zuzepka zuzepka komentáře u knih

Dům u nemocnice / (Až bude padat hvězda) Dům u nemocnice / (Až bude padat hvězda) Valja Stýblová

Citlivě psaná kniha o bezprostředním děvčeti z vesnice.Pro dnešní mladé k pousmání.Já můžu jen doporučit mě se moc líbila.Spousta pasáží k zamyšlení.

08.08.2014 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Vzpomínky ženy na sklonku života mě zavedla do poválečných let.Návrat Volyňské dívky zocelené těžkým dětstvím.
Její přeměna v ženu a matku.Pozadí osidlování pohraničí a nástup komunismu jen ukazuje,že spravedlnost,
ochranu rodiny,dětí a právo na štěstí mají ženy zakořeněnou hluboko v sobě.Pro mě je to knížka se silným příběhem
ke které se budu vracet.

17.10.2013 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Paní spisovatelka HM Körnerová patří mezi mé oblíbené a myslím,že příště si rozmyslí komu prodává práva na zfilmování.Kniha je čtivá tak jako její všechny, ať jsou to knihy historické nebo ze současnosti a mrzí mě,že jsem nejdřív zhlédla parodii na knihu.

28.04.2017 4 z 5

Káťa, Katrin, Katynka Káťa, Katrin, Katynka Alena Santarová

Moje dětství,tak nemůžu jinak než za plný počet hvězdiček.Kniha zafungovala i po 30 letech.

15.03.2016 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Děj mně vtáhl od první věty a už nepustil.Lidskost v každém písmenu.Vyhledám další autorčiny knihy.Projevuji lítost,že neměla více času k napsání dalších ještě úžasnějších!

28.02.2015 5 z 5

Hledači mušlí Hledači mušlí Rosamunde Pilcher

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.Čtu opakovaně,nejlépe o dovolené-tak jako letos.I když vím již od začátku průběh děje a jednotlivé postavy mi ožívají před očima.Vůbec mi to nevadí,rodinné ságy a příběhy prostě miluju.Když je hlavní hrdinkou silná žena s něžnou duší a bojovným duchem jako Penelopa tak to nemá chybu.Prostě romantika jak má být.Knihu řadím od Rosamunde Pilcher k jejím nejlepším.Filmové zpracování se mě nelíbilo -kniha je prostě kniha,víc se do ní vejde a vykreslení charakterů jednotlivých postav je vždy zdařilejší.Hlavně pro čtenáře s fantazií.

27.07.2014 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Kniha která nezklame a pohladí.

18.05.2017 5 z 5

Nezlomený Nezlomený Laura Hillenbrand

Nejsilnější příběhy píše sám život,proto není třeba dlouhých komentářů.Úcta,obdiv a pokora k člověku,který musel tímto projít se dostaví se samozřejmostí po dočtení knihy.

11.03.2017 5 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Nekomplikovaná,předvídatelná oddechovka při které jsem se během čtení přistihla s úsměvem na rtech.Lehké čtení kde pilířem obou příběhů jsou bratři Nolenovi žijící na ostrově.

04.03.2017 4 z 5

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

Koupila,přečetla a dostavil se super pocit.Knihy od T.K.-V. mě prostě dokáží nadchnout.

15.07.2016 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knihu jsem četla na doporučení a příjemně mě překvapila.Historicky laděné sladkobolné příběhy většinou odkládám,ale přes nezáživný začátek jsem se prokousala a s chutí dočetla do konce.Čekala jsem sice nějaké větší rozuzlení příběhu,ale když jsem zjistila,že je to spíš seriál tak už to chápu.Jen se obávám,aby další knihy nebyly jen ohřívanou nastavovanou kaší.

09.02.2016 5 z 5

Dvakrát řež, jednou měř Dvakrát řež, jednou měř Janet Evanovich

Četla jsem teprve první knihu a za mně plný počet.Detektivku s humorným nádechem jsem zrovna potřebovala.Stephanii Plumovou jsem přijala za vlastní a úplně jsem si zamilovala babičku Ednu Mazurovou - chodící postrach a zaručený prodloužený život od smíchu v jejím podání.Těším se na další příběhy,které určitě vyhledám.

27.05.2015 5 z 5

Když padla Venuše Když padla Venuše Deborah Smith

Kniha se mi dobře četla.Nejdřív jsem si myslela,že děj bude velmi povrchní.Příjemné překvapení zajímavé dějové linky,mě nutilo v čtení pokračovat.Rodinná soudržnost je hlavní podstatou příběhu,řešení otázky důvěry v člověka a kterýkoliv státní systém.Konec spěje neodvratně k lásce mezi věčně naježenou,ale ochranářskou Veni a bývalým agentem Gibem.

14.09.2014 5 z 5

Bez ženské a bez tabáku Bez ženské a bez tabáku Jiří Křenek

Knihu jsem zapůjčila na doporučení knihovníka,jako vzpomínku na televizní seriál nebo film(už si nevzpomínám) svého dětství.Nelitovala jsem ani minutu,vtipně psaný příběh obyčejných lidí z Valašska v místním nářečí mě smíchem zvedla náladu.Vřele doporučuji.

06.03.2014 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Tíživé vzpomínky provázejí Gitu celým životem.Nabalující se drsné skutečnosti jsou až k neuvěření.Je možné, aby člověk uvezl tak těžkou káru?Autorce jsem uvěřila,přesto se knížka četla těžce a se svíravým pocitem.

03.11.2013 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Po delší době kniha,která mě vtáhla do děje od první stránky a svým dějem splnila očekávání.

28.08.2017 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Když nemám co ke čtení sáhnu po literatuře své dcery.Třetí přečtená kniha mně jen utvrdila,že autorky se sice snaží o jakousi změnu příběhu,ale určitě by chtělo změnit výrazy při vyprávění sexuálních scén.Opakování stejných slov nejen v jedné knize,ale ve všech ostatních je po chvilce nudnou záležitostí.

02.08.2016 2 z 5

Love story Love story Erich Segal

Kniha,která nikdy nezklame a čte se jedním dechem. Jedné velká láska je strhujícím příběhem dvou rozdílných lidí,kterým není dopřána společná budoucnost.

24.01.2016 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Překrásná kniha,ke které se budu s určitostí vracet.Potěšilo mně,že se mé tušení k vyústění příběhu potvrdilo.

13.08.2015 5 z 5

Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou David Armine Howarth

Spíše kniha faktů,ale jsem moc ráda,že jsem si ji přečetla.Síla vůle a odhodlání zejména cizích lidí ve vypjatých situacích je ojedinělá nejenom ve válce.

10.06.2015 5 z 5