zweedy zweedy komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Prostě skvělé.
Což o to, gumy, o ty mi se postaráme. Horší je to s dušemi. V tom kostele si člověk duši aspoň trochu dohusti - ne, že by neměla záplaty, to určitě má, ale když ji dohustite, někam na tom dojedete.

A předvolební sliby... oni si předsevezmou, že si nevezmou a pak si přecevezmou.

19.08.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tato kniha bude blízká asi všem, protože každý byl někdy v životě sám. Dokáže se vcítit do života dívky z bažiny a jejího zklamání z lidí. Proto si hledá přátele mezi ptáky, obklopuje se jejich pery a nakonec je věrná svým mokradum a básním do konce svého života, neboť jsou jí bližší než jsem tušila.

07.11.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Jak hodnotit zničení čisté, dětské duše a těla, které se už nikdy nevrátí. Tíživé téma, bezmocnost Sisi a naprostá lhostejnost ze strany bratrů a matky. I přesto jsem knihu nebyla schopna odložit, tak krásný popis hub, procházek a Šumavské krajiny. A snad nakonec našla spřízněnou duši, která ji zachrání

01.05.2024 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Každá z nás prožije tento příběh, protože čas nikdo nezastaví. Jsme dětmi a najednou babičkami. Někdy jsme šťastné, někdy na pokraji sil. Užijeme si každý den, protože zítra už může být všechno jinak :)

29.07.2023 4 z 5

Raci v hlavě Raci v hlavě Rudolf Král

Kluk, který chtěl někam patřit a tak si napsal příběh. Opravdu krásný příběh kde nechyběla láska, smrt, čas, přátelství, zrada,... A já věřím že někde mezi námi žijí nebo žili Nestor, záhadná Taryk, Miku a celý cirkusovy svět

18.01.2023 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Dvě zraněné duše. Někteří mají jizvy na těle, jiní uvnitř. Dva stromy které chtěli růst podle svého, ale rodiče měli jinou představu.

Nehledět do minulosti nebo budoucnosti. Jen na to, co je právě teď. Protože všechno, co je právě teď, koneckonců z něčeho pochází a k něčemu směřuje. Všechno má svou historii.

Když známý věděl, že prohraje boj s nemocí pozabijel všechny slepice.

28.01.2023 5 z 5

Knihu jsem si vybrala, protože jsem nenašla sílu zkouknout dokument nebe. A po epizodě v letadle jsem si řekla, že bude velmi otevřená. Země, kde skoro nevidíte slunce, marná snaha o záchranu životního prostředí i když peníze vydané byly, přesto doslova nedotečou do řek kam mají. Práce v uhelných dolech s jedním WC pro 900 lidí, boj s rakovinou a peníze na léčbu v nedohlednu. Unášení dětí na praci v cihelnách, zmrzlá úroda pro 100 tisíce lidí, zemětřesení. A když si myslíte, že už se nic horšího nestane ve dvou řádcích zjistíte, že vláda schválila použití krevní plazmi se žloutenkou a virem HIV. A to jste teprve v polovině knihy. O kontrolách odpadků, pokoje a neustálého dohledu ani nemluvě. Díky za skutečný náhled do této země.

14.09.2023 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Přečetla jsem asi před rokem a kniha ve mně pořád zůstává. Určitě se k June vrátím protože se mi ji konečně podařilo sehnat v antiku. A budu s ní chodit, dospívat a naslouchat lidem kteří se vymykají svým chováním, oblečením, laskou a je třeba jim naslouchat a ona byla ta ktera se nebála

18.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Na začátku humorné, když Vás smrt navštíví v ty nejméně vhodné okamžiky a má potřebu si povídat a filozofovat. A pak Vám jednoho dne řekne, že máte 7 let života a převezmete její byznys. Zrovna když jste zamilovaný a čekáte dítko. Čím blíže je k smrti, tim více je nepříjemný, protože, čím méně budete milovat, tím méně to bude všechny bolet až odejdete. Ale, je to to správné rozhodnutí?

