Zouhee Zouhee komentáře u knih

Záhada žlutých žabek Záhada žlutých žabek Halina Pawlowská

Tak s literaturou to má společné jen to, že je to vytištěné. Knihu jsem přečetla ze zoufalství, kdy jsem zapomněla vlastní zdroj zábavy, a pocit zoufalství ve mně zůstal i po přečtení- paní Pawlowská už opravdu mele z posledních zásob invence.

17.10.2022 1 z 5

Sestra Sestra Jáchym Topol

Na tuto knihu musí mít člověk něco "odžito", a ještě navíc na ni musí mít tu správnou náladu. Ale potom si ji vychutná do posledního písmenka a doslova ji pak fyzicky vnímá. Trvalo mi dlouho, než mi zachutnala, začínala jsem ji číst několikrát, a vždycky odložila, ale jsem ráda, že jsem dozrála a opět se k ní zkusila vrátit. A najednou to šlo, a já jsem si ji opravdu užila.

20.07.2022 5 z 5

Stručná historie neřesti - Jak zlozvyky budovaly civilizace Stručná historie neřesti - Jak zlozvyky budovaly civilizace Robert Evans

Tak ta 4. hvězdička je za šílenost autora, co vše si vyzkoušel sám na sobě :-) Zajímavé čtení, příjemně a vtipně napsáno, nečekaná vysvětlení a souvislosti.

05.09.2019 4 z 5

Vtiposcifilo-z/s-ofie - Předkrm povídek a myšlenek Vtiposcifilo-z/s-ofie - Předkrm povídek a myšlenek Sebastián Wortys

Knihu nelze smysluplně okomentovat...lze ji pouze zkusit přečíst. Poprvé, podruhé, co přinese potřetí??
Myšlenky za hranicí šílenství a geniality a mentální rauš.
Kdo si najde a pustí i videa, získá dojem "jiné" dimenze.
Nelze číst naráz, někomu nepůjde číst vůbec, ale stojí za to se aspoň pokusit... :-) :-) :-)

14.12.2016

Našinec Našinec Seth Morgan

Kniha jen pro opravdu silné povahy. Průnik do reálného světa hrůzy a násilí, drog, sexu a vztahů, které si běžný člověk ani nedovede představit. Svět s pravidly, která chápou jen ti, kteří v nich žijí.
Autor byl snoubencem Janis Joplin, po jejíž smrti se dostal na (ještě větší) "zcestí". Na základě potom napsal tuto děsivou knihu, po jejímž přečtění jsem se ještě týden léčila z psychointoxikace a po zvládnutí absťáku jsem s lehce debilním úsměvem chodila a usmívala se na svět, vděčná, že žiju tak, jak žiju, a něco tak strašného znám jen z literatury. Doporučuji každému, kdo má depresi, protože následkem přečtení bude buď trvale vyléčen, nebo umře sám od sebe.

02.05.2016 5 z 5

Já jsem jiný Karel Čapek Já jsem jiný Karel Čapek Alan Levy

Výborná kniha pro všechny, které zajímá především česká poválečná historie. Příběh je psán velmi čtivě a zajímavou formou, a hrůzné je na něm především to, že je zcela pravdivý. Osobně bych knihu doporučila jako povinnou četbu, je v ní obsaženo mnoho historicky cenných dat nenásilnou a poutavou formou v kontextu dané doby.

02.05.2016 4 z 5

Hráči na vinici Páně Hráči na vinici Páně Peter Matthiessen

Jedna z knih, které mi změnily pohled na svět. Podle popisky by se mohlo zdát, že jde o vyprávění o kytičkách a indiánech s holou zadnicí. Opak je pravdou. Je to příběh silný, až hrozný, naturalistické popisy a vykreslení hrdinů je naprosto výjimečně působivé. Nádherná kniha, která děsí svou skutečností a pravdivostí. Jedna z těch, na které myslíte i během vaření polívky, ale rozhodně se neusmíváte, spíš bojíte, ale až s perverzním strachem těšíte, co bude na další straně.

