zsykorova zsykorova komentáře u knih

Hrob kolibříka Hrob kolibříka Jennifer Skutelsky

Taková průměrná knížka. Neurazí, nenadchne. Nejhorší to ale také není.

28.02.2023 3 z 5

Královny hrůzy Královny hrůzy * antologie

Povídky nebyly vůbec strašidelné, pouze u Svatyně smrti jsem se trošku bála.

25.02.2023 3 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Bylo to hezké nahlédnutí do světa k-popu, ale pro mě ty romantické knížky zkrátka nejsou.

11.02.2023 3 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Za mě trochu zklamání - podle anotace jsem čekala něco jiného. Příběh byl psaný čtivě, ale občas byl děj moc uspěchaný a některé věci jsem vůbec nepochopila.

04.02.2023 3 z 5

Řev Řev Cecelia Ahern

Jak to u sbírek příběhů bývá, některé jsou výborné a některé zas horší. I zde to tak bylo, ale i když jsem některé příběhy nepochopila, čtení jsem si maximálně užila.

30.12.2022 4 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Bylo to.. zvláštní. Nikdy jsem nic takového nečetla a i možná proto to ve mně zanechalo takovou stopu. Některé příběhy jsem nepochopila a nebavily mě, ale některé byly zase úžasné a já u nich prožila celou škálu emocí.

27.12.2022 4 z 5

Období čarodějů Období čarodějů Rachel Griffin

Ze začátku jsem byla hrozně zklamaná, knížka mě nebavila a já se musela do čtení nutit. Až ke konci jsem se začetla a příběh mě chytil. Hlavní hrdinka Clara mě štvala celou dobu, byla opravdu na facku. Sang mi taky k srdci úplně nepřirostl, ale zato jsem si oblíbila Paige. Námět byl dobrý, zpracování už bylo trošku horší, ale jedná se o docela příjemné počteníčko.

02.12.2022 3 z 5

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

(SPOILER) Začátek školy mi prodloužil čtení této krásky, ale teď už ji mám za sebou a můžu se vrhnout na hodnocení.
Světla nad močálem jsem si zamilovala od první stránky, tady už to bylo trochu horší. Líbila se mi zápletka a hlavně popis Temného Navu, ale na můj vkus byl druhý díl trochu zbytečný. Příběh se pro mě uzavřel už ve Světlech a i když tohle bylo příjemné zpestření, nemuselo to být.
Lena v tomto díle byla víc zlomená, je to vlastně soubor jejích myšlenek a příběh tady hraje vedlejší roli. I když mě někdy štvala, její pocity a myšlenkové pochody se mi líbily. I návrat Lukáše byl skvělý a vnitřní boje Dušemora taky nebyly špatné. Z nových postav jsem si nejvíc zamilovala čertici Berku a její břitký jazýček.
Líbilo se mi i zapojení baby Jagy, tuhle postavu já můžu vždycky. Konec byl nepředvídaný a vážně překvapující. Úplně nevím, jestli jsem šťastná nebo smutná, ale byla to pěkná nadpřirozená jízdá. Ale nezlobila bych se, kdyby tento díl nevznikl.

09.09.2022 4 z 5

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

(SPOILER) Jelikož sama vykládám karty a věnuju se "čarodějnictví" (tak daleko jako Maeve jsem se ještě nedostala), byla pro mě tato knížka taková must-read. A rozhodně nejsem zklamaná.
Podle anotace jsem čekala typickou knížku ze školního prostředí, možná nějakou romantikou, ale rozhodně jsem si nemyslela, že to bude taková nadpřirozená pecka. Svět magie se tady skvěle prolíná s nenávistí proudící od sekty Brigidiny děti a ukazuje nám, jak daleko jsou někteří lidé schopni zajít. Líbilo se mi spojení kouzel a rituálů a taky samozřejmě čarodějnický obchod Věštírna.
Hlavní hrdinové mi byli celkem sympatičtí, akorát mě někdy docela štvali (hlavně Maeve a její neustálé pochybnosti). Nebinární Roe byl skvělým doplňkem, bavila mě i energická Fiona.
Hospodářka mi docela naháněla strach, ale hodně mě zaujalo, jak ji autorka popisovala. Líbilo se mi, jak Maeve s kamarády postupně odhalovala, odkud se tato bytost vzala a proč se objevila zrovna v tento čas.
Konec mě teda trošičku zklamal, čekala jsem něco jiného. A hlavně to, jak se Lily po své záchraně zachovala k Maeve. Chápu, že mezi nimi pořád visely staré křivdy, ale nemusela být tak protivná.
Rychle a stručně, bylo to čtivé, magické, dobrodružné a občas i trochu strašidelné.

