zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

A Kya, bez slz a bez odsuzování, zašeptala : "Sbohem, mami !"
A já si dnes dovolím se ke Kye připojit a se slzami zašeptám: "Sbohem, tati !"
Když jsem četla tento nádherný román bylo mi hrozně smutno a těžko. Zrovna totiž odešel můj milý tatínek, možná je už tam, kde zpívají raci... Sedí si s Kyou ve člunu a povídají si, krmí spolu racky, proplouvají bažinou a jsou šťastni. Jen Tate je osamělý ve své chatrči a já jsem smutná tady doma...
Kniha se mi moc líbila. Skrývá překrásný a procítěný příběh o lásce k přírodě, do kterého je elegantně vsazena i detektivní zápletka.

26.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Také já jsem s knihou spokojená a nejenom to. Nadšená ! Šikmý kostel zcela splnil mé očekávání, už od prvních stránek jsem se zcela ponořila do tohoto zaniklého havířského světa a nechala se unášet jeho příběhem. Postavy jsou tak skutečné, připomínají mi pohlednici s pohyblivými obrázky, krásný, nostalgický i krutý čas minulý, na který rádi vzpomínáme... Nechybí přátelství, láska a naděje. Barbora, Julka a Ludwik, jejich mimořádná životní pouť. Děkuji autorce za tento jedinečný zážitek !

30.03.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ach, Barunko, také já bych si někdy ráda nasadila křídla ….. ! Jak já ti rozumím !
Krátká a silná jednohubka, smutná, dojemná, čtivá, bez příkras a na dřeň.

06.02.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Milá cácorko,
ano, teď už znám Tvůj příběh a nemyslím si, že můžeš být šťastná. Snad pak až čas zahojí ty největší a nejhlubší rány, pak pocítíš úlevu a v životě
se ti zableskne i první paprsek štěstí. To Ti přeji z celého srdce !

Nikdo z nás by nechtěl ani neměl mít les v domě. Je to smutný, silný, temný, drásavý příběh z pera Aleny Mornštajnové, skvěle napsaný...

22.05.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Při čtení Zuzanina dechu jsem dech zadržovala a konec příběhu mi dech vyrazil !
Pro jistotu a abych uvěřila jsem si poslední strany přečetla ještě jednou. A bylo to tam. Vůbec ne proto, že se jmenuji také Zuzana, jsem knihou nadšená. Tohle byla ta nejvybranější a nejsladší lahůdka, kterou znám. Každičkou stránku jsem si vychutnala a bylo mi líto, že jsem ji již přečetla. Je to vynikající a dechberoucí čtení !!
Autorčin styl psaní bez přímé řeči, vše v čase přítomném, mi dokonale sedl, hned mě pohltil a vůbec mi nevadil, nepřekážel.
Zuzanin dech je na mém pomyslném řebříčku hodně vysoko. Šplhá až na první příčku ! Děkuji paní autorce za tak jedinečný čtenářský zážitek !!

24.02.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Ach, milá Anno, máte můj obdiv ! Tolik vnitřní, síly, odvahy, pokory a lásky, to se jen tak nevidí. Nechť je ten váš úděl a životní příběh poučením mnohým z nás !
Silný příběh, nezapomenutelný a fascinující. V dnešní době dokonce těžko uvěřitelný, ale já vůbec nepochybuji, že se stal a že Anna toho tolik prožila. Vlastně jsem moc ráda, že jsem sáhla po této knize a když mi občas bude ouvej, vzpomenu si na ni a nebudu škemrat.
Kdo ještě nečetl Heřmánkové údolí, ať si prosím přečte !

04.09.2020 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

I já se řadím mezi ty, kdo mají rádi knížky Michaely Klevisové. Vůbec nevadí, že Prokletý kraj není typická detektivka. Odkrývání rodinné historie, dávné minulosti, které se odehrává v pošumavských lesích je vždy dobré a napínavé téma pro knížku. A hlavně, když tu knížku píše skvělá Míša Klevisová. Příběh má podzimní, nostalgickou atmosféru, která prostupuje celým příběhem, tajemství starého deníku, pejsky a hlavně kočičku Barušku, kterou jsem si oblíbila.
Výborné čtení, obalte se do deky, uvařte si horký čaj a šup do Jelení Hory !