02.05.2016 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Už druhá kniha (ze tří), která mne velice zklamala... Moc. Moc všeho. Dějových linek, zápletek, tajemna, podivna, násilí... Nevím, zda půjdu ještě do některé z dalších knih, ale možná ještě zkusím tištěnou variantu- zatím jsem využila nabídky audioknih. Načteno panem Zavřelem, ale vůbec mi to nesedlo, chyběl tomu šmrnc a švih, možná, kdyby to bylo víc v tempu, tak by to bylo příjemnější. Než jsme se proposlouchali ke konci jednoho popisu, už jsem si nepamatovala začátek problému. Za mě bohužel nedobré.

07.10.2023 2 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

jéééžiš mě to děsně zklamalo! Jako 1. jsem četla bohužel si už nepamatuju název knihy ve verzi Světové čtení, a to bylo super, potom viděla film Poslední výstřel s Tomikem, potom audioknihu Jatka,a teď Nevracej se opět jako audioknihu. A kdyby mi to pan Fridrich tak hezky nečetl, v tištěné verzi bych to nedala... Moc překombinované, moc akce "na sílu", ale především konec byl vyloženě zbrklý, za každou cenu, a jaksi - vzhledem k celému komplikovanému ději- naprosto zjednodušeně vyřešený. No, nenechám se odradit, protože Jack Reacher je mi vyloženě sympatický tím, jak se s problémy nemaže, a nebere si servítky. Zlobíš? Končíš. Tečka. Žádné extra moralizování, žádné psychologické pindy kolem. A není to tak násilně temné jako třeba Kepler, Reacher prostě řeší po svém, hlavou i silou to, co je potřeba vyřešit. Takže do dalších knih určitě jdu, možná mi jen tahle prostě nesedla.... :-)

29.11.2022 2 z 5

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Tak Irvinga mám ráda, ale... Nebýt toho, že mi knihu četl můj milovaný pan Mrkvička, bych ji nikdy nijak a za žádnou cenu nezvládla. Nudné, divné, bez čehokoli, co by mě opravdu zaujalo a těšila se na další stranu. Chodila jsem v průběhu čtení mimo místnost a vůbec mi to nijak nevadilo, vlastně šlo jen o ten hlas, který mluvil.

04.11.2022 2 z 5

Low carb recepty na zhubnutí a snížení hladiny cukru Low carb recepty na zhubnutí a snížení hladiny cukru Giancarlo Caldesi

Kuchařka určitě pro zkušené a ty, co nebudou počítat každou kačku. Nicméně krásně zpracované a pro inspiraci opravdu vynikající.

17.10.2022 4 z 5

On je fakt boží On je fakt boží Louise Rennison

Často se mi nestane, abych omylem přečetla knížku pro puberťáky, ale tato se Opravdu povedla. Vtipné, svižné, dovedu si dialogy a situace představit reálně a živě. Není to nic hlubokého samozřejmě, ale přečetla jsem na jeden zátah a zkusím se kouknout v knihovně po nějakém dalším dílu/ díle autorky :-)

17.10.2022 4 z 5

Amerika! (Duluth) Amerika! (Duluth) Gore Vidal

Myšlenka na prolínání dějů a postav a stylů...a toho "všeho" je možná zajímavá, ale zpracování je nezáživné, nepřehledné a totálně chaotické. Nezaujalo mne na té knize v podstatě nic, kromě té myšlenky, což je bohužel málo. Jazykově a stylisticky to je asi nezařaditelné.