30.08.2022 4 z 5

Psanci Scarlett & Browne Psanci Scarlett & Browne Jonathan Stroud

(SPOILER) Musím přiznat, že tato knížka mě zanechala beze slov a velmi nadšenou.
Začnu světem, který nám tady autor popisuje. Je to skvělé, líbily se mi popisy měst a divočiny a hlavně Prokletí. Scény s nimi byly děsivé a dodávaly příběhu tu správnou atmosféru.
Hlavní postavy Scarlett a Browne jsou taky výborné. Scarlett jsem si zamilovala hned od první stránky, je to silná žena, která si jde za svým. Naivní Albert se k ní hodí a společně tvoří úžasné dynamické duo. Ze začátku mě sice Albert štval, ale jak jsem odhalovala jeho minulost, zamilovala jsem si ho. Joe a Ettie jsou příjemným zpestřením. Musím pochválit i doktorku Callowayovou, která je napsána velmi kvalitně. Je to skvělá záporačka, kterou jsem nesnášela od první zmínky.
Jsem velmi ráda, že jsem si knížku přečetla a doufám, že budou další díly. Bylo to dobrodružné čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a díky kterému jsem mohla prožít dobrodružství, které by mě nenapadlo ani v těch nejdivočejších snech.

19.08.2022 5 z 5

Legenda o Ladě Legenda o Ladě Jana Švecová

Slovanskou mytologii naprosto zbožňuju a tuhle krásku jsem si zamilovala od první stránky.
Hlavní postava Lada je velmi sympatická, líbila se mi její láska k víře a k přírodě. Její vyprávění a zodpovídání Ivanových všetečných otázek mě neskutečně bavilo. Díky tomu jsem se dozvěděla něco víc o pohanských tradicích a bytostech.
Ačkoliv baba Jaga je záporná postava, byla hrozně vtipná a já se u kapitol s ní pořád smála. Někdy jsem se jí i trošku bála.
Spor mezi pohany a křesťany je zde skvěle vylíčen, bylo mi líto, jak se obě strany chovaly, aby dosáhly svého. Lada a Ivan jsou skvělým příkladem toho, že ať už má člověk jakoukoliv víru, nemá to vliv na hodnotu člověka. Je to jen na nás, co budeme vyznávat. Líbilo se mi, jak se Ivan chtěl učit o pohanství.
Čtení jsem si strašně užila. Bylo to vtipné, dobrodružné, poučné a na konci i smutné. Konec jsem nečekala a ten epilog? Stránky zmáčely moje slzy. Knížka si zajistila čestné místo v mé knihovně.

07.08.2022 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Tato kráska mi teď několik dnů dělala společnost a krátila mi dlouhé večery, ale jsem upřímně ráda, že už ji mám za sebou. Neřekla bych, že by to byl špatný příběh, ale zřejmě jsem měla jiná očekávání.
Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, všechno pro mě bylo zmatené. Bylo tam moc postav a já potřebovala hodně času, abych se zorientovala. Ale potom už to plynulo rychle a stránky ubývaly rychlostí blesku.
Nejvíc mě bavila dějová linka Catherine a Tash. Líbilo se mi, jak na sebe různé věci navazovaly, jak se to všechno nakonec spojilo a vytvořilo dokonalý celek. Konec naprosto zlomil moje srdce a nebudu lhát, brečela jsem jako želva.
Nakonec to nebylo úplně špatné a po trošku těžším začátku mě knížka velmi bavila. Rozhodně nelituju, že jsem si ji přečetla a těším se na další díly, protože mě opravdu zajímá, jak to dopadne.