22.09.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečtu spoustu knih a Hana mě nějak míjela. Napravila jsem svůj čtenářský rest a mám Hanu přečtenou. Krásný a silný zážitek, dojemná a nezapomenutelná kniha !!
Četla jsem Hanu opravdu jedním dechem a s velkým očekáváním. Nejsem zklamaná, ale nadšená !! Ještě dlouho na Hanu nezapomenu, na příběh Rosy a Hany, dvou sester, které měly ten nejtěžší osud. Budou ještě dlouho v mých vzpomínkách !!

21.02.2019 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Ještě pořád ve mně doznívají a v myšlenkách se s nimi loučím... ty těžké osudy hlavních hrdinů Barky, Ludwika, Julky a jejich rodin. A přemýšlím nad tím, jaký byl dříve život krutý, těžký a my dnes jsme již nějak změkčilí a slabí, nemáme tolik vnitřní síly a odolnosti... I Šikmý kostel nás v tomto smyslu může posílit a dodat energii. Díky za něj !!
P.S. Já byla šťastná z té naděje, která se objevila na úplném konci. Tolik jsem ji potřebovala, zrovna jsem byla z tolika ran osudu ve smutné náladě a naděje všechno změnila ! Naděje pro Ženku...

26.05.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Nestává se často, že se při čtení detektivky kloubí napětí s dojetím, a i proto je asi Matčin hrob tak bezvadným čtením. Jossie je neuvěřitelně silná postava a zrovna v tomto díle se čtenář dozví víc o jejím nesmírně krutém, bezútěšném a smutném dětství. Jossie se i tak dokáže vypořádat se stíny minulosti a jít dál...
Co dodat ? Skvělé čtení plné napětí a na konci jsem ani nedýchala ! Prostě paráda !!!!

07.01.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tato detektivka se mi moc líbila, neboť Michaela Klevisová patří mezi mé nejoblíbenější české autorky. Její knihy se čtou skvěle, baví mě a nenudí.
DRAK SPÍ, no není to dokonalý název ? Však se čtenář brzy dozví, jak je to vlastně s tím spícím drakem... Atmosféra malé jihočeské vesničky s pár chalupami byla úžasná. Zcela mě pohltila a okouzlila. A že se stane mezi jejími pár obyvateli vražda, to jsem tedy nečekala. Na scénu přijíždí kriminalista Josef Bergman s kolegyní Sylvií, aby zjistili, kdo zabil mladou ženu. Vraha jsem tedy vůbec neodhadla. No, občas bývá pod svícnem tma. Přečtěte si !!

29.08.2020 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Vraní oko není jenom oko vrány, ale i bylinka. Věděli jste to ? Já vesničanka neznalá bylinkářství jsem to netušila. Tolik na úvod jako zpestření i poučení.
Vraní oko je úžasná detektivka. Moje nejoblíbenější česká autorka opět napsala tak čtivou a napínavou detektivku, že jsem ji přečetla za dva večery. Moc se mi líbila ! Moc ! Bavila mě hned od prvních stránek, kde jsem se seznámila s rodinou Straussových. Krásné a nevšední prostředí příběhu vytvořilo parádní atmosféru celé knihy.
Detektivka z českého prostředí, uvěřitelná, taková jako život sám ! Doporučuji !!

21.04.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka krásně zpracovala tento citlivý a smutný příběh. Nahlíží do lidských duší, zná naši českou minulost a píše o ní.... O obyčejných lidech, které denně potkáváme. Třeba Svatopluk mohl být můj děda a Eva pak určitě má slovenská teta. Tolik se na ni podobá, i smrt ji dostihla stejně rychle jako Evu. Přečetla jsem všechny autorčiny knihy, každá je krásná, každá jedinečná, každá malý poklad. Pište dál, prosím !

08.05.2019 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Dočetla jsem svůj první thriller od autora s pseudonymem J.P. Delaney. A zajisté ne poslední. Byl to jistě slušný thriller, čtení odsýpalo, bavilo mě, napínalo a závěr knihy pak zvýšil můj celkový dojem. Závěr vskutku thrillerový, nečekaný, šokující, i když do jisté míry uspokojivý ! Téma výměny novorozeňat je velmi atraktivní a jen stěží se dokáži vžít do pocitů Maddie a Peteho ! Já sama se stanu za chvíli babičkou a i proto jsem ráda, že jsem výměnu dětí prožila jen knižně. Tedy doufám...
Ale opravdu to byli nejdříve slušní lidé, že ? Miles a Lucy. Kdo komu může věřit ?

