zuzik2301 zuzik2301 komentáře u knih

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Neuvěřitelná kniha s naprosto strhujícím dějem!
Dlouho jsem váhala, jestli si knihu vůbec pořídit. Přeci jen, nejedná se o žádné veselé téma. Nakonec jsem ji však dala šanci a nelituji.
Od prvních stran mě naprosto strhla a pak už jsem nedělala prakticky nic jiného než četla a četla. Přestože jsem v některých pasážích odhadla průběh, vůbec mi to nevadilo a musím říct, že konec mě velice překvapil.

13.01.2018 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Přiznávám upřímně, nedočetla jsem.
První díl jsem přečetla, tak říkajíc jedním dechem.
Druhý mě příšerně zklamal. Nedokázala jsem se začíst a připadalo mi, že autor úplně zničil svět, který vytvořil. Kniha mě vůbec nebavila. Dokousala jsem se do půlky, dál jsem to nedala.

22.12.2017 1 z 5

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Naprostá bomba! Moc jsem se pobavila a určitě si knížku přečtu ještě několikrát.

31.05.2017 5 z 5

Krvavá přísaha Krvavá přísaha Christopher Farnsworth

Váhala jsem jestli se do ní pustit. Upíry nemám po vydání Stmívání vůbec ráda a navíc se s touhle tématikou roztrhl pytel. Ovšem po přečtení komentářů jsem se rozhodla knihu zkusit a rozhodně nelituji. Je vtipná, čtivě psaná a konečně je v ní upír, který nevystupuje jako prototyp ideálního chlapa.

09.04.2015 5 z 5

Sabotér z Osvětimi Sabotér z Osvětimi Colin Rushton

Nedočetla jsem. Takže někdo by mohl říct, že nemám právo soudit a já rozhodně nechci znevažovat události, které kniha popisuje. Řeknu proto jen tolik, že jsem čekala něco jiného a tohle na mě působilo jako vymyšlené.

24.01.2021 3 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

Celkem zklamání... Prostě jsem čekala víc a ne - jiné slovo mě nenapadá - více jak třistastránkový popis nemocničního prostředí. Nedokázala jsem se ani vžít či nějak vcítit do Alexova utrpení. Prostě zklamání.

13.04.2019 2 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Sebastian Faulks

Celkově se jedná o velice promyšlené a propracované díle. Opravdu je vidět, že autor si do detailu promyslel úplně všechno. Bohužel musím říct, že postupem času mě kniha přestávala bavit. Přišlo mi, že je už moc natahovaná. Taky jsem se v některých pasážích mírně ztrácela, ale to mohlo být tím, že jsem se nedokázala plně na četbu soustředit.
Rozhodně stojí za přečtení, ale osobně je to jeden z mála kousků, kde se mi více líbí film než kniha.

03.02.2019 4 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Zdlouhavé, valná část knihy nudná. Pořád se opakovaly stejné pasáže od plivání po sahání na tesák.

24.06.2018

Hawke Hawke Ted Bell

Příšerná kvalita překladu. Tedy, ne že by samotný příběh byl nějaká bomba, ale četla jsem horší.
Hlavní hrdina nic moc, ale nebyl mi vyloženě protivný. Prostě mi byl jedno. Každopádně s nápadem se dalo pracovat mnohem lépe. Pokud by se toho autor chopil s tím, že by zůstal "nohama na zemi," mohl vytvořit poutavý příběh.

06.01.2018 1 z 5

Golema a džin v New Yorku Golema a džin v New Yorku Helene Wecker

Celkový příběh hodnotím kladně. Kniha se čte dobře. Co však ke čtení - i přesto potřebujete - je spousta, opravdu spousta trpělivosti.

Celkem mi vadilo množství postav, které v příběhu byly. Ze začátku knihy jsem měla pocit, že není o ničem jiném, než o představování stále nových a nových postav. Každý měl svůj příběh, který nějak souvisel s hlavními hrdiny. Také mi vadilo časté přeskakování od jedné postavy ke druhé a prolínání vzpomínek a skutečnosti. Chvílemi jsem se dost ztrácela v tom, co se vlastně zrovna děje.

Osobně se mi víc líbil příběh džina. Golema mě jednoduše rozčilovala svým chováním a celkovým postojem. Chápu, že to vyžadoval příběh, ale prostě jsem si ji nedokázala oblíbit.
Čí příběh jsem však nepochopila, byla Sophie. Není mi jasné proč tam byla, jaký měla význam, ani co s ní autorka zamýšlela, protože nevymyslela vůbec nic.

01.01.2018 1 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Po devadesáti stránkách toho, jak je Edward "úžasný, skvělý a dokonalý" se mi dělalo zle. Jako vážně? Jak už bylo řečeno v dřívějším komentáři. Jak může být někdo, kdo je víc, jak sto let po smrti popisován jako sexuální idol všech dívek mladších 15 let. Na tuhle věkovou kategorie je totiž celá série mířena.
Nikdy jsem upíry moc nemusela (vlkodlaci jsou lepší - pokud je tedy nehodnotím na základě téhle knihy) ale po přečtení tohoto díla jsou mi upíři vyloženě odporní. Nenašla jsem v knize jedinou postavu, kterou bych si byť jen trochu oblíbila a celkově hodně bojovala s tím tohle vůbec dočíst do konce.

08.08.2016

Vábení Stínu Vábení Stínu Jon Sprunk

Velké zklamání.

Od prvního dílu dost velký pokles. Nemohla jsem se do knížky začíst a strašně dlouho jsem se dějem prokousávala.
Nevím přišlo mi, že autor sám neví, kterým směrem by měl děj ubíhat a tak popsal všechny svoje nápady, které měl. Navíc je tam hrozně velké množství postav, ve kterých jsem se prostě ztrácela. A když došlo na zprávu s těhotenstvím... Upřímně jsem měla chuť knihu hned odložit.

01.11.2015 1 z 5

Syn Stínu Syn Stínu Jon Sprunk

Na tuhle knížku jsem narazila v době, kdy bych četla snad i telefonní seznam. Žádná kniha mě nedokázala zaujmout až jsem narazila na tuhle.
Caima jsem si oblíbila hned od prvních stránek. Trochu mi tam vadila ta (ne)romance mezi ním a Josi, ale vzhledem k tomu, že to tam bylo jen okrajově dokázala jsem se přes to dostat.
Kniha mě bavila a zaujala od první stránky.

15.10.2015 5 z 5