zsykorova zsykorova komentáře u knih

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Další skvělá horová sbírka, která zahřála moje strachu chtivé srdéčko. Nejvíc se mi líbily povídka Houpací křeslo, Našeptávač a Márnice.

28.12.2023 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Zabiják ve mně zanechal hluboký dojem. Gervaisy mi bylo moc líto, kolikrát jsem ani nechtěla číst dál. Sledovat její postupný úpadek mě ničilo. Taky jsem si udělala obrázek o Paříži v 19. století, hrůza děs. Jsem ráda, že teď žijeme v jiné době.

16.12.2023 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Já nemám slov. Už dlouho se mi nestalo, že by ve mně knížka probudila takové pocity. Tady bylo všechno - soucit, láska, štěstí, vztek, smutek. Neprosto perfektní příběh, který mi bude v hlavě rezonovat ještě dlouho. Konec mě dostal a ještě teď se z toho třesu. Slova nemůžou popsat, jak moc tuhle knížku miluju.

08.12.2023 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Zatím nejlepší drama, co jsem četla.

15.08.2023 5 z 5

Polské noční můry Polské noční můry * antologie

Přečteno za jednu noc. Jedna z nejlepších antologií, co jsem kdy četla.

06.02.2023 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

(SPOILER) Jedním slovem dechberoucí. Tohle píšu pár minut potom, co jsem přečetla poslední stránku. Vůbec nevím, co mám říct. Jsem silně v šoku, ale jsem také velmi dojatá.
Příběh je Cilky je velmi drsný. Podmínky v gulagu jsou hrozné, v knížce jsou momenty, kdy jsem ji musela na chvíli odložit a zpracovat to. Velmi mě bavila postava Jeleny a to jak pomáhala Cilce. Konec je skvělý a nebudu lhát, ukápla mi slza.
Knížku jsem nemohla odložit, stránky mi mizely pod rukama hodně rychle. Je to skvělý román, jehož přečtení určitě doporučuji!

09.04.2022 5 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Srdcovka.

26.12.2023 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Knížka mě chytla hned od začátku, styl psaní je poutavý a autor neztrácí čas se zdlouhavými popisy, jde rovnou k věci. Zápletka je velmi originální a docela nečekaná, podle anotace jsem čekala typickou vražedkyni a ono je to takové překvapení. Byla to velmi kvalitní četba.

21.05.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Odporné, ale zároveň skvělé.

16.01.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Neskutečně silné a dojemné. Jedna z mála knížek, u kterých jsem nedokázala udržet slzy

22.12.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Abych pravdu řekla, jsem trochu zklamaná. Zdálo se mi to takové hrozně idylické a nereálné, ale je dost možné, že Lale takové štěstí vážně měl. Jinak to byl pěkný a dojemný příběh, rychle se četl, ale jak říkám, připadalo mi to moc zalité sluncem. Druhý díl Cilčina cesta byl mnohem líp napsaný

02.11.2022 3 z 5

Co číhá v temnotách Co číhá v temnotách * antologie

Jedna z nejlepších básnických sbírek, co jsem kdy četla. Některé básně se mi líbily víc, ale celkově je to úžasné dílo.

28.10.2022 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Jsem silně v šoku a tak zmatená, že si skoro nepamatuju svoje jméno.
Podle anotace jsem se na příběh moc těšila, ale když jsem začala číst, nadšení opadlo. Ze začátku mě to vůbec nebavilo, bylo to hrozně zmatené a já vůbec nevěděla, o co jde.
Na můj vkus zde bylo až moc postav, ke konci jsem skoro nevěděla, kdo je kdo. Samotný koncept je asi dobrý, ale je to hodně náročné pro paměť. Je to originální, ale pro mě je to už moc.
Ke knize jsem se dostala v rámci čtenářské výzvy a jsem upřímně ráda, že to mám za sebou.
Upřímně, bylo to celkem dobré, ale pro mě moc náročné čtení. Jistým způsobem jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, ale co si budem, četla jsem i lepší kousky. Pro někoho to ovšem může být strhující příběh a určitě si to najde své příznivce, já se mezi ně ale bohužel řadit nemohu.
Na konec bych jen dodala, že to chvilkami bylo opravdu zajímavé a konec mě opravdu překvapil. Možná to chvilkami bylo trošku přehnané, ale jak říkám, dalo se to.

16.09.2022 3 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

(SPOILER) Jsem v šoku. Jsem v takovým šoku, ve kterém jsem ještě nikdy nebyla.
Tohle byla jedna velká jízda. Příběh skvěle plynul a já měla problém knížku odložit. Přečetla jsem ji jedním dechem za tři dny a jsem naplněna nezměrným množstvím emocí.
Je to geniální. Autorka má skvělý styl psaní a umí udržet napětí. Celou dobu jsem se bála a pak nemohla spát, ale i přesto jsem nemohla přestat číst.
Hlavní postavy jsou skvěle vylíčeny, líbily se mi myšlenky Jackie i ostatních. To, jak se postupně otevírali a dostávali se na stejnou stopu, kde byla Lexie, bylo hodně napínavé a já pořád chtěla vědět víc a víc. Taky musím ocenit prolínání se s minulostí a to, jak do sebe všechno zapadlo.
Tohle byl můj první duchařský horor a první knížka od této autorky, ale už mám políčeno na její další díla, protože je to vážně mistryně svého oboru.

22.08.2022 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Tahle bichle, která má přes 700 stran, mi zabrala dva týdny a teď, když jsem ji dočetla, mě přepadá lehký smutek. Připadám si, jako bych s knihou strávila půlku života.
Ze začátku jsem se zděsila, ale poměrně rychle jsem si zvykla na styl psaní. Líbilo se mi, jak si Boccaccio hraje se slovy. Některé příběhy byly skvělé, některé zase horší, ale dohromady tvoří mistrovský celek. Za mě nejlepší byly poslední dva příběhy.
Postavy mi byly sympatické, nejvíc mi k srdci přirostl Dioneo, jeho příběhy byly nejlepší.
Knížka mě vlastně docela překvapila, čekala jsem nějakou splácaninu, ale ve skutečnosti to bylo hodně čtivé a Boccaccio si získal můj velký obdiv.

04.06.2022 4 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Krásná sbírka poezie. Je mi až líto, že mi tento skvost tak dlouho unikal.

04.01.2024 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Zpočátku mi hrozně vadil styl psaní, ale když jsem si na něj zvykla, hezky to utíkalo. Konec za mě moc hezký.

16.10.2023 4 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Oblíbila jsem si podcast i autorku samotnou, takže Národní opruzení v mé knihovně nesmělo chybět. A rozhodně nezklamalo! Miluju a děkuju za krásný výlet do 19. století!

30.08.2023 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Čtení jsem si moc užila. Příběh mě hned chytil a já se od něj nemohla odtrhnou, s každou novoz kapitolou jsem víc a víc toužila vědět, jak to všechno bylo. Konec mě dostal, do poslední chvíle jsem si ničím nebyla jistá. Pipa byla naprosto úžasná hlavní hrdinka a poslední kapitola mě i rozplakala.

20.04.2023 5 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Zajímavý a dojemný příběh. Plyne rychle, autor má skvělý styl psaní. Občas tam byly nějaké momenty, kdy mě postavy trochu štvaly, ale jejich jednání jsem víceméně chápala.

04.03.2023 4 z 5