Jantarová komnata

Jantarová komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6785/jantarova-komnata-6785.jpg 4 44 12

Jednou ze záhad druhé světové války je krádež unikátní Jantarové komnaty. Na základě dějinných faktů jsou popsány vzájemné vztahy Pruska a Ruska za vlády Bedřicha II. a Petra Velikého a střet obou zemí, kdy jejich protagonisty byli Hitler a Stalin.

Literatura světová Dobrodružné Historie
Vydáno: , BB art

Das Bernsteinzimmer , 1988

Hobo
11.12.2023 5 z 5

Nejdřív zklamání, protože jsem myslel, že se pouštím do literatury faktu. Nicméně zklamání brzy překonáno.

Kortez
08.10.2023 5 z 5

Moje první seznámení s autorem a musím říct že jsem našel velice zajímavý román z II. světové války a nejen z tohoto období. Určitě sáhnu i po dalších knihách od Konsalika.

ZUZANA-123
30.12.2022 5 z 5

Konsalik je autor který nezklame.Stále platí i v součastnosti,že Jantarová komnata byla darována, uloupena,ztracena a zatím nenalezena.Možná ji potkal i podobný osud jako v této knize.Nicménĕ na jejím místĕ už se nalézá její kopie.Líbí se mi,že román není úplná fikce,historické postavy jsou reálné.

Babo
31.08.2022 4 z 5

Kniha byl zajímavá,dobře se četla,jen ten konec se mi zdál tak nějak navíc. Jantarová komnata je jistě jedna z mnoha záhad minulého století. Škoda,že se nedovím,jestli ji opravdu někdo někdy najde.

JanKonsalik
13.05.2022 5 z 5

Jantarovou komnatu jsem přečetl během 10 let třikrát. Nevím ani proč mě tato kniha tak učarovala, ale rád se k ní vracím.

baji42
04.05.2021 4 z 5

Zajímavá kniha díky níž jsem si i trochu rozšířila obzory.

babiočka
28.04.2018 4 z 5

Zajímavé čtení o historických událostech, až na ten, místy příšerný, překlad.

Milos74
02.02.2017 4 z 5

Ke své ostudě musím přiznat, že do doby přečtení Konsalikovy knihy jsem o Jantarové komnatě neměl tušení. Knížka mne tak nejenom potěšila při vlastním čtení, ale také mi rozšířila obzory a donutila mě nad její rámec zajímat se o osudy tohoto uměleckého díla, včetně jeho nástupce, nedávno vytvořené repliky. A asi mě jen tak nepřestane zajímat, kam ta původní komnata zmizela...

nukulkaf
13.03.2016 4 z 5

dlouho mi trvalo nez jsem se zacetla, ale s vypetim sil jsem docetla a jsem rada :) konec me opravdu velice prekvapil

Kozel
26.07.2015 4 z 5

Pochopím, že nikdo nikdy nenajde Atlantidu, nevysvětlí Stonehenge nebo sochy na Velikonočních ostrovech. Ale jak se může ze zemského povrchu ztratit místnost? Jednu variantu nabízí zčásti fiktivní román, který mě nadchnul a donutil zadat do googlu jména, o kterých jsem věděl, že jsou fiktivní. Ale to už je síla Jantarové komnaty, jedné z největších záhad nejen moderních dějin=o)

Vojslava
26.01.2014 4 z 5

Celkem čtivá beletrie na historické téma - autor fundovanost nezapře a fiktivní konec Jantarové komnaty (a kdo ví, jaký byl a jestli byl?) mohl a nemusel být realitou - a pravděpodobnost všech řešení je stejná. Střední část o historii Jantarové komnaty a prvních Wachterech by obstála i jako samostatná novela, líbila se mi z celé knihy asi nejvíc. Každopádně lze doporučit.

LooneyCZ
17.08.2011

Přečetla jsem prvních třicet stran a kniha mne bohužel neoslovila, takže jsem ji nedočetla. Vzdávám se tedy hodnocení...

Heinz Günter Konsalik
německá, 1921 - 1999