ZUZANA-123 ZUZANA-123 komentáře u knih

Den svatého Ignora aneb Léčivý román Den svatého Ignora aneb Léčivý román Pjér la Šé'z (p)

Místy jsem se docela nasmála a moc se mi líbí tato pasáž:Ještĕ mnohokrát bude muset Ignor zemřít a znovu se narodit,než dosáhne plného osvobození na cestĕ,která je úzká jako ostří břitvy.Postupuje se po ní obtížnĕ také proto,že vede kolmo mezi Nebem a Zemí.Ta cesta ubíhá-ve skutečnosti-jen po milimetrech.Zejména z počátku.

09.03.2020 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Vzpomínky autorky na minulé životy,obrovskà touha po zacvĕceni do egyptských mystèrii,vzestup do vysokých vibraci a poté pàd,na to vše si autorka vzpomínà a popisuje.

19.10.2019 5 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Marie Antoinetta a její životní příbĕh od dĕtství až po nástup na trůn.Rozhodnĕ to nebyl jednoduchý život být cizinkou a královnou.Psáno poutavĕ,četla jsem i po nocích.Kniha patrnĕ vyšla v malém nákladu,proto jí nĕkteři prodejci naceňují dost vysoko.Já jí zde koupila za slušnou cenu,nakonec jsem zjistila,že se dá i stáhnout.Výsledek byl ten,že ve dne jsem četla fyzickou papírovou knihu,v noci kdyz jsem nemohla spát jsem pokračovala ve čtení eknihy stažené v telefonu.

25.07.2023 5 z 5

Rolf zálesák Rolf zálesák Ernest Thompson Seton

Kniha plná moudrostí o přírodĕ.Nĕkoho by mohla od čtení odradit smrt velkého množství zvířat jen kvůli získání jejich kožešiny.

13.05.2023 5 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

Hugh de Singleton se stal i mým oblíbeným středovĕkým hrdinou.

06.05.2023 5 z 5

Ztracená Ztracená Joy Fielding

Kniha vhodná pro čtenáře kteří rádi čtou o životních krizích žen.Autorka jejíž romány často vycházejí v edici Nejlepší svĕtové čtení.

06.05.2023 5 z 5

Kdo se bojí smrti Kdo se bojí smrti Nnedi Okorafor

Knihu bych doporučila tĕm co se zajímají o šamanismus.

26.02.2023 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Napínavé až do konce.

04.01.2023 5 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Heinz Günter Konsalik

Konsalik je autor který nezklame.Stále platí i v součastnosti,že Jantarová komnata byla darována, uloupena,ztracena a zatím nenalezena.Možná ji potkal i podobný osud jako v této knize.Nicménĕ na jejím místĕ už se nalézá její kopie.Líbí se mi,že román není úplná fikce,historické postavy jsou reálné.

30.12.2022 5 z 5

Dar z hvězd Dar z hvězd Elena Danaan

Na tuhle knihu jsem se moc tĕšila.Informacìm kterè se zde dočtete ale nelze sdĕlovat každèmu,často o nì nelze mluvit ani s nejbližšì rodinou.

30.09.2022 5 z 5

Špionka z Bastily Špionka z Bastily C. S. Quinn

Tohle bylo napînavé až do samèho konce,nemohla jsem se odtrhnout od čtenì.Navìc se mi lìbil styl jakým je tento historycký román napsán.Momentâlně lze zakoupit i za cenu pod 100 kč.

16.06.2022 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Tahle kniha ležela v knihobudce,tak jsem po nì sáhla.Doma jsem zjistila,že má ještĕ dalšì dvĕ pokračovánì,možná i vìce.Název Vinařstvì je trochu rozporuplný,protože o vìnĕ jako takovèm a jeho pĕstovánì se zde nepìše tèmĕŕ nic.Zpočátku se zdàlo,že půjde o červenou knihovnu s tèmatem láska syna z bohatè rodiny a služky.Takè čìst o válce v současnè dobĕ nenì zrovna přìjemnè,navìc když čtetè o tĕch hrůzách docela dlouho.Poslednì zhruba třetina knihý byla ale velmi napìnavá a konec vyzìvá k přečtenì dalšìho dìlu.

11.06.2022 4 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Příbĕh lásky i když to tak zpočátku nevypadá.

28.10.2021 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Tahle kniha by se dala zařadit do více kategorií.V dobĕ prvního vydání v roce 1938 byla zařazena do kategorie červená knihovna,pozdĕji psychologický román,také by mohla být řazena i mezi detektivky kde vrah unikne spravedlnosti.

06.09.2021 5 z 5

Zvláštní, ale pravdivé Zvláštní, ale pravdivé John Searles

Líbí se mi styl jakým je kniha psaná.

14.08.2021 5 z 5

Extáze: Román o Almě Mahlerové Extáze: Román o Almě Mahlerové Mary Sharratt

Po přečtení této knihy o Almə Mahlerové a dodatku o jejím dalším životĕ,bych tuto pozoruhodnou ženu chtĕla v její dobĕ poznat osobnĕ....

28.07.2021 5 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Poutavĕ napsaný příbĕh z přelomu 16.a 17.století kdy hlásit se k anglikánské církvi bylo považovàno za jedinné a spràvné.

19.07.2021 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Částečnĕ fiktivní příbĕh Hildegardy z Bingenu,která třicel let prožila zazdĕná v cele mužského kláštera.Svými vizemi vnášela ,,svĕtlo" do tehdejší ,,temnoty" církve.

14.05.2021 5 z 5

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Pĕtatřicetiletá Lara zdrcená traumatem z rozvodu se vydává na cestu do Peru,kde s pomocí kurandéry Mama Maru mĕní úroveň svého vĕdomí,začíná postupnĕ chápat co skutečnĕ znamená být ženou,a s Tata Sabinem zase poznává,jaká je role ženy vedle muže a jak mohou společnĕ kráčet životem jako pár.

15.11.2020 5 z 5

Cesta šamana Cesta šamana Hernán Huarache Mamani

Příbĕh ze života autora.Po mnoho staletí byly hluboké znalosti a učení drženy v utajení,aby se předešlo jejich špatnému pochopení nebo zneužití.Autor knihy je jedním z tech kteří se probouzejí a aktivují svůj úkol na planetĕ zemi.

21.10.2020 5 z 5