13.09.2023 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Doufám, že naše vztahy zůstanou jen na nás a spojení skrz DNA nebude nikdy reálné. Jak snadno se necháme ovlivnit a budou opravdu všichni šťastni....
Skvělá kniha

16.06.2023 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Brečela jsem na začátku i na konci. Netušila jsem do jakého marastu se pouští rodiče, když se rozhodnou pro adopci a smekám před každým Angličanem.
Vlastně je tu jednoduše popsáno jak být dobrým rodičem. Ale víte že zas tak snadné to není :) A 3x hurá, že zatím nejsem mrtvou, placatou mámou..

21.06.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Vlastně je asi zázrak, že ten vztah vydržel 17let a možná, že i více...

14.06.2023 3 z 5

Milá kniha s přáním, které se stane takovým nadělenim. Každý, kdo začne opravovat jakýkoli dům je takovým nadělenim, z kterého by jste nejraději utekli a tohle nebylo úplně malé :) A Danik výdržel, je to srdcar.

27.01.2024 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Hana Podolska se nevzdala práce ve svém salónu ani po znárodnění. Těžko říci, zda se dá opustit salón, který budujete 40 let. A budu závidět Adine Mandlové, že si kousek té krásy mohla obléknout.
Možná měla vycestovat jako Rosenbaum a její šaty by tu byly dodnes.

14.06.2023 4 z 5

Klikař Beny Klikař Beny Simona Bohatá

Klikař, co měl kliku v 80 letech :) Dělnická třída plná průseru, nad čímž se musíte zasmát a říct si to není možný? . Kamarádi ve sběrne, kde se schází skupinka naprosto odlišných duší a přesto to funguje. Doufám, že si nikdy nepřestal fotit Beny :)

26.05.2023 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Velmi čtivé,nemohla jsem se odtrhnout. Jen jsem nemohla uvěřit smrti Adama. Asi jsem mu moc fandila a nedokázala si spojit vodu s ohněm. A jedna hvězda minus za to že mi chybělo objasnění smrti Amélie. Ale jinak pište prosím dál máte talent :)

22.03.2021 4 z 5

Největší laskavost Největší laskavost Cath Staincliffe

Opravdu nemůžu odsoudit ženu, která se podílela na smrti svého manžela i když ji byla prokázána spoluúčast. Stejně tak rozumím jejímu manželovi, který chtěl odejít dříve než ho nemoc úplně zničí. Jak to vysvětlit dětem...... nevím. A jen doufám že mne o to nikdo nikdy nepožada.

31.01.2020 3 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Nejlépe shrnute přímo od spisovatelky. Téma řízení pod vlivem alkoholu........ Ztráta životů,zničená budoucnost a zlomená srdce jsou na denním pořádku.
Každý den přichází někdo o své blízké a nese si jizvy na těle, duši i srdci. A všem těmto lidem preju doktora Staynera, aby je vrátil zpět do života. Stejně jako v tomto příběhu. Samozřejmě on je ten dokonalý, ona ta krásná a mají spoustu úžasných kamarádů jak to v těchto knihách bývá, ale fakt mne ty jejich hlášky bavily :) I KDYŽ.... kdo strká koťátka do bankomatu :)))

21.01.2020

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Trocha černého humoru od Olivie, která se rozhodla zemřít, ale ani reinkarnace se zrovna nepovedla.
... Kdybychom od našeho počínání neměli žádná očekávání, asi by umřela i naše snaha konat. A vy přeci konáte, Adame..
Vždy jsem sebevraždu odsuzovala, ale tady ji to odpouštím.

07.01.2024

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Kdo by nechtěl najít tajný deník se spoustou neznámých, týkající se nejbližších. A nesmyslné odebírání děti v době komunismu do dětských domovů, ať už z politických nebo náboženských důvodu. Tohle by mělo být potrestáno.

30.09.2023 5 z 5