20.07.2022 1 z 5

Deník odbarvené blondýny Deník odbarvené blondýny Božena Svárovská (p)

Asi bych tu knihu měla brát jen jako obyčejnou oddechovku, ale ona je mi hlavní hrdinka tak nesympatická, že se nedivím, že je sama. A že nemá dobré kamarádky. A že se jí dějí divné věci, které se normálním lidem nedějí...Bohužel kniha bez valné hodnoty po všech stránkách. Dočetla jsem jen narychlo, abych se ujistila, že to bude i nadále stejné. Další díly nehrozí.

05.07.2022 1 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Knihu jsem slyšela načtenou přímo autorem, a opravdu moc se mi líbila. Milé a příjemné na poslech, číst bych to ale asi nezvládla. Jedna hvězda dolů za trochu moc jednoduchý styl, nevěděla jsem, jestli to je primárně pro děti nebo pro dospělé.

01.04.2022 3 z 5

Muž bez ženy není člověk Muž bez ženy není člověk Pavel Brycz

Zpočátku nicmoc, přesně styl moderního románu- novely, který běžně nečtu. Ale nic jiného nebylo po ruce, tak jsem si řekla, že to zkousnu už proto, abych se dozvěděla, jak z poměrně zašmodrchané životní situace pan hl. hrdina vybruslí. Ovšem v druhé půlce už to dostává šmrnc hodně odfláknuté a naprosto nezvládnuté slátaniny, kdy se důležité děje odehrávají bez vysvětlení, dochází k opravdu absurdním situacím, které působí jako psychedelický sen (a ona to má být skutečnost- a nemluvím o tom divočákovi!) a celé to "uteče" úplně do... no někam jinam prostě. Do jiné autorovi knihy se už dobrovolně nepustím.

09.07.2021

Pravda Pravda Robert Muchamore

No tak jo... Spletla jsem se, a tuhle knihu četla bez předběžného kouknutí sem. Ale poctivě jsem dočetla, a bohužel ani s ohledem na to, že je kniha pravděpodobně! určena mladším čtenářům, nemohu hodnotit lépe. Děj je opravdu jednoduchý, postavy bez hloubky, humor nula, napětí prd, jazykové libůstky absolutně žádné. Prostě slabé. S naprosto poctivým rozhodnutím by se mi to nelíbilo ani kdybych byla mladší. Je to prostě plytké.

27.07.2020 1 z 5

Zápisky z malého ostrova Zápisky z malého ostrova Bill Bryson

Krom pár vtipných míst a dobře popsaných situací je kniha vcelku slabá. Bohužel příliš podrobného popisu architektury a reálií, které na bezmála 400 stranách ke konci už bolestně nudí. Autora mám ráda, ale můj průvodce po Británii to určitě není. Připadalo mi to podobné, jako bych Angličanovi popisovala náměstí v Kolíně, kostel v České Třebové, zámek v Jindřichově Hradci a termální lázně ve Velkých Losinách. Popisy pokojů, pití kávy, přestupy na stanicích a jejich podrobný výčet- to všechno bych čekala spojeno nějakým tmelícím příběhem, nebo aspoň záživněji a vtipněji zapsáno. (P.S. A to jsem anglofil- od 12let každé prázdniny u tety v Londýně :-))

29.05.2019 2 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Dobrá "dánovka", jako vždy. Nicméně pokud bych ji neměla ve formě audioknihy, a navíc nebyla načtena panem Geišbergem, který je zcela famózní, nevím nevím jak by dopadla... Stejně jako i ostatní dánovky je na čtení prostě zdlouhavá a popisná, a děj je poněkud krkolomný. Možná je to tím, že je zkrátka založena na popisu kriminalistické práce. Prostě na dovolenou bych si ji nevzala, ale k manuální práci na poslech je super.

28.04.2019 5 z 5

Encyklopedie bohů Encyklopedie bohů Michael Jordan

Pro všechny, kteří chtějí mít přehled kdo, kdy, proč, co a jak, samozřejmě v Božské výši, jedna z nutných encyklopedií v knihovničce... (spíš knihovně :-))

11.05.2016 5 z 5