13.03.2022 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Děj románu plyne poklidně jako líná řeka a stejně tak klidně, s pokorou a obdivuhodnou nezlomností snáší hlavní hrdinka Victorie svůj osud... I já bych chtěla být jako řeka, jako ona, silná, statečná, oddaná i věrná. Věrná odkazu své rodiny, věrná jednomu muži. Očekávání krásy tohoto příběhu se naplnilo. Mám pocit, že všechna slova jsou zbytečná. Stačí začít číst a porozumět životu uprostřed divoké coloradské přírody, životu na farmě a životní síle Viktorie.
Nádherný příběh, jistě jeden z nejlepších příběhů čtených v tomto roce !

05.10.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tenhle ztřeštěný, veselý, úsměvný, ale i hluboce lidský román Fredrika Backmana byl příjemným čtením, ale určitě nepředčil mého oblíbeného Oveho, či nezapomenutelnou uklízečku Britt - Marii. Tito dva hrdinové totiž již navždy zůstaly v mé mysli, v mém srdci.
Úzkosti a jejich lidé je opravdu bláznivá komedie, která má v sobě kromě lidskosti také poselství. Jen mu musíme naslouchat a porozumět. Rozumět tomu, co nám pan Backman sděluje mezi řádky, cítit a vnímat jeho slova. Stará paní Estelle v knize podtrhla:
Láska je, že chci, abys byl.

13.08.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Jeden z nás to být musí. Ale kdo z nás je vrahem ?
Opět skvělý, neodložitelný a poutavý thriller z pera oblíbené Shari Lapeny. Je těžké přestat číst, když se každičkou chvilku blíží rozuzlení, ba ne, je nemožné přestat číst hned od začátku. Já prostě a jednoduše miluji tyto sousedské autorčiny thrillery ! Je to PECKA !

18.06.2020 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Ano, velmi útlá knížka a velmi citlivé téma, jednohubka a lahůdka v jednom !
Petra Dvořáková napsala opět procítěný, svérázný příběh, který nutí k zamyšlení, příběh plný pocitů, dojmů, ztrát i hledání. Příběh o muži, který se vrací z nepovedené duchovní cesty domů. Otvírá starý, zrezivělý zámek u domu své babičky, otvírá zahradu, kde znovu najde sám sebe i svou vlastní minulost a budoucnost. Návraty domů nejsou nikdy lehké.

14.11.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

I čtvrté pokračování detektivní série od Lisy Reganové je stejně kvalitní a vynikající čtení jako díly předchozí. Opět dominuje vysoká čtivost, zvyšující se napětí, rychlý spád a děj a v tomto díle mě překvapil i dojemný závěr. Josie pátrá v životě své kolegyně Gretchen, jejíž život je obestřen spoustou záhad a tajemství. Gretchen nejprve zmizí a následně je obviněna z vraždy. Josie neztrácí víru a naději a znovu riskuje i svůj život, aby vypátrala brutálního vraha. Co myslíte, podaří se Josie zachránit svou kolegyni ?

19.04.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tak konečně je vytoužený thriller od Shari dočten ! Kniha se klidně mohla jmenovat Jeho konec, no to by asi autorka prozradila čtenářům příliš, tak je to správně Její konec. Super čtení, nic nechybělo, nepřebývalo, s každou další a další stránkou napětí a adrenalin nabýval na síle a láska Stephanie a Patricka naopak slábla a slábla až zmizela zcela. A pak ten příšerný konec ! To jsem tedy nečekala, zase tak dokonalý obrat, tleskám paní autorce, i když se přiznávám, že mé sympatie k Stephanii ze začátku byly docela velké...
Její konec - dramatický a nečekaný konec jedné rodiny.

P.S. Tato kniha je má výroční na DK, s číslem 800. Děkuji vám, milí přátelé za každičký paleček. Mám vás ráda, jste super ! Krásné léto !

28.06.2021 5 z 5