Zuzana207 Zuzana207 komentáře u knih

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Na túto knihu som sa veľmi tešila, lebo kníh z leteckého prostredia je na trhu pomerne málo. Bola som však sklamaná. Zdĺhavé opisy myšlienok a monológ hlavnej hrdinky ma unavovali a spomaľovali dej. Keďže som bola zvedavá na stretnutie hlavnej hrdinky s mužom jej srdca, tak som sa do čítania nútila. No keď sa po ďalších cca 50 stranách nič podstatné nezmenilo, tak som to vzdala. :( Oceňujem nápad autorky zasadiť dej do leteckého prostredia, ale podľa mňa knihe chýbal šmrnc.

09.04.2020 1 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Na knihu som sa veľmi tešila, ale už po úvodných stránkach som bola sklamaná. Začiatok sa mi zdal taký chaotický, neprehľadný. Ani po prečítaní ďalších stránok ma dej nevtiahol, tak som to vzdala. Možno v budúcnosti sa ku knihe vrátim.

16.03.2020

Unesená Unesená Nataly Castle

Od príbehu, ktorý čerpá zo skutočných udalostí, som čakala viac. Celý príbeh mi prišiel akoby koncept. Knihu som dočítala, ale každou stránkou som očakávala nejaké vysvetlenie, osvetlenie súvislosti, aj záver bol pre mňa nejasný. Oceňujem autorkinu snahu dotknúť sa tak citlivej témy, ktorá je o to tragickejšia, keď si človek uvedomí, že toto sa reálne vo svete deje.

14.04.2024 2 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Ďalší z jednoduchých, predvídateľných a vtipných príbehov od tejto autorky, ktorý poteší romantické duše.
Mňa však tie prieky, ktoré si robili hlavní hrdinovia v detstve, bavili viac, ako situácie v dospelosti. Je to fajn oddychovka, ktorá ale v konečnom dôsledku pôsobila akosi infantilne. Knihu preto zaraďujem to kategórie: Nenadchne ani neuškodí.

19.09.2021 3 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

V druhej časti tejto série sa autorke podarilo popri sexuálnych scénach aj rozvinúť dej. Príbeh zaujal postavami, ich minulosťou a dialógmi. Zato sexuálne scény sa mi zdali na jedno kopyto, stále podľa toho istého scenára. V druhej polovici knihy ma unavovali tie myšlienky typu "Bože, čo sa to so mnou deje???... Ja ju/ho predsa nemôžem milovať?!
Celkovo sa táto časť čítala lepšie ako prvá, ale na plný počet hviezdičiek to určite nie je.

14.06.2021 3 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Po tejto sérii som siahla z dlhej chvíle a zvedavosti. Dá sa povedať, že kniha splní jediný účel - vyplní čas. A to je asi tak všetko. Nemajte veľké očakávania, dej je pomerne plytký a jednotvárny, bez výrazných zvratov. Zato sexu a masturbácie obsahuje viac ako dialógov medzi postavami. Celkový dojem? Prežijete to, ale po repete nezatúžite. Sériu prečítam už len zo zvedavosti, či dôjde k nejakému prekvapeniu.

14.06.2021 2 z 5

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Druhý diel u mňa zabodoval viac ako prvý. Bolo tam viac akcie, viac dialógov, prekvapivé odhalenia a samozrejme opäť véééľa sexu. Embry ma upútal už v prvej časti a ani v tejto nesklamal. Je to miláčik a chudáčik zároveň, keď napriek jeho úprimným citom musí stále hrať druhé husle.
Tie sexuálne scény by mi nevadili, akosi to k tomuto zvrátenému ľudskému pletencu patrí, ale je pravdou, že zakaždým nemusia byť také podrobné. Po ich prečítaní mám pocit, že sa budem musieť ísť vyspovedať alebo inšpirovať. :-)
O hviezdu menej dávam za tú abnormalitu - sex počas únosu???!!!
Ale aj napriek tomu sa teším na poslednú časť série, ako sa ešte zamiešajú osudy tohto atypického milostného trojuholníka.

