zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Vážka Vážka Leila Meacham

Ohromný příběh, krásně napsáno.

30.05.2021 5 z 5

Nervy Nervy Raina Telgemeier

Její knihy zbožňuji. I dcera je ráda čte. Tahle se mi sice líbila o trochu méně než předchozí, ale zase chápu, že toto je obtížné téma a je jistě potřeba ho vytáhnout na světlo mezi mládež. Takže moc chválím.

06.01.2021 5 z 5

Hawking Hawking Joel Levy

Perfektní!

23.10.2020 5 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Námět hezký, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že autorka tak zbůhdarma mrhá náším časem, který bychom mohli věnovat lepším knihám.

04.09.2020 2 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Bravurne napsane, neuveritelne inspirativni, jeden z nejlepsich zivotopisu, ktery jsem cetla.

17.08.2020 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nejdříve jsem k této knize měla nedůvěru jako ke každé, která je označena jako best-seller. Ale tím, že jí spousta lidí opěvovala, tak jsem si říkala, že to zkusím. První kapitola mě moc nezaujala, ale pak najednou z každou stránkou jsem knihu hltala víc a víc a rozhdoně dám i další díly.

02.12.2019 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Teeeeda tech casovych linii tam teda bylo, ze zacatku se mi pletly osudy Nely a Cassandry, ale stalo to za to. Byla to moje prvni kniha od teto autorky a navnadila me na dalsi.

17.07.2018 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Krasna kniha, kterou diky jednoduchemu stylu psani mohou cist uz i deti. Kniha nas provazi pribehem objevovani majitelky kufriku zaslaneho z Terezina do japonskeho muzea holocaustu. Pribeh je doplnen spousty fotografiemi.

23.05.2018 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Perfektni.

23.05.2018 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Autorciny knihy mam rada, ale u tehle mam pocit ze jsem se spalila. Pribeh "o nicem", stupnovani zadne ... opravdu me to nebavilo. Od dalsi knihy me to nicmene neodradi, jak se rika "I mistr tesar se nekdy utne". Doufam, ze kniha vznikla jen na natlak zvenku - neco napsat.

20.10.2017 2 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Paráda, hluboký příběh plný opravdovosti. Za mě plných pět jedniček. Navíc se mi líbila návaznost na předchozí knihu.

08.10.2017 5 z 5

Skříp, škráb, píp a žbluňk Skříp, škráb, píp a žbluňk Kitty Crowther

Totálně nádherná kniha, proti které nelze nic vytknout. My ji četly snad stokrát, a to jsme ji měly půjčenou pouze z knihovny. Pak jsme koupily domu. Krásné ilustrace, jednoduchý text ... ten jsem si teda docela přikrášlovala - text je jednoduchý možná až moc, ale ani to není na škodu. Až začne první dcerka číst, tak to bude určitě jedna z prvních knih.

22.03.2016 5 z 5

Zpátky do Afriky! Zpátky do Afriky! Jiří Dvořák

Tak krásně psanou a vtipnou knihu pro děti už jsem dlouho nečetla. Skoro mě i mrzelo, že končí a že nevím jak to bude dál. Ilustrace jsou volené také celkem vhodně.

18.02.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika, a navíc nádherná. Jak já bych chtěla být Lizií Bennetová.

05.12.2015 5 z 5

Anton a Jonatán Anton a Jonatán Jostein Gaarder

Neuvěřitelně dojemná knížečka a ilustrace opravdu překrásné.

04.06.2015 5 z 5

Ti otravní králíci Ti otravní králíci Ciara Flood

Perfektní. Navíc ten Stopaův průvodce mě dojal.

25.05.2015 5 z 5

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgren

Oproti klasické Pipi, byl toto po někud jednodušší příběh, ale i tak to bylo hezké. Pipi mám moc ráda. Možná, že to bylo psané pro menší děti, tak proto.

15.05.2015 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Kniha se mi moc líbila, ale ke konci už šlo jen o čtení různých útržků a to už mě moc nebavilo.

27.03.2015 5 z 5

Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Astrid Lindgren

Perfektní dětská kniha ... občas se ale nemůžu zbavit dojmu, že to není jen dětská kniha, že je to daleko víc. U mě patří mezi desítku nejlepších knih vůbec.

01.11.2014 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Klasika, mělo by patřit do povinné četby každého knihomola.

08.10.2014 5 z 5