespravila a Pavučina snů byla další velká nuda.

04.01.2015 2 z 5

Výborné čtení, kniha mě velmi mile překvapila, nemohla jsem ji odložit, dokud jsem ji nedočetla. Je zajímavá, trochu zvláštní a krásná. Jsem zvědavá na další spisovatelčiny díla.

21.12.2014 5 z 5

Zdobení dortů Zdobení dortů Autumn Carpenter

Perfektní kniha, která ohromně pomůže každému milovníkovi dortů, nebo cupcakes, kterému nestačí jen obyčejné zdobení, ale chce vědět víc. Krásné fotky, skvělé foto návody, spousta tipů a receptů - jsem z této knihy zkrátka nadšená a nelituji "investice" :-)

24.04.2014 5 z 5

Miluj mě, nebo střelím Miluj mě, nebo střelím Václav Gruber

Kniha neurazí, ale mě osobně ani nenadchla. Milenecký vztah dvou hlavních postav byl tak nějak nevýrazný a časné "umělecké" vsuvky které ovšem popisovaly vždy v podstatě to samé, co už v textu bylo mě jen otravovaly.

26.02.2014 2 z 5

Když bohové dělají průsery Když bohové dělají průsery Marie Phillips

Příjemné a celkem vtipné čtení, měla jsem ji přečtenou za pár hodin. Ideální na letní dovolenou, je to v lecčem poněkud netradiční a to se mi líbí.

26.02.2014 4 z 5

Dorty a dezerty Dorty a dezerty kolektiv autorů

U této knihy, která je velmi dobře napsaná, recepty jsou snadno pochopitelné i pro začátečníky, mi vadí to, že na dvojstránce jsou vždy dva recepty, ale jen jedna fotografie, ocenila bych fotku u každého receptu.

26.02.2014 4 z 5

Klub nosičů rakví Klub nosičů rakví Paul Tremblay

Kniha pro mne byla obrovským zklamáním. Pod pojmem "psychologický thriller" a přebalem typu severských detektivek jsem si představovala úplně jiné čtení. Tohle byla hrozná nuda. A ten konec tomu nasadil korunu. Možná, že to třeba zaujme spíš mladší čtenáře.

03.01.2024 1 z 5

Hněv Boží Hněv Boží José Rodrigues dos Santos

Skvělé čtení, až na ten konec, ten to trochu podělal. Připadám si vždycky hrozně chytrá po těhlech knížkách:D

17.01.2022 4 z 5

Ernettiho stroj Ernettiho stroj Roland Portiche

Na obálce je nám slibována podoba k Danu Brownovi nebo Jamesi Bondovi. Tak to je úsměvné. Do Bonda i do Brownových románů má tahle kniha sakra daleko. Zatímco Brownovy knihy jsou od začátku do konce strhující jízda, tak Ernettiho stroj byl poklidný až nudný školní výlet. Co se týká technických údajů v knize - tak to jsem cílová skupina, jelikož tomu ani za mák nerozumím, nedokážu posoudit, jak moc velká to je nebo není blbost. Kniha byla v podstatě fajn, příjemně utekla, Otec Ernetti a Nataša jsou sympatické postavy. Mrzí mě, že počáteční magnetofonová nahrávka otce Leonarda je jen výkřikem do tmy. Shrnu-li to, byl to slabší kousek, ale přečíst se to dalo. K D. Brownovi za mne určitě nepřirovnávat.

17.01.2022 2 z 5

Temný proud Temný proud Lincoln Child

Luxusní čtení, jako vždycky, a teď zase to nekonečný čekání na další díl...

22.07.2021 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Nějaký neobvykle slušný mi to připadalo:D Užila jsem si to, doufám v pokračování.

19.07.2021 4 z 5

Masky apokalypsy Masky apokalypsy Robert R. McCammon

Tip na tuhle knihu jsem si vzala v jedné z Kingovek. Chvíli mi trvalo se pořádně začít, ale potom to teda byla jízda. Jen ty popisy "zamilovanosti" mi přišly celkem naivní a úsměvné ale do té knihy to prostě patří:)

22.08.2018 4 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Jednička byla lepší o tom žádná, ale dvojka pro mě byla příjemná oddychovka při nemoci, kdy mi to stejně moc nemyslelo :-D

19.07.2018 3 z 5

Proroctví ráje Proroctví ráje Graham Brown

Kniha je nejslabším článkem celé série, trvalo dlouho, než mě začala alespoň trochu bavit.

03.02.2016 3 z 5

Černé slunce Černé slunce Graham Brown

Kniha mě bavila, ale o trochu méně, než první díl. Na můj vkus tam bylo moc romantiky:D vrhám se na třetí pokračování.

30.01.2016 4 z 5