16.11.2020 4 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Zaujímavý námet, dokonale prepletené vzťahy, veľa tajomstiev a intríg - to všetko zaliate riadne pikantným sexuálnym nálevom. Čítanie tohto dielka vo mne vyvolávalo rozporuplné pocity - už len stretnutie Greer s Ashom bolo divné. Stretnú sa na pár minút a potom roky nič. A zrazu po rokoch sa k nemu doplazí a stane sa jeho hračkou. Žiadne rande, žiadne spoznávanie - skrátka nenormálna osudová príťažlivosť a hupsneme na to!
Miesto farbistých sexuálnych scén by som v niektorých častiach prijala viac dialógov medzi postavami. Aj napriek určitým výhradám ma však dej zaujal a nútil pokračovať v čítaní. Knihu by som neradila medzi odpad, má zaujímavý námet a pútavý dej. Autorka postupne odhaľuje rôzne prepojenia, čím drží čitateľa v strehu. Myslím, že ak sa čitateľ "presexuje" až ku koncu prvej série, určite siahne aj po pokračovaní. :-)

16.11.2020 3 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

No, po prečítaní tejto knihy som sa utvrdila v tom, že autorka Archerovým hlasom dala latku príliš vysoko. Tento príbeh je zaujímavý, romantický, splní účel príjemnej oddychovky, ale za prvou knihou podľa mňa dosť pokrivkáva.
Postava Evie na mňa pôsobila pubertálne a nevyzreto. Vzhľadom na skúsenosti, ktoré mala z detstva, bola k Jakeovi (ako k mužovi vo všeobecnosti) od začiatku príliš dôverčivá. Podľa mňa kniha je miestami zbytočne zdĺhavá a stráca šmrnc, čo je škoda, lebo námet vôbec nie je zlý.

06.11.2020 3 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Po prečítaní knihy Dokážeš udržať tajomstvo? som bola veľmi zvedavá na ďalšiu príjemnú a zábavnú oddychovku od tejto autorky. Ale v tomto prípade sa veľká zábava nekonala. Začiatok knihy bol nemastný - neslaný, do čítania som sa nútila a miestami uvažovala, že knihu odložím. Hlavnej hrdinke ani niekoľkoročný časový posun neubral z naivity, čo podľa mňa dosť príbeh brzdilo. Ešteže čitateľa držali nad vodou osudy ďalších postáv. Asi v polovici knihy začali postupne vyplavovať na povrch rôzne tajomstvá a prepojenia osudov a kniha získala potrebný šmrnc.

29.09.2020 3 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

29.09.2020 3 z 5

Beta Beta Jasinda Wilder

Druhý diel tejto série som čítala so zatajeným dychom. Dej bol veľmi dynamický a knihu som len ťažko púšťala z rúk. Násilné scény v príbehu vnímam ako opodstatnené. Vzhľadom na to, kde sa dej odohrával a proti komu hlavní hrdinovia bojovali, umožňovali autentickejšie prežívanie príbehu.
Jediné, čo mi v príbehu začalo trochu vadiť, bolo správanie Kyrie. Odkedy stretla Valentina akoby bola nesvojprávna a nevidela asi ďalej od nosa. Ale ani to mi nezabránilo dokončiť celú sériu. :)

21.09.2020 4 z 5

53 dopisů pro mou lásku 53 dopisů pro mou lásku Leylah Attar

Knihe by som dala podtitul "Madisonské mosty po perzsky." Zo začiatku sa dej ťažšie rozbiehal, miestami mi to pripomínalo cestu tunelom, nič prekvapivé napravo ani naľavo. Asi od polovice to nabralo slušný spád, poháňala ma zvedavosť, ako hlavná hrdinka vyrieši dilemu rodina versus milenec (tu tá podobnosť s filmom) a z knihy sa napokon vykľula príjemná oddychovka.
Plný počet hviezdičiek nedávam za zoznam postáv na začiatku knihy, ktorý pôsobí odstrašujúco a podľa mňa je zbytočný, keďže v priebehu diania čitateľ všetky postavy spozná.

