zylla zylla komentáře u knih

Černý déšť Černý déšť Graham Brown

Skvělé a napínavé čtení, trochu mi to připomínalo Dana Browna, ale bohužel zase tak moc dobré jako je Dan Brown to nebylo - nebylo to tolik promyšlené jako jeho knihy, ale i tak super.

02.01.2016 4 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Kniha byla docela zábavná, ale kdyby byla nejmíň o polovinu kratší, nijak by jí to neublížilo.

19.12.2015 3 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

V dětství jsem četla 20 tisíc mil pod mořem a Dva roky prázdnin a byla jsem z nich naprosto u vytržení. Nyní jsem se k Vernovkám vrátila a mám to jako takové "pohádky". Přestože mě kniha doopravdy bavila, spolehlivě mě uspala během pár kapitol. Jak Hrad v Karpatech, tak Cesta do středu země a chystám se ještě na zbývající. Je to velice příjemné čtení, ale lituji, že jsem je všechny nepřečetla už před lety. Navíc tu uspávací funkci velice oceňuji, protože s usínáním po práci mám někdy dost problém:D.

25.08.2015 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Doposud rozhodně jedna z nejlepších knih, kterou jsem od Kinga četla. Byla brilantně zpracovaná, neuvěřitelně napínavá, tak akorát děsivá a s geniálním příběhem. Akorát koupat se v moři se teď budu možná trochu bát:D

08.06.2015 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Po přečtení této knihy jsem zjistila, že jsem vlastně doposud příběh Draculy pořádně neznala. Kniha mě bavila, líbila se mi její forma a také doba ve které je psaná, když muži byli ještě skutečně Muži:-) nicméně očekávala bych celý děj trochu napínavější, místo abych trnula hrůzou jsem občas měla spíše strach z toho, že u čtení usnu:-) i tak hodnotím kladně.

26.05.2015 4 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Super čtení, není to sice úplně obvyklá Kingovka, ale i tak se mi líbila, především konec byl strhující. Rozhodně jsem se u ní nenudila přestože to nebylo typické "nemůžuseodtohotrhnout" jen se mi úplně nelíbí, že stejně jako u Pavučiny snů vypadávají lidem zuby, nemusel by se takhle opakovat.

10.05.2015 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Naprosto perfektní! Jsem z té knihy prostě nadšená, po tom, co jsem si přečetla dvě Kingovky, které mě zklamaly jsem si Doktora Spánka skutečně užila. Nejraději bych mu dala ještě o jednu hvězdičku víc. Osvícení a Doktor Spánek by rozhodně neměli žádnému Kingomilovi ujít :-)

23.03.2015 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Vynikající kniha, stejně jako první díl, tento se mi možná líbil ještě o jeden podivný chlup více. Doufám, že pokračování vyjde co nejdříve. Smekám před autorem a jeho podivnou sbírkou fotografií a velikému talentu na psaní podivných příběhů.

08.01.2015 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Dobrá knížka, ale styl jakým je psaná je spíše pro vyděšení mladších ročníků. Jak už tu někdo níže napsal takový S. King by celé téma jistě dovedl k hrůzné dokonalosti :-) a obálka je luxusní, fascinuje mě jak svítí:D

28.12.2014 3 z 5

Ďáblovy deníky Ďáblovy deníky Nicholas D. Satan (p)

Zábavná knížka, která je navíc esteticky velmi hezká. Při čtení jsem se hodně nasmála.)

26.02.2014 5 z 5

Ďáblův potok Ďáblův potok Todd Keisling

Když jsem začala knihu číst a četla tu kritické komentáře, nechápala jsem. Vždyť ta knížka byla fakt pecka, bavila mě, konečně opravdu horor a ne jen děsivá pohádka pro děti. Inspirace Kingem je tady opravdu zřejmá. Takhle mě ta knížka bavila skoro do tří čtvrtin. A pak nevím co se stalo, ale dočíst to, bylo utrpení. Poslední část knihy mě vůbec nebavila, přišlo mi to celý tak nějak nedotažený a prostě se mi to vůbec nelíbilo. Autor má ale určitě velký potenciál a jestli budou další knihy, dám mu šanci.

15.01.2024 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Tato kniha je jedna z nejlepších, které jsem od autorky četla.

06.01.2024 4 z 5

Bez krve Bez krve Lincoln Child

Pendergasta miluju ale tahle knížka je v sérii trochu slabší. I tak přečteno za den jedním dechem.

09.04.2022 4 z 5

Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou Betty Edwards

Tak u mne skutečně proběhl malý zázrak z "neumím vůbec kreslit" na "WOW, tohle jsem fakt dokázala??" Knihu vřele doporučuju a jen podotýkám, že chcete-li si do sady koupit ten skicář, tak je v něm méně teorie a více cvičení, ale jinak je toho polovina úplně stejná. Mně osobně to nevadí ale někoho by to mohlo naštvat, že "zbytečně" utrácel i za skicář.

23.09.2021 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Fajn jednohubka na propršené odpoledne. Škoda, že není víc knížek s Gerhardem, je mi sympatičtější než Bezzemek.

19.06.2020 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Paráda, četlo se mi to ještě lépe, než o válkách se žlutými konzervami.

13.06.2020 4 z 5

Přírodní péče o pleť a vlasy Přírodní péče o pleť a vlasy Sophie Thompson

Skvělá knížka. Výroba vlastní kosmetiky mě prostě dostala. Recepty jsou jednoduché a vše, co jsem zatím zkusila funkční.

14.04.2020 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Viděla jsem nejdříve film a pak přečetla knížku. První část, která byla zfilmovaná byla skvělá a dala bych za ni 4*. Bohužel druhá část byla jedna obrovská nuda, která mi nedávala valný smysl, moc nechápu, že obě části knihy napsal jeden člověk, myslela jsem, že to ani nedočtu, samotný konec mě také nijak nenadchl. Díky té šílené druhé části tedy hodnotím pouze 2*. Škoda.

23.06.2018 2 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Kniha je vzhledově velice působivá, nicméně po obsahové stránce mě příliš nezaujala, děj mi přišel prostě nudný (to mám asi z těch Kingovek).

24.01.2016 2 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha mě napůl nadchla a napůl zklamala. Moc se líbil příběh, ale méně jeho zpracování. Zpočátku byla navíc nudná a chytla jsem se až s Annou, pak už se to četlo samo. Chvílemi mi ovšem knížka přišla vysloveně přiblblá a jméno hlavního hrdiny mi lezlo krkem. Nicméně ve finále to tak moc špatné nebylo.

07.12.2015 3 z 5