27.07.2022 4 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

(SPOILER) Každý příběh od Kasie West je prostě oddechovka. Romantická linka dobrá a předvídatelná (od nepřátel k lásce můžu vždycky). Líbilo se mi prostředí a krátké popisky ke květinám. Bylo to milé, klidné čtení, které mi po předchozích knížkách bodlo. Knížka se četla sama, stačily mi tři dny. Možná tentokrát se mi asi líbilo nejvíc ze všech příběhů, co jsem od Kasie četla. Ale samozřejmě, najdou se i nějaká mínus - hlavní postava Sophie mě občas štvala, hlavně to, jak se pořád hádala s Micah a jak vyjížděla po Andrewovi. Andrew byl sice úžasný, ale taky na zabití. A nehorší ze všech byl Jett Hart, pasáže s ním jsem nesnášela. Vadilo mi jeho protivné chování a to jak byl na všechny hnusný. Chápu, že toho v životě dost zažil, ale nemusel být na všechny tak zlý.

27.04.2022 3 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Úplně nevím, co říct. Čekala jsem od toho víc - začátek mě vůbec nebavil, nějaká akce se objevila až v půlce. Bylo tam moc postav, špatně jsem se v nich orientovala. Hlavní hrdinka Carola mi byla nesympatická a vadila mi i Bianca. Na konci se na mě najednou vyvalilo příliš moc akce, všechno se událo tak rychle, že jsem to nestíhala zpracovávat. Konec mě velmi zaskočil a byla jsem mírně v šoku. Myslím si, že zápletka je dobrá, jen by to chtělo si s tím víc pohrát. Také by se mi líbilo, kdyby se autorka více zaměřila na ten seznam hostů - kdo a co se v něm ukrývá. Z těch pár zmínek to vypadalo jako docela zajímavé materiály.

23.04.2022 3 z 5

Pravidla pro holky Pravidla pro holky Candace Bushnell

(SPOILER) Tato knížka mě docela překvapila. Dostala jsem se k ní náhodou, takže jsem neměla žádná velká očekávání, ale nakonec to bylo docela fajn. Marin byla sympatická hlavní hrdinka a její emoce jsem chápala, i když mi občas lezla na nervy. Moc se mi nelíbilo, jak se chovala ke Grayovi - bylo to pro ni náročné, ale nemusela ho odstrkovat pokaždé, co se jí snažil pomoct. Gray byl samozřejmě úžasný a tímto se zařadil na seznam mých knižních manželů. Štvala mě i Chloe a Bex, ale když se to na konci vysvětlilo, všechno jsem pochopila. Konec se mi líbil, ale připadalo mi, že je to celé takové uspěchané. Knížka možná mohla být delší, ale i tak se mi líbila.

26.03.2022 3 z 5

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Tato série knih o Viki mě zaujala. První díl mě moc nebavil, ale druhý je mnohem lepší.

21.08.2017 4 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Nádherná kniha. Četla se mi hodně dobře. Jak tam bylo, že Vincent a Nate odpálili tu lod, úplně mi přeběhl mráz po zádech. Skvělá kniha.

21.08.2017 4 z 5

Princezna bílých tygrů Princezna bílých tygrů Eva Bešťáková

Je to napínavý příběh, který poučí.

04.08.2017 4 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Kniha se mi líbila strašně moc. Líbí se mi styl autorčina psaní. Ted od ní čtu Vůně deště, a i když jsem teprve na začátku, zaujalo mě to.

04.08.2017 4 z 5

Letní něžnosti Letní něžnosti Lenka Lanczová

Velmi krásná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout:)

30.07.2017 4 z 5