08.08.2020 3 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Pre mňa aj druhý diel na plný počet hviezdičiek. Hlavní hrdinovia opäť čelia nepredvídateľným situáciám, mafiánskej krutosti a snovajú plány na pomstu. Správanie Sofie treba vnímať trochu s nadhľadom, v niektorých situáciách vystupuje ako Xena bojovnica, realita by bola úplne iná. Ale tým, že príbeh je z prostredia talianskej mafie, mi to nijako neprekážalo. Aj napriek zmätku a bezohľadnosti, s ktorými sa Sofia musí pasovať, vstupuje do jej života neistými krokmi láska. Dokáže sa úprimný cit rozvinúť aj v temnote znepriatelených mafiánskych klanov? Odpoveď idem nájsť v ďalšom dieli tejto serie. :-)

15.07.2020 5 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Po sérii Božský som bola veľmi zvedavá na ďalší titul od týchto autoriek. Nooo....knihu by som úplne nezatracovala, ale priznávam, že som čakala trochu viac. Je to relatívne fajn oddychovka, ktorá v čas núdze splní účel.

24.06.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Pekný príbeh, sympatické postavy, zaujímavé prostredie, v ktorom sa dej odohráva. Je to príjemná oddychovka ku káve, ale myslím, že autorky si ponechali akúsi rezervu a viac ma oslovili ich predošlé série.

23.06.2020 3 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Pekná oddychovka, celá séria sa dobre čítala. Ale pre upevnenie romantického charakteru príbehu by som skončila svadbou a narodením dieťaťa.
Podľa mňa je záverečná scéna s Woodsovou priateľkou zbytočná. Myslím, že čitateľ by si skôr zaslúžil vedieť, čo sa stalo s Nan, ktorá dosť ovplyvňovala vzťah hlavných hrdinov. Tiež mohla autorka aspoň načrtnúť, čo by čakalo v budúcnosti Granta.

20.04.2020 3 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Na pokračovanie tohto príbehu som sa tešila a autorka opäť nesklamala. Dej sa vyvíjal zaujímavo, postupne sa odhaľovali rôzne tajomstvá, ktoré čitateľa nútili pokračovať v čítaní.
Jedine, čo ma štvalo, boli pasáže, v ktorých hlavná hrdinka vždy pomýšľala na útek v situáciách, ktoré boli iné, ako samozrejme vyzerali.
Ale inak by to nebola romantika a nemohlo by dôjsť k uzmierovaniu, však? :)

20.04.2020 4 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Keď som si túto sériu vybrala, nemala som veľké očakávania. Ale dej ma veľmi rýchlo zaujal, kniha je dobre písaná a číta sa v podstate sama. Myslím, že autorke sa podarilo do príbehu vložiť primeraný podiel romantiky, aby nepôsobila príliš "cukrovano," tiež intríg, aby nenudila a nútila čitateľa rozmýšľať nad ďalším vývojom príbehu.
Pre náročnejšieho čitateľa môže byť príbeh menej zaujímavý, ak očakáva viac akcie, napätia či tajomstiev.

20.04.2020 4 z 5

Posvätný pokoj Posvätný pokoj Audrey Carlan

Kniha sa mi čítala dobre. Tematika jogy robí knihu zaujímavejšou, tiež oceňujem vtipné situácie. Dej je síce jednoduchý a predvídateľný, no celkovo je kniha "čtivá."
Náročnejších čitateľov nemusí zaujať, pretože absentuje zápletka či nejaká tá dramatická situácia. Je to skôr taká víkendová oddychovka.

16.03.2020